ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Ankara Nd:YAG Lazer Epilasyon Merkezi

Ankara Nd:YAG Lazer Epilasyon Merkezi

  Ankara Nd:YAG Lazer Epilasyon Merkezi; Yeni nesil lazer epilasyon sistemlerinden olan Ankara Nd:YAG Lazer Epilasyon Merkezi içerisinde bulunan lazer sistemi 1064 nm dalga boyu ile dokuya daha derin nüfuz edebilme kabiliyetine sahip bir sistem olup, cihaz seçimi, test atımı ve kişisel seans planlaması öncesinde merak edilen Nd:YAG Lazer Epilasoyn Nedir? Seans Aralıkları Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Nd :YAG lazer, 1064 nm dalga boyu ile dokuya diğer lazerlere oranla daha derin nüfuz edebilme kabiliyetine sahiptir. Epidermisteki hiçbir kromofora yakalanmaz. Hedefi melanin değil kıl köküdür. Bu yüzden ince kıl, kalın kıl, veya kıl rengi fark etmez. Açık tenli ciltlerin yanında koyu ciltlere de uygulanabilir. Yanık riski olmadığından yaz kış kullanılabilir. Çünkü Ankara Nd:YAG Lazer Epilasyon Merkezi Nd :YAG lazerler enerjilerini üst epidermal bölgede kullanmazlar.

  Ankara Nd:YAG Lazer Epilasyon Merkezi

  Bugün, Ankara Nd:YAG Lazer Epilasyon Merkezi Nd:Yag lazerlerinin epilasyonu kalıcı olarak sağladığına dair Amerikan FDA (Food and Drug Administration) kurumunun onayı bulunmaktadır. 1062 nm dalga boyu ile en derin atım seviyesine sahiptir. Tüyler deride 2 ile 7 milimetre arası derinlikte bulunurlar . Nd:Yag lazer 7-8 mm ye kadar inebilmekte ve en derindeki tüy köküne de rahatlıkla ulaşabilmektedir.

  Ankara Alexandrite Lazer Epilasyon Merkezi
  BENZER TEDAVİLER
  Ankara Alexandrite Lazer Epilasyon Merkezi
  Alexandrite Lazer yaydığı dalga boyu ile en güçlü şekilde kıldaki melanini hedeflemekte ve çevredeki dokuları minimum seviyede etkileyerek güvenli epilasyon sağlamaktadır.

  Kılların Uzama Evresi

  Vücudumuzda bulunan her kıl büyüme, dinlenmeye geçiş ve dinlenme olmak üzere 3 yaşam evresinden geçer.

  Anagen Evresi: Kıl kökünün (folikül) büyüme evresidir.Lazerin en etkili olduğu evredir. Kıl kökü bulunduğu bölgeye ve kişiye göre yaklaşık olarak 3 yıl veya daha fazla bir zamanı bu dönemde geçirir.

  Katogen Evresi: Anagen (Büyüme) ve Telogen (Dinlenme) evreleri arasındaki gelişim dönemini kapsar. Kıl kökünün kısalması ile kendini gösterir ve bir kaç gün içinde tamamlanır.

  Telogen Evresi: Kılın dökülmeden önceki 3 aylık dinlenme dönemidir. Bu dönem sonunda kılın döngüsü tamamlanarak yeni bir evre olan anagen dönemi başlar. Eğer bu dönemde kıl çekilirse, Anagen Evre daha erken başlar. Bu nedenle ağda veya cımbız gibi yöntemlerle kıl çekilmemeli aksi takdirde kıl büyümesinde hızlanma etkisi oluşur.

  Nd YAG Lazer Seans Aralıkları

  • Yüz bölgesi ayda 1 kez (6-10 seans ),
  • Vücut bölgesi ise yaklaşık 1,5- 2 ayda bir (4-6 seans) yapılmaktadır.

  Lazer Tedavisi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Tedaviye başlamadan en az 4 hafta öncesinden ağda, cımbız, iplikle alma, sarartma gibi metotları uygulamanın durdurulması tavsiye edilir. Sadece jiletle veya keserek kıllar temizlenebilir. Lazer yöntemi ile kıl kökleri yok edileceğinden jilet ile kılları almak sorun yaratmaz. En az 1 ay öncesinden solaryuma girmek veya güneşlenmekten kaçınmak gerekir.

  Lazer Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Tedavi sonrasında 5–10 dakika bazen yarım saat süren kızarıklıklar görülebilir. Bu geçicidir.Bu nedenle kaşımayınız.

  Tedaviden 4 hafta sonrasına kadar güneşlenmeyi tavsiye etmiyoruz. Güneşe çıkmak zorunlu ise cilde yüksek faktörlü güneş koruyucu sürülmesi gerekir.

  Nd: YAG Lazer Kullanım Alanları

  • Epilasyon
  • Non-ablatif cilt yenileme(Yara oluşturmadan cilt yenileme)
  • Mavi Damarlar (4 mm’ye kadar kalınlığı olanlar)
  • Talenjekteziler (Kılcal Damarlar) (İnce yüzeysel olanlar)
  • Örümcek damarlar
  • Akne sivilceleri
  • Nevus Flammeus /port winw stain (Şarap lekesi-Doğumsal yüzeysel damar genişlemesi ile oluşan leke)
  • Cherry hemanjomlar (ciltten kabarık damarsal genişleme)

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Ankara Nd:YAG Lazer Epilasyon Merkezi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan
   Erkekler İçin
   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button
   ×