Cilt Lekeleri

Cilt Lekeleri

  Cilt Lekeleri; Yaşlılık, doğum, güneş, sivilce ve akne lekeleri gibi türlere sahip olan ve ciltte belirgin renk değişimlerine yol açan Cilt Lekeleri ve Leke Çeşitleri hakkında merak edilen önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt doku hücreleri içerisinde yer alan melanin pigmentlerinin neden olduğu Cilt Lekeleri, melanositlerin belirli bölgelerde yoğun olarak bulunması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Güneşten kaynaklı UV ışınları güneş lekelerine yol açarken, kimyasal ürün kullanımı, yaşlanma, yara ve sivilceler, genetik faktörler ve gebelik sonrasında da cilt üzerinde lekeler oluşabilmektedir.

  Cilt tonu eşitsizliğine yol açan ve kahverengi görünümle pigmentasyon sorunlarına yol açan cilt lekelerinde kullanılan pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Leke kremleri, ilaçlar ve diğer alternatif yöntemler ile leke problemleri çözümlenmeye çalışılırken daha derin lekeler oluşabilmektedir. Bu noktada cilt lekelerinin en ideal çözümlendiği yöntemin lazer ile cilt lekesi tedavisi olduğunu ifade edebiliriz.

  Cilt Lekeleri

  Cilt tipi, cilt lekesi, lekenin karakteri, özellikleri ve derinliği gibi parametler analiz edilerek doğru yöntem ve teknikle eşit bir cilt tonu oluşturmaya yönelik yapılan cilt lekesi tedavisi öncesinde ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Cilt kalitesini arttırarak cilt ve cilt altı dokusunu iyileştiren ve sağlıklı doku hücreleri ile leke problemini çözüme kavuşturan cilt lekesi ve tedavileri hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Cilt Lekeleri tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Cilt Hastalıkları
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Hastalıkları
  Cilt bütünlüğünü bozmakla birlikte estetik ve psikososyal sorunlara neden olan Cilt Hastalıkları mikroorganizma, parazit, alerjik reaksiyonlar ve diğer fiziki nedenler sonucunda ortaya çıkan cilt ve cilt altı dokusu hastalıklarıdır.

  Cilt Lekeleri ve Çeşitleri

  Cilt dokusunda düzenli ve dengeli oranlarda bulunan melanin hücresi, bazı durumlarda az ya da çok fazla bulunabilmektedir. Farklı etkenlerden kaynaklı olarak gelişen bu durum leke çeşitlerini ve türlerini ortaya çıkarmaktadır. Yaşlılık lekeleri, doğum lekeleri, güneş lekeleri, sivilce ve akne lekeleri, hemanjiomlar, vitiligo ve egzama gibi türlere sahip olan bu cilt lekeleri cilt yüzeyinde belirgin renk değişimlerine yol açan hastalıklar ve cilt problemleridir.

  Yaşlılık Lekeleri

  Yaşlılık lekesi olarak adlandırılan bu Cilt Lekesi, genellikle orta yaştan sonra kendini gösteren bir problemdir. Kahverengi ve siyah tonlarda görülen bu derin lekeler güneş kaynaklıdır. Cildin uzun süreli UV ışınlarına maruz kalması sonucunda meydana gelmesi ile birlikte kozmetik ve estetik sorunlar ortaya çıkarmaktadır.

  Doğum Lekeleri

  Doğumsal lekelerdir. Doğumdan itibaren görülen bu lekeler, kan damarlarından kaynaklı bir doğum lekesi olduğu için genel olarak kırmızı renktedir. Ancak kahverengi, mavi ya da siyah renge hakim doğum lekeleri de görülebilmektedir.

  Güneş Lekeleri

  Yaşlılık lekelerinin de içerisinde bulunduğu güneş lekeleri, cildin güneş ışınlarına fazla temas etmesi sonrasında oluşmaktadır. Cilt tonu eşitsizliğine yol açan bu lekeler, derin hasarlar oluşturabilen bir leke türüdür.

  Sivilce ve Akne Lekeleri

  Genellikle hormon seviyesinin en üst oranlarda olduğu ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilce ve akne probleminin yol açtığı lekelerdir. İltihaplı sivilcelerin ve aknelerin iyileşme süreci sonrasında çukurlu, tümsekli ve derin hasarlar oluşturarak yol açtığı cilt lekeleridir.

  Hemanjiomlar

  İyi karakterli olan hemanjiomlar, kan damarlarının bir bölgeye kümelenmesi sonucunda cilt yüzeyinde belirgin hale gelmesi ile oluşmaktadır. Genellikle cilt yüzeyinde görülen bu lekeler bazı kişilerde iç organlarda da görülebilmektedir. Genellikle doğum lekelerine benzer renkte olabildikleri gibi, kırmızı – mavi, kırmızı – somon renklerde olabilmektedirler.

  Vitiligo

  Vitiligo, ciltte beyaz Cilt Lekeleri oluşturan bir hastalıktır. Cilde rengini veren melanosit hücrelerinin aktivitesini durdurması ya da azaltması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Kadın ve erkeklerde her yaşta ortaya çıkabilen bu cilt hastalığı, vücudun pek çok bölgesinde yama halini alarak büyüyebilmektedir.

  Egzama

  Ciltteki inflamasyon sonucunda kaşıntılı, kuru ve kırmızı bir cilt dokusu oluşturan Egzama, cilt döküntülerin neden olmaktadır. Cilt kuruluğu ve döküntüleri sonrasında beyaz lekeler oluşturan bu cilt hastalığı, cilt rengini daha açık veya koyu hale getirmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Lekeleri Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×