İncelme ve Sıkılaşma

İncelme ve Sıkılaşma

  İncelme ve Sıkılaşma; Bölgesel zayıflama tedavileri içerisinde yer alan İncelme ve Sıkılaşma Yöntemleri kişiye özel kullanılacak metodlarla, seans sayıları ve seans aralıklarının yanı sıra beslenme programı da kişiye özel planlanmakta olup, klinik muayene ve vücut analizi öncesinde merak edilen İncelme ve Sıkılaşma Yöntemleri Nelerdir? ve Nasıl Uygulanır? gibi konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İncelme ve Sıkılaşma kişiye özel programlarla bölgesel yağlanma ve istenmeyen bölgelerdeki yağ birikiminden kurtulmak için sürekli yeni teknolojiler üretilmektedir.

  İncelme ve sıkılaşma yağ eritme programlarına başlamadan önce mutlaka kişi Sağlıklı Beslenme Uzmanı tarafından değerlendirilmelidir. İstenmeyen yağlardan incelme ve sıkılaşma sistemleri ile kalıcı olması, ancak sağlıklı ve doğru beslenme ile mümkün olabilmektedir.

  İncelme ve Sıkılaşma

  Bölgesel incelme ve selülit tedavisi, kişiye özel programlarla bölgesel yağlanma, selülit ve istenmeyen bölgelerdeki yağ birikiminden kurtulmak için LPG Vakum, Lenf Drenaj, Radyofrekans, Infrared, (Pasif Jimnastik) Power Plate ve Ozon Sauna eşliğinde diğer sistemlerin yerini almıştır. Sistemler arasındaki teknolojik kalite farklılıklarının yanı sıra uygulamalarda izlenen uygulama farklılıkları sonucu etkileyen en önemli faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Bölgesel İncelme ve Selülit giderilmesinde yağ eritme programlarına başlamadan önce mutlaka kişi Sağlıklı Beslenme Uzmanı tarafından değerlendirilmelidir. İstenmeyen yağlardan incelme sistemleri ile kalıcı olması, ancak sağlıklı ve doğru beslenme ile mümkün olacaktır.

  Aşağıda da belirttiğimiz gibi kişiye özel kullanılacak metodlarla, seans sayıları ve seans aralıklarının yanı sıra beslenme programı da kişiye özel olmalıdır. İstediğiniz sonuca ulaşabilmeniz için konusunda deneyimli merkezleri seçmeye özen göstermeniz gerekir.

  Vücut Şekillendirme
  BENZER TEDAVİLER
  Vücut Şekillendirme
  Vücut formunun düzenlenmesi ve dinamik hatların yeniden oluşturulmasını sağlayan Vücut Şekillendirme bölgesel incelme etkisi ile cilt dokusundaki azalan hacmi bağ ve kas dokularını güçlendirmeyi hedefleyen uygulamalardır.

  Radyofrekans

  Radyofrekans ısı kontrollü zayıflama ve incelme yöntemidir. Radyofrekans selülit, bölgesel yağlanma ve yüz bölgesinde sarkma problemlerine karşı kullanılan bir uygulama yöntemidir.

  Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.

  Amaç ısıtılan bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır (normalde vücut ısısı 36-37 derecedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.

  Radyofrekans yöntemi ile bölgesel uygulamanın 3 etkisi vardır.

  1- Temel Mekanizma, Radyofrekans su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Çünkü Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Uygulama sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.

  2- Yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar.
  3- Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir. Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır.

  Vakum (LPG)

  Vakum (LPG) Endermoloji siaspirasyon (emme) ve dönme aksiyonlarının birlikte kullanılarak deri ve deri altı dokulara negatif basınç uygulanması prensibine dayanan bir masaj metodudur. Dünyanın sellülit giderilmesinde etkinliği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış FDA belgeli tek endermoloji cihazı LPG’dir. LPG’nin en son geliştirilen modeli, kişiye ve uygulama alanına göre seçilebilen 3 ayrı başlığa sahip olup, başlıklarında yoğunluk, hız ve yönleri ayarlanabilen birbirinden bağımsız motorize rulmanlar içermektedir. Cihazdaki bilgisayar sistemi kişinin özelliklerine göre çok sayıda program ve protokol seçimine olanak sağlamaktadır.

  LPG Vakum uygulamaya alınan bölgelerde kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımı arttırmakta, metabolik atıkların eliminisyonuna yardım ederek doku drenajı sağlamakta, mevcut fibroz bantları serbestleştirerek deriye esneklik kazandırmaktadır. LPG Vakum uygulaması ile deriden kasa kadar tüm cilt altı dokuların yeniden şekillendirilmesi sağlanır.

  Endermoloji, esas olarak selülit giderilmesi ile birlikte uygulanan alanlarda lokal incelmeler de sağlamaktadır.

  Lenf Drenaj

  Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşım hızlandırılır böylece damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesine ortam yaratılır. Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit giderilmesinde, bölgesel incelme ve vücut sıkılaştırma programlarının etkinliğini arttıran bir yöntemdir.

  Aşırı derecede dolaşım bozukluğu olanlar ve ileri derecede dolaşım bozukluğu sorunu yaratan rahatsızlığı olanlar dışındaki herkese uygulanabilir.

  Lenf Drenaj aynı zamanda, Gevşemiş kas dokusu ve vücut sarkıklıklarının toparlanmasında, Hamilelik sonrası oluşan varis, ödem (su toplanması) ve sarkıklıklarda, Kilo probleminde, Selülit probleminde ve Lenf akımının düzenlenmesinde kullanılabilir.

  Power Plate

  Nasa teknolojisi ile üretilmiş Power Plate, haftada 3 kez, günde sadece 10 dakika uygulama ile tüm vücudunuzu mucizevi bir şekilde çalıştırır.

  Power Plate, tüm vücuda güçlü bir vibrasyon uygulayarak (Whole Body Vibration) insan vücudu üzerindeki yer çekimi kuvvetini (G-Force) yaklaşık 6 misli arttırır. Bu sayede kaslar derinlemesine, hızlı ve düzenli olarak çalışır.

  Nasa’nın 2001 yılından bu yana kullandığı Power Plate’in ürettigi fiziksel vibrasyon, kaslara enerji olarak transfer edilir. Kaslarda birbirini takip eden kasılma ve gevşemelere neden olan alet 30, 35, 40 ve 50 Hertz frekans aralıklarında calışır. 50 Hz. Frekans ile çalışıldığında, kaslar saniyede 50 kez gerilip gevşer. Kaslarda oluşan bu dizi hareketler tendonların da gerilmesine neden olur. Bu kasılma, “derin kas” olarak nitelenen karın içi kasların, omuriliği çevreleyen kasların, hatta yüz kaslarının bile gerilmesini ve etkin olarak uyarılmasını sağlar.

  Böylece vücut kasları belirlenmiş bir disiplin içinde çalışarak gelişir. Zamanla dokular sıkılaşır, selülitler azalır, vücut şekillenir. Özellikle doğum sonrası gevşeyen kaslar kısa sürede forma girer. Üstelik yaratılan vibrasyon etkisi ile menapoz sonrası kemik erimesinin (Osteoporosis) azaldığı, bir başka deyişle kemik yoğunluğunda kayda değer artışlar olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış ve desteklenmiştir.

  Power Plate, kişinin durumuna göre bölgesel incelme, kilo kaybı ve doku sıkılaşması konusunda çok daha etkilidir.

  İnfrared (Pasif Jimnastik)

  Efor sarf etmeden diyetle boşalttığımız yağ hücrelerinin sıkılaştırılmasını sağlayan bir yöntemdir. Vücut kişinin kas yapısı ve beden anatomisine uygun şekilde çalıştırılmalıdır. Aksi taktirde istenene ve beklenen sonuç elde edilemez. İnfrared (Pasif jimnastik)’te kaslar 8 dk. boyunca aktif sporda daha uzun sürede yapılan kas çalışmasını hiç efor sarf etmeden ve terletmeden yapılması söz konusudur. Kontrollü kas hareketi yapılmaktadır.

  Ancak pasif jim de kilo kaybı söz konusu değildir. Bu nedenle aktif jim ve pasif jim birbirinden çok farklıdır. Pasif jim direk belli bölgelere yönelik incelme, yağ hücrelerinin kasın kasılma ve gevşeme hareketi ile sıkıştırılmasıdır. Makineler kendi hareketi ile vücudun çalışmasını sağlar. Buna ek olarak doğru vücut yapısına uygun kas hareketleri yapılırsa etkisi çok daha fazla olur.

  Aletlerin etkisi 4-5 seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Düzenli olarak 24 seans aletlere girmek yaklaşık 1 beden incelmeyi sağlar. Bunun olabilmesi için üyenin hiç programa ara vermeden çok düzenli olarak programa devam etmesi gerekir. Pasif jimnastik programı ile selülit giderilmesi gerçekleşmez.

  Ancak selülit giderilmesi programları ile beraber kullanıldığında etkili olmasını destekler. Pasif jim aletleri bölgesel incelmenin yanı sıra metabolizma hızını artırır, dolaşımı düzenler, sinirleri yatıştırır, kireçlenmelere ve eklem ağrılarına iyi gelir. Bel, boyun problemleri olan kişiler aletlere kontrollü alınmalı, bazı makinelerde yapılan kas hareketleri sınırlandırılmalıdır.

  Ozon Sauna

  Ozon Saunanın Detoks etkisi, Solduğumuz hava, yediklerimiz ve içtiğimiz su, toksinler ve kirletici maddeler yavaşça vücudumuza girerler ve cildimiz vasıtası ile emilirler. Yağ dokusunda biriken tosinler ve kimyasallar, yavaş, yava, sağlıklı doku ve hüzereleri yok ederler ki bu durum, hemen bir çok hastalığın hem de yaşlanmanın sebebidir.. Ozonlu sauna, bu birikmiş toksin ve kimyasalları okside ve detoksifiye eder.

  Saunanın en önemli kullanım amacı detoks edici özelliğidir. Ozon sauna derinin üçüncü bir böbrek, ikinci bir akciğer sistemi gibi çalışmasını sağlar. Selülit giderilmesi için ozon sauna, ozon farklı mekanizmalarla selülitde büyük bir oranda etkilidir. Yağ asitlerinin ile reaksiyone girerek yağ zincirlerinin kırılmasına neden olur.

  Ozonun etkisiyle hidrofobik (su sevmeyen) yağlar, daha az stabil olan hidrofilik (suyu seven) yağlara dönüşürler ve vücuttan atılırlar. Ayrıca alyuvarların oksijen taşıma kapasitesini arttırarak, mikro damarlardaki dolaşımın düzelmesi ile yağ dokusu hücrelerinin metabolizmaları normale döner.

  Yapılan çalışmalarda, ozon saunanın selülitin geleneksel giderilmesi daha etkili olduğu ortaya çıkarılmıştır. Sağlıklı incelme ve kilo vermek için ozonlu buhar sauna, kötü yönde tehdit eden yağlar, yağ asitleri, metobolik elementler ve zararlı toksinlerin kalbe yüklenmeden vücuttan atılmasına yardımcı olur. Böylece vücudun aşırı yağlanmasını önler. Sağlıklı kilo vermeye yardımcı olur. Ozon sauna ile vücudumuz bir seansta 200-450 arasında kalori harcar.

  Bu durumda Bölgesel incelme ve Selülit giderilmesi yöntemi, Kişiye özel kullanılacak metodlarla, seans sayıları ve seans aralıklarının yanı sıra beslenme programı da kişiye özel olmalıdır. İstediğiniz sonuca ulaşabilmeniz için konusunda deneyimli yerleri seçmeye özen göstermeniz durumunda, incelme ve selülit giderilmesinde yardımcı olunur.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  İncelme ve Sıkılaşma Yöntemleri Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×