Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı; Hyaluronik asit içerikli Gençlik Aşısı cildin nemli kalmasını sağlarken kollajen üretimini tetikleyerek cilt sıkılığını ve canlılığını arttıran bir tedavi yöntemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Gençlik Aşısı Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Kimlere Uygulanabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Cilt ve cilt altı dokularının ihtiyacı olan nemin yeniden kazandırılması, cilt elastikiyetinin yeniden sağlanması, kırışıklıkların germe etkisi ile hafifletilmesi ve daha aydınlık daha canlı bir cilt dokusunun ortaya çıkması amacı ile uygulanan Gençlik Aşısı, içerisinde yüksek oranlarda hyalüronik asit içeriğinin bulunduğu bir mezoterapi tedavisidir.

Gençlik Aşısı

Kırışıklık, gevşeme, sarkma, leke, iz ve daha pek çok cilt probleminde yüksek etkili sonuçlar ortaya çıkaran medikal estetik uygulama, ciltte yenileme etkinliği ile ile birlikte dokularda geri dönüşüm etkisi göstermektedir.

Hyalüronik asit içeriği ile cilt yenileme ve cilt gençleştirme tedavilerinde başarılı sonuçlar ortaya çıkaran cilt gençleştirici tedavi hakkında detaylı bilgi almak ya da ön kontrol gerçekleştirerek tedavi öncesinde cildin ihtiyacına uygun tedavi parametrelerinin oluşturulmasına olanak sunmak için muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabileceğiniz gibi Gençlik Aşısı fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Mezolift
BENZER TEDAVİLER
Mezolift
Çeşitli cilt problemlerinde kullanılan Mezolift, cildi destekleyen vitamin, mineral, hyalüronik asit ve protein gibi ürünlerin hedef dokuya iletilmesini sağlayan bir mikroenjeksiyon uygulamasıdır.

Gençlik Aşısı Nedir?

Cildin temel yapı taşlarından biri olan hyalüronik asitin kullanılmış olduğu bu tedavide, hyalüronik asitin kollajen liflerini harekete geçirme etkisinden yararlanılarak yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan cilt problemlerinin önüne geçilmesi ve geciktirilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca peptitlerin, aminoasitlerin ve antioksidanların kullanılmakta olduğu bu tedavi, bir mezoterapi türü olarak sınıflandırılabilmektedir.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Seans şeklinde uygulanan cilt aşısı tedavisi, enjeksiyon yöntemi ile uygulanmaktadır. Tedavi alanına ince uçlu iğneler aracılığı ile formülasyonların enjekte edilmesi esasına dayanan bu işlem öncesinde hasta konforunun en üst seviyeye çıkarılması amacı ile işlem bölgelerine lokal anestezik kremler sürülerek acı ve ağrı hissi ortadan kaldırılmaktadır.

İşlem esnasında enjeksiyona bağlı olarak iğne giriş yerlerinde küçük kanamalar ya da işlem sonrasında yine enjeksiyon bölgelerinde kızarıklıklar ya da küçük şişlikler görülebilmektedir. Bu etkiler oluşması beklenilen durumlardır. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan 1 -2 saat içerisinde kendiliğinden hafiflemektedir.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanır?

Gençleştirici etkiye sahip bu tedavi içerisinde kullanılmakta olan formülasyonların cildin kendi molekül yapısında olması nedeni ile herhangi bir yan etkisi bulunmamakta olup, buna bağlı olarak tüm cilt tiplerinde güvenle kullanılabilen bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Genç cilt tiplerinde yaşlanmayı geciktirici, orta yaş grubunda ise tedavi edici özelliği bulunan bu yöntem 20 ila 25 yaş aralığından sonra tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliktedir.

Gençlik Aşısı Sonrası Görülen Etkiler

Uygulamanın hemen sonrasında ilk etkileri görmek mümkündür. İşlem sonrasında cilt tonusunun kaliteli bir görünüm kazandığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte cildin ihtiyaç duymuş olduğu tüm ürünlerin enjekte edilmesine bağlı olarak hücre yenilenmesini arttırmakta ve cildin yukarı doğru yapılanarak hacim kazanmasına olanak sunmaktadır.

Cildin ihtiyacına göre hazırlanan formülasyonların cilt altına enjekte edilmesi sonrasında cildin temel yapı taşı olan kollajen lifleri tetiklenmekte ve hasarlı dokuların kendi kendini iyileştirme mekanizması aktif hale getirilmiş olmaktadır. Bunun sonucunda da tedavinin onarım etkisi ile gençleştirici özelliği ortaya çıkmaktadır.

Cilt gençleştirme kokteyli olarak da isimlendirilen Gençlik Aşısı, cildin sağlığını yeniden kazandırarak cilt kalitesini iyileştirmektedir. Cildin canlanarak yeniden yapılanmasına olanak sunan bu formülasyon, ihtiyaç duyulan nemi doğal yolla kazandırmakta ve serbest radikallerin etkilerini azaltması sonucunda da daha dinamik, dolgun ve gençleşmiş bir cilt yüzeyi ortaya çıkarmaktadır.

Gençlik Aşısı Seans Süresi ve Sayıları

Cilt gençleştirme aşısı  yaşa, cildin ihtiyacına, tedavi bölgesine ve tedaviden beklenilen yanıta göre seans şeklinde uygulanan bir işlemdir. Bu nedenle tedavinin seans süreleri ve sayıları kişiden kişiye göre değişmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Gençlik Aşısı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet