Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu; Ameliyatsız burun estetiği uygulamaları içerisinde yer alan Burun Dolgusu burundaki sağlık problemleri dışındaki estetik sorunların ortadan kaldırılması amacı ile uygulanan bir dermal enjeksiyon yöntemi olup, yüz analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Burun Dolgu Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Etkinliği hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Burun, yüz ve ifade dinamiğinde önemli bir noktada olup, yüzün orta hattında olması sebebi ile genel görünümü büyük ölçüde etkilemektedir. Bu nedenle son dönemde pek çok kişinin burun estetiği ve sağlığı ile ilgili tüm şikayetlerini giderebilmek için cerrahi prosedürlere ve medikal estetik uygulamalara başvurduğunu ifade edebiliriz.

Burun ameliyatları burun estetiğinin yanı sıra burun sağlığı ile ilgili problemlerde yaygın olarak tercih edilmekle birlikte anestezi, dikiş, tampon, iyileşme süreci ve morarmalar gibi komplikasyonlardan çekinen kişiler için ideal bir tedavi planı olmamaktadır. Bu noktada da ameliyatsız burun estetiği uygulamaları alternatif bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Burun Dolgusu

Ameliyatsız burun estetiği uygulamaları içerisinde bulunan Burun Dolgusu, burun sağlığı dışında kalan estetik şikayetlerdi dermal enjeksiyon yöntemi ile gidermek amacı ile uygulanan popüler bir uygulamadır. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin problemli bölgelere enjekte edilerek istenilen formun yeniden elde edilmesine olanak sunan burun dolgu işlemi öncesinde ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Son dönemde oldukça fazla uygulanan ve başarılı sonuçlar ortaya çıkaran dolgu enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Burun Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Dudak Dolgusu
BENZER TEDAVİLER
Dudak Dolgusu
Dudak Dolgusu ince yapılı dudaklara yeniden hacim kazandırmak veya dudak konturunun yeniden şekillenmesini sağlamak amacı ile yapılan enjeksiyon uygulamasıdır.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Cerrahi herhangi bir prosedüre sahip olmayan Burun Dolgusu, dermal dolgu enjeksiyonu ile gerçekleştirilen burun değişikliklerini kapsayan bir ameliyatsız prosedürdür. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi burundaki kontur eksikliklerine, boşluklara, burun sırtındaki kemerli görünüme ve burun ucu düşüklüğü gibi problemlere göre değerlendirme yapılarak uygulanmaktadır.

20 ila 30 dakika gibi çok kısa bir sürede gerçekleştirilen işlem öncesinde belirlenen enjeksiyon alanlarına lokal anestezik krem sürülmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından ön kontrol esnasında belirlenen enjeksiyon alanlarından iğne uçlu bir iğne ya da kanül yardımı ile dolgu maddesi enjekte edilmektedir. Bu işlem küçük dozlarda ve yavaş yavaş devam etmektedir. Yeterli oranda işlemin tekrarlanmasının ardından dolgu tedavisi sonlanmış olmaktadır.

Kimler Burun Dolgusu Yaptırabilir?

Burundaki küçük problemlerin giderilmesi ve estetik görünümün elde edilmesi için tercih edilen en popüler uygulama olan burun dolgu işlemi, 18 yaşını tamamlamış tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir. Burun ucu düşüklüğü, asimetri problemleri, kemerli görünüm gibi burun estetiği sorunlarında ve burun sağlığı dışında kalan estetik problemlerde alternatif tedavi olarak uygulanmaktadır.

Burun Dolgusu Sonrası Görülen Etkiler

Cerrahi tekniklere kıyasla oldukça avantajlı olan Burun Dolgusu işleminden sonra iyileşme sürecine, tampon ve dikiş gibi prosedürlere ihtiyaç duyulmamaktadır. Tedavinin ilk etkilerini işlemden hemen sonra görmek mümkündür.

Hyalüronik asitin kontrollü ve doğru dozlarda enjekte edilmesinin ardından burundaki problemli alanlarda belirgin derecede düzelme görülmektedir. İstenilen şekillendirmeye olanak sunan bu işlemle birlikte doğal ve estetik bir burun hattına kavuşulmaktadır.

Kemerli görünümün giderilmesinde büyük avantaj sağlayan bu enjeksiyon tedavisinin hemen ardından yan profilde kemer yok edilmiş ve burun sırtı düz bir hatta kavuşmuş olmaktadır. Ayrıca burun ucu düşüklüğü gibi şikayetlerde de burun ucu kemer noktasından daha yukarıya çıkmakta ve belirgin hatlara sahip bir görünüm elde edilmektedir.

Burun Dolgusu Etkinliği ve Kalıcılık Süresi

Dermal dolgu enjeksiyonu yani dolgu tedavisi kalıcı bir uygulama değildir. Tekrarlanabilir özelliğe sahip olan bu işlemin kalıcılık ve etki süresi 1 ila 1.5 yıl arasında değişiklik göstermekte olup, kullanılan dolgu maddesinin özelliğine, doza ve enjeksiyon alanlarına göre bu süre azalabileceği gibi artabilmektedir. İşlem sonrasında elde edilen iyileşmenin ve genel görünümün yeniden sağlanabilmesi için etkinlik süresi sonunda Burun Dolgusu tedavisinin tekrar edilmesi gerekmektedir.

Burun Dolgusu Yan Etkisi Var Mıdır?

Cerrahi bir prosedür olmayan Burun Dolgusu komplikasyon barındırmayan oldukça güvenli bir işlemdir. Ancak uygulamadan sonra enjeksiyona bağlı olarak küçük noktasal kanamalar, morarma, kızarıklık ve şişlik görülebilmektedir. Bu etkiler işlemden sonra görülmesi beklenen olası yan etkilerdir. Herhangi müdahaleye gerek kalmadan ortalama 24 ila 48 saat içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Burun Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet