Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Altın İğne Tedavisi

Altın İğne Tedavisi

Altın İğne Tedavisi; En popüler uygulamalardan olan Altın İğne Tedavisi, mikro boyutlu altın iğneler ile cilt problemlerine mikro boyutlu iyileşme odakları oluşturarak etki eden bir cilt tedavisi prosedürü olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Altın İğne Nedir?, Nasıl Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Cilt gençleştirme, sivilce izi tedavisi, yara izi tedavisi, cilt sıkılaştırma ve ince çizgilerin giderilmesi amacı ile medikal estetik alanda kullanılmakta olan radyofrekans enerjisi, teknoloji alanında yapılan gelişmeler ve yöntemler doğrultusunda Altın İğne Tedavisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cilt deformasyonlarının giderilmesi, cilt üzerindeki yaşlanma belirtilerinin hafifletilmesi ya da ortadan kaldırılması gibi olumlu etkilere sahip olan radyofrekans enerjisi cilt gençleştirme alanında cilt dokusunda yoğun ve kaliteli kollajen üretimini tetikleyerek etki mekanizmasını çalıştırmaktadır. Bunun sonucu olarak da yenilenmiş cilt hücreleri ile yaşlanma karşıtı bir etki ile cilt problemlerinin önüne geçmiş olmaktadır.

Altın İğne Tedavisi

Mikro boyutlu altın iğneler ile cilt problemlerine etki ederek cildin kendi kendini iyileştirme mekanizmasını aktif hale getiren, cildin ihtiyaç duyduğu kollajen ve alastin sentezini tetikleyerek yeni hücre oluşumu ile cilt gençleştirme etkisi ortaya çıkaran altın iğne ile cilt tedavisi öncesinde ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

Cildin ihtiyacına ve probleme uygun düzenlene Altın İğne uygulaması öncesinde tedaviye ilişkin merak edilen soruları iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Altın İğne Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Radyofrekans
BENZER TEDAVİLER
Radyofrekans
Radyofrekans selülit ve bölgesel yağlanmanın olduğu tüm alanlar ve yüz bölgesindeki sarkmalara karşı kullanılan ısı kontrollü güvenli bir sistemdir.

Altın İğne Nedir?

Radyofrekans enerjisinin mikro boyutlara sahip altın iğneler aracılığı ile cilt altında hedeflenen alanlara noktasal atışlar gönderilmesi esasına dayanan Altın İğne Tedavisi, sağlıklı cilt dokularına zarar vermeden yine hedeflenen alanlarda kontrollü ısı artışı ile kollajen liflerinin uyarılmasını sağlayan bir cilt yenileme tedavisidir.

Cilt katmanlarında kontrollü hasar oluşturarak cildin kendini iyileştirme mekanizmasını aktive eden bu tedavi yöntemi, epidermisin kendini onarmasını sağlayan ve enerji iletimini iyi bir şekilde gerçekleştiren mikro boyutlu altın iğnelerin iletkenliğinden yararlanılarak gerçekleştirilmektedir.

Altın İğne Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Sistem başlığı üzerinde mikro boyutlarda bulunan altın iğnelerin cilt yüzeyinde taranması şeklinde uygulanan tedavi, uygulama alanında mikro delikler açmaktadır. Hedeflenen derinliklere etki ederek mikro boyutlu delikler açılmasına olanak sunan bu işlemde, cildin tüm katmanlarına radyofrekans enerjisinin iletilmesini sağlamaktadır.

Cilt katmanlarında oluşan mikro delikler ya da radyofrekans enerjisinin iletimi herhangi bir yan etkiye sahip değildir. Cilt altında doku sentezinin artmasına olanak sunan bu tarama işlemi esnasında altın iğneler cilt içerisine girmemektedir. Yalnızca randyofrekans enerjisinin doğrudan hedeflenen alanlara ve cilt katmanlarına iletilmesini sağlayan bu yöntem yumuşak hareketler eşliğinde herhangi bir ağrı ya da acı hissi oluşmadan uygulanabilir özelliktedir.

Altın İğne Tedavisinin Kullanıldığı Cilt Problemleri

Etki edilmek istenen cilt problemlerine ve cildin ihtiyacına göre seans şeklinde uygulanmakta olan Altın İğne Tedavisi, yüz ve diğer vücut bölgelerinde kendini gösteren kırışıklık tedavisi, ince çizgi tedavisi, sarkma ve gevşeme problemlerinde sıkılaşma tedavisi gibi alanlarda tercih edilmektedir.

Cilt tedavileri alanında her cilt tipinde ve cilt tonunda uygulanabilir özelliği ile yalnızca probleme etki ederek tedaviden istenilen sonuçları ortaya çıkaran altın iğne ile tedavi alanlarında belirgin seviyede sıkılaşma, gençleşme ve yenilenme etkisini gözlemlemek mümkündür.

Yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesi, hafifletilmesi ya da ortadan kaldırılması alanında göstermiş olduğu etkilerin yanı sıra sivilce izi ve akne tedavisi alanlarında da etkinliğini kanıtlamış bir yöntem olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

Sivilce izi tedavisinde, izlerin belirginliğini hafifleterek ya da çaplarını küçülterek söz konusu problemi kabul edilebilir seviyeye getiren Altın İğne Tedavisi, cilt ve cilt altında noktasal ve kontrollü hasarlar oluşturmasından dolayı çatlak tedavisi alanında da olumlu sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Altın İğne Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet