Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Ankara Kimyasal Peeling Tedavisi

Ankara Kimyasal Peeling Tedavisi

Ankara Kimyasal Peeling Tedavisi; Çeşitli cilt problemlerinde cilt yenileme tedavisi olarak kullanılan Ankara Kimyasal Peeling Tedavisi, cildi canlandırmak amacı ile uygulanan kimyasal maddelerle cildin hasarlı üst kısmının soyulması işlemi olup, cilt analizi ve işlem öncesinde merak edilen Kimyasal Peeling Etki Mekanizması Nasıl Çalışır? Kimyasal Peeling Hangi Cilt Problemlerinde Kullanılır? ve Kimyasal Peeling Nasıl Yapılır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Kimyasal peeling, cildi canlandırmak amacıyla uygulanan kimyasal maddelerle cildin hasarlı üst kısmının “soyulması” işlemidir. Bu şekilde daha parlak, genç, temiz bir cilt görünümü kazanılır. Bu şekilde cilt adeta yeniden hayat kazanır.

Ankara Kimyasal Peeling Tedavisi

Kimyasal peeling amacıyla değişik kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Kullanılan maddeye göre yüzeyel, orta ve derin peeling yapılabilmektedir.

TCA (trikloroasetik asit) ile orta derinlikte, Fenol (karbolik asit) ile daha derin peeling yapılır, bu tedavi metodları daha farklıdır.

Mavi Peeling
BENZER TEDAVİLER
Mavi Peeling
Cilt yenileme işlemi olan Mavi Peeling güneş hasarının ciltte yol açtığı leke kırışıklık gibi sorunları cildin hasarlı olan en üst tabakasını soyarak iyileştiren etkin bir cilt soyma işlemidir.

Kimyasal Peeling Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

Zamanla ciltteki kollajen ve elastin liflerde bozulma olur, bunun sonucunda ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Kimyasal peeling ile daha bol ve daha iyi organize olmuş yeni dokuların oluşması sağlanır.

Cildin üzerindeki hasarlı kısım ayrılması ile daha sağlıklı rengi ve dokusu güzel bir cilt oluşur.

Kimyasal Peeling Hangi Cilt Problemlerinde Kullanılır?

 • Aknelerin iyileştikten sonra bıraktığı izlerin (skarlarının) tedavisi
 • Kırışıklıklar ve ince çizgilerin giderilmesi
 • Ciltteki açık porların kapanması
 • Eldeki yaşlılık lekeleri giderilmesi
 • Gebelik lekelerinin giderilmesi
 • Yaşlılık ve güneş lekelerinin tedavisi
 • Yaşlanma etkilerini geciktirmek için peeling tedavisi uygulanmaktadır.

Kimyasal Peeling Kimlere Uygulanmaz?

 • Gebelerde
 • Uygulama bölgesinde aktif enfeksiyonu olanlarda

Kimyasal Peeling Nasıl Yapılır?

İşlem öncesinde cilt temizlenir aşırı yağdan arındırılır. Daha sonra “Alfa Hidroksi Asitler (AHA)” uygulanır. Bir süre bekletildikten sonra kimyasal ciltten uzaklaştırılır. Seans aralarında kullanılacak kremlerle tedaviye devam edilir. Uygulama ortalama olarak 10 dakika sürer.

AHA peeling 1-3 haftalık aralarla 6-8 seans yapılır. İşlem sırasında ve sonrasında geçici olarak hafif yanma hissedilebilir, ancak kişi normal aktivitesine devam edebilir.

Kimyasal Peeling Yan Etkileri

Tedaviden sonra kısa süreli hafif kızarıklık, pullanma ve soyulma olabilir. Tedavi sonrası enfeksiyon, skar (nebbe dokusu) oluşma riski ise AHA peelingde yok denecek kadar azdır.

Peeling Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Peeling uygulamasını takiben güneşten korunma çok önemlidir. AHA peeling sonrası kişiler normal aktivitelerine devam ederler. Uygulamayı takiben birkaç saat makyaj yapılmaması, bazı özel kremler dışında ürün kullanılmaması ve güneşten korunması önemlidir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Ankara Kimyasal Peeling Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Randevu Al

  Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

  Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

   (0)Seçilen Hizmet