Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Hangi Bölgeye Hangi Bölgesel Zayıflama İşlemi Uygulanmalı?

Hangi Bölgeye Hangi Bölgesel Zayıflama İşlemi Uygulanmalı?

Bölgesel zayıflama yöntemleri günümüzde oldukça tercih edilen bir zayıflama yöntemidir. Bu zayıflama yöntemi bireylerin sağlıklı ve zahmetsizce kilo vermesine yardımcı olur. Ancak her bölgesel zayıflama yöntemi, her bölgeye etki etmemektedir. Bu sebeple her bölgeye özel, bölgesel zayıflama işlemleri mevcuttur. İşte bu blog yazımızda hangi bölgeye, hangi zayıflama işlemi uygulanacağı hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.Bloğumuza göz atarak, detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Hepinize keyifli okumalar ve iyi günler dileriz.

Neden Bölgeye Özel Bölgesel İncelme İşlemi Yapılmalı?

Bölgeye özel bölgesel incelme işlemi yapılması pek çok açıdan kişiye fayda sağlamaktadır. Bu faydaların başında özellikle bölgesel yağların hedeflenerek, etkili sonuçlar elde edilmesi gelmektedir. Bunun yanı sıra  kişiye özel tedavi planları ile vücut yapısına ve ihtiyaçlarına uygun çözümler sunulması da önemli bir avantajdır. Örneğin bacak bölgesindeki sıkılaşma süresi ile popo bölgesindeki sıkılaşma süresi aynı değildir. Bu sebeple her bölgenin sıkılaşma sürecine uygun işlemler yapılması, sıkılaşmayı hızlandırdığı gibi kısa sürede sonuçlar elde edilmesini de sağlar. Böylelikle her bölge için için doğru bölgesel zayıflama işlemi yapılması gerekir. 

Hangi Bölgeye Hangi Bölgesel Zayıflama İşlemi Uygulanmalı?

Her bölgeye uygulanan bölgesel zayıflama işlemi farklılık göstermektedir. Bu farklılığın nedeni her bölgedeki yağ dokusunun yoğunluğu, cilt yapısı ve metabolik özelliklerin farklı olmasıdır. Örneğin, karın bölgesindeki yağ hücreleri ile uyluk bölgesindeki yağ hücrelerinin yapısı bir değildir. Bu nedenle farklı tedavi yöntemleri gerektirebilir. İşte bu noktada bölgelere göre bölgesel zayıflama işlemlerine göz atacak olursak;

 • Bacak Bölgesi

Bacak bölgesi yapısı gereği  genellikle daha fazla kas dokusuna ve daha yoğun bir yağ dağılımına sahiptir. Bu nedenle, bacak bölgesindeki yağları hedeflemek ve sıkılaşmanın sağlanması için velashape işlemi uygulanması gerekmektedir. Çünkü velashape işlemi, bacak bölgesindeki kan akışının desteklenmesi ve selülit görünümünün azalması için oldukça etkili bir yöntemdir. Bu işlem sayesinde portakal görünümlü bacak yapısından kurtulabilir. Aynı zamanda da bacaklarınızdaki kan akışını hızlandırabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi edinmek için Velashape sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Karın Bölgesi

Yağ yakımının en zor olduğu bölgelerin başında gelen karın bölgesi yapısı gereği yüksek miktarda yağ hücresi içermekte ve bu hücreler genellikle daha derin katmanlarda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, karın bölgesinde bulunan  yağlar genellikle viseral yağ olarak adlandırılan organların etrafında bulunan yağ türlerindendir. Bu sebeple de yağların yakılması daha zor olabilmektedir. İşte bu noktada Bölgesel incelme işlemlerinde, karın bölgesi için özel olarak tasarlanmış cihazlar ve teknikler kullanılması gerekir. Bu tekniklerin başında da kavitasyon işlemi gelmektedir. Kavitasyon işlemi sayesinde karın bölgesindeki inatçı yağları anında parçalayarak, dümdüz bir karın yapısına kısa sürede kavuşabilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi almak için kavitasyon tedavisi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Kalça Bölgesi

Özellikle kadınların sıklıkla şikayetçi olduğu bölgelerden birisi olan kalça bölgesi, kolaylıkla kilo alınabilen bölgelerdendir. Kalça bölgesinin yapısı genellikle daha fazla yağ hücresi ve daha yoğun bir yağ dokusu içerir. Bu bölgedeki yağlar, subkutan yağ olarak adlandırılan deri altı yağlardır ve özellikle hormonal değişikliklere ve genetik faktörlere bağlı olarak burada birikme eğilimindedir. Bu noktada kişinin kalça bölgesinde biriken yağları eritmek için kavitasyon tedavisi ve velashape uygulaması uygulanabilir. Böylelikle Kavitasyon tedavisi, ultrasonik dalgalar kullanarak yağ hücrelerini hedef alarak, hücrelerin parçalanıp vücut tarafından metabolize edilmesini sağlar. Velashape uygulaması ise radyo frekans, kızılötesi ışık ve vakum teknolojilerini bir araya getirerek, yağ dokusunu azaltıp cildin elastikiyetini artırır. 

 • Popo Bölgesi

popo-bolgesi-incelme

Yağ yakımının rahat olduğu bir diğer bölgede popo bölgesidir. Popo bölgesi genel olarak yağ kütlesi ile çevrili bir bölge olduğundan, yağ alımına oldukça müsaittir. Bu yağ alımını durdurmak için mutlaka g5 masajı yapılması gerekir. G5 masajı sayesinde , popo bölgesindeki yağ hücreleri kısa sürede parçalanarak, yağların yakımı kolaylaşmış olur. Çünkü  G5 masajı, yüksek frekanslı titreşimlere sahiptir. Bu titreşimler, popo bölgesindeki derin dokulara etki ederek, daha çabuk sonuç sunar. G5 masajı hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, G5 masajı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

 • Kollar

Belli bir yaştan sonra sarkmaların baş gösterdiği kol bölgesi, genel manada yağ kütlesi ile çevrili bir yapıya sahiptir. Bu nedenle belli bir yaştan sonra yağ kütlesi giderek hız kazanmaktadır. İşte bu noktada yağ kütlelerinin artışını durdurmak veya tamamen ortadan kaldırmak için soğuk lipoliz veya kavitasyon işlemi uygulanabilir. Böylelikle  her iki yöntem de kol bölgesindeki yağ hücreleri soğutma veya ultrason dalgalarıyla parçalayarak, vücut tarafından doğal şekilde atılmasını sağlar. Bunun sonucunda da kol bölgesi ve çevresi daha sıkı ve fit bir görünüme kavuşur. Sizde bu konuda detaylı bilgi edinmek için soğuk lipoliz sayfamızı ve kavitasyon tedavisi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Bel Çevresi

Birçok kadın ve erkeğin şikayetçi olduğu bel çevresi, genellikle yağ depolamaya yatkın bir bölgedir.  Bu nedenle kilo alındığında ilk etkilenen bölge genel olarak bel çevresi olmaktadır. İşte bu noktada bel çevresini inceltmek ve ideal görünüme kavuşmak çoğu zaman çok uğraştırmakta ve vakit almaktadır. İşte bu noktada velashape tedavisi ve radyofrekans işlemi, bel çevresini inceltmek için oldukça ideal bir işlemdir. Bahsi geçen bu işlemler sayesinde bel çevrenizi ideal ölçüsüne kavuşturarak estetik açıdan maksimum verim elde edebilirsiniz. Sizde bu konuda detaylı bilgi edinmek istiyorsanız velashape tedavisi  ve radyofrekans işlemi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 • Üst Bacak

Çok rahat kilo alımının meydana geldiği bölgelerden bir diğer ise üst bacak bölgesidir. Bu bölge karın ve bel bölgesinden sonra en rahat kilo alan bölgelerdendir. Oldukça dikkat edilmesi gereken bu bölge yapısı gereği yağ depolama eğilimi yüksek olan bir alandır. Bu nedenle bu bölgede yağ birikimi, zamanla sarkmalara ve selülit oluşumuna yol açabilir. Bunun sonucunda da istenmeyen görüntüler meydana gelebilmektedir. İşte bu noktada radyofrekans işlemi ve  soğuk lipoliz tedavisi iyi sonuçlar vermektedir. Üst düzeyde yağ yakımını destekleyen bu iki uygulama hakkında detaylı bilgi edinmek için sayfalarımı inceleyebilir veya uzmanlarımızla iletişime geçerek, aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

 • Basen Bölgesi

Özellikle kadınların şikayetçi olduğu bölgelerden birisi olan basen bölgesi, yapısı gereği yağ depolamaya yatkın bir bölgedir. Bu sebeple de  yağ alımına oldukça müsaittir. Östrojen hormonuyla  artışa geçen bu yağlar, basen bölgesinde istenmeyen görüntülere neden olabilmektedir. İşte bu noktada basen bölgesindeki yağları eritmek için en iyi seçenek soğuk lipoliz ve kavitasyon işlemi olmaktadır. Bahsi geçen bu her iki işlemde de, yağlar kısa sürede parçalanarak, vücut dışına kolaylıkla atılmaktadır. Böylelikle daha oranlı bir basen hattına sahip olmanın yanı sıra, olası portakal görünümü sorunlarından da kısa sürede kurtularak, dilediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

 • Alt Karın Çevresi

alt-karin-cevresi-zayiflama

Kilo vermenin en zor olduğu bölgelerin başında gelen alt karın çevresi özellikle kadınlar için genellikle zor bir bölgedir. Alt karın çevresindeki yağların azaltılması, genellikle düzenli egzersiz ve dengeli beslenme ile desteklenen bir süreç gerektirir. Ancak bazı durumlarda hızlı sonuçlar almak için, lokal yağ birikimlerini hedefleyen yöntemler de tercih edilebilir. İşte bu yöntemlerin başında da soğuk lipoliz ve radyofrekans uygulamaları gelmektedir. Bu her iki işlemde yağ alımına müsait olan alt karın çevresindeki yağları dondurup, parçalayarak kısa zaman içerisinde düz bir alt karın görünümüne kavuşulmasını sağlar. Böylelikle dilediğiniz görünüme acısız ve ağrısız bir şekilde kavuşabilirsiniz. 

Doğru Bölgeye Uygulanan Bölgesel Zayıflama Yöntemi Ne Gibi Sonuçlar Sunar?

Doğru bölgeye uygulanan bölgesel zayıflama yöntemleri, kişiye pek çok açıdan avantajlı sonuç sunmaktadır. Özellikle bu avantajlı sonuçların başında psikolojik ve fiziksel sonuçlar gelmektedir. Bahsi geçen bu avantajlı sonuçları detaylı bir  şekilde ele almak gerekirse, 4 kategoride inceleyebiliriz. Bunlar; Yağ Yakımını Hızlandırma, Sıkılaşma ve Şekillendirmede Kusursuz Sonuçlar Sunma, Uzun Süreli Sonuçlar ve Bölgenin Yapısına Göre Kısa Sürede Sonuç Sunmaktır. 


 • Yağ Yakımını Hızlandırır: Doğru bölgeye, doğru şekilde uygulanan bölgesel zayıflama yöntemi, yağ yakımını çok hız bir şekilde artırmaktadır. Çünkü doğru bölgeye uygulanan  bölgesel zayıflama yöntemi, bölgenin yapısını iyi bir şekilde analiz edip uyum sağladığından, sıradan işlemlere göre daha fazla yağ yakımı sağlar.


 • Sıkılaşma ve Şekillendirmede Kusursuz Sonuçlar Sunar: Doğru bölgeye uygulanan bölgesel incelme yöntemleri aynı zamanda sıkılaştırma ve şekillendirme konusunda kusursuz sonuçlar da sunmaktadır. Böylelikle kişiler bacak bölgesine uygun işlemlerle iyi bir şekilde sıkılaşabilir veya karın bölgesindeki inatçı vücut yağlarından kurtularak kusursuz bir görünüme sahip olabilir.


 • Uzun Süreli Sonuçlar Sağlar: Doğru seçilen bölgesel incelme işlemeleri, bölgenin yapısına uygun olduğundan kalıcı sonuçlar sunmaktadır. Yağları parçalayıp vücudun dışına atan bu sistemler, iyi bir beslenme ve yaşam rutini ile desteklendiğinde, uzun süreli ve kalıcı sonuçlar ortaya koyar. 


 • Bölgenin Yapısına Göre Kısa Sürede Sonuç Sunar: Bölgenin genel yapısına uygun olduğundan kısa sürede istenen sonuçlar sunmaktadır. Bu nedenle de her bölgeye uygun doğru bölgesel incelme yöntemleri uygulanmalıdır. 

 

Siz de bölgesel incelmede kusursuz sonuçlar elde etmek istiyor. ancak hangi bölgede hangi işlemin uygulanması gerektiğini bilmiyorsanız, Ankara Bölgesel Zayıflama konusunda kusursuz sonuçlar sunan Esmerlife Polikliniği’nin profesyonel uzmanları ile iletişime geçerek, kısa sürede dilediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi bölgeye hangi işlemin uygulanacağı yapılan analizler, incelemeler ve kilo indeksi sonuçları doğrultusunda karar verilmektedir. Böylece kişi kısa sürede kalıcı sonuçlar elde eder.

Her bölgeye özel bölgesel zayıflama yöntemi vardır. Çünkü her bölgenin yapısı, yağ oranı vb. özellikleri farklıdır. Bu nedenle bu farklı özelliklere uygun işlemler uygulanması gerekmektedir. Böylelikle olumlu sonuçlar elde edilir.

Bölgeye uygun olmayan sonuçlar her ne kadar sonuç verse de, çoğu zaman kalıcı olmayabilir veya uzun zamanlar gerektiriyor olabilir. Bu nedenle uygulanacak bölgeye uygun işlemler yapılması daha doğru olmaktadır. 

Randevu Al

Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

  (0)Seçilen Hizmet