Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

İple Badem Göz Estetiği

İple Badem Göz Estetiği

İple Badem Göz Estetiği; Ameliyatsız göz estetiği uygulaması olan İple Badem Göz Estetiği özel iplerin cilt altına yerleştirilerek göz dış kenarlarının yeniden şekillendirilmesini sağlayan ameliyatsız cilt germe yöntemi olup, yüz analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Ameliyatsız Badem Göz Estetiği Nedir? İple Badem Göz Tedavisi Nasıl Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Yüz dinamiğinde ve genel görünümde gözler estetik ve önemli bir unsurdur. Etnik yatkınlık, genetik faktörler, çevresel faktörler ve kronolojik yaşlanma ile birlikte göz çevresinde ve göz şeklinde belirgin farklılıklar oluşmaktadır. Bu değişimler ya da farklılıklar kişinin daha yaşlı, yorgun, mutsuz ya da yüz dinamiğine uyumlu olmayan çöz çizgisine ve estetik sorunlara neden olmaktadır.

Genetik yatkınlık ya da zaman içerisinde göz çevresindeki cilt dokusunda oluşan değişimlerin giderilerek göz konturunun yeniden düzenlenmesini sağlayan cerrahi ve medikal estetik prosedürler bulunmaktadır. Cerrahi operasyonların beraberinde getirdiği komplikasyonları içerisinde taşımayan medikal estetik prosedürler ise oldukça popüler ve yaygındır. Bu tedaviler arasında yer alan İple Badem Göz Estetiği tedavisi ise ihtiyaca göre ideal planlamalar doğrultusunda özel ipliklerin kullanıldığı konforlu ve pratik bir tekniktir.

İple Badem Göz Estetiği

Gözlerin dış köşe konturlarının yukarı ve hafif dışarı doğru çekilerek badem göz konturlarında düzenlendiği ve çevre cilt dokusundaki bozulmaların ve problemlerin giderildiği cerrahi olmayan bu ameliyatsız badem göz estetiği işlemi öncesinde klinik muayene gerçekleştirerek kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

Son dönemde oldukça popüler olan ve göz konturunun yanı sıra göz kapağı, kaz ayakları ve kaş düşüklüğü gibi problemlerin de iyileştirilerek yüz dinamiğinin yeniden düzenlenmesini sağlayan bu cilt asma yöntemi hakkında detaylı bilgi almak, ücretsiz muayene için randevu talep etmek ya da İple Badem Göz Estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

İple Kaş Kaldırma
BENZER TEDAVİLER
İple Kaş Kaldırma
İple Kaş Kaldırma cilt germe tedavisi olmakla birlikte kaş düşüklüğü problemi olanlar için uygulanan etkili ve başarılı bir ameliyatsız cilt askılama yöntemidir.

İple Badem Göz Estetiği Nedir? Nasıl Uygulanır?

İple Badem Göz Estetiği gözlerin dış köşe konturlarının yukarı kaldırılması ve dışa doğru çekilmesini sağlamak amacı ile cilt altına özel iplerin yerleştirilmesi esasına dayanan ameliyatsız göz estetiği tedavisidir. Göz hatlarının düzenlenmesi, gözlerin daha iri olması ve çekik ya da şekilli bir görünümün verilmesi ile birlikte genetik ya da kronolojik yaşlanma ile bozulan göz çevresindeki cilt dokusunun lifting etkisi ile yukarı kaldırılmasını ve kaşların da düzenlenmesini sağlayan bu işlem lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir.

İşlem bölgesinin solüsyonlar ile temizlenmesi ve lokal anestezi ile uyuşturulmasının ardından kanüller kullanılarak ortalama 30 ila 60 dakika arasında özel PDO iplikler cilt altına yerleştirilmektedir. Burun, kaş formu, göz ve göz çevresindeki cilt dokusunun analizi ve yüz dinamiğine göre 45 derece açı ile yerleştirilen bu iplikler yukarı çekilerek sabitlenmekte ve badem göz formu verilmektedir. İşlem prosedürü her iki göze uygulandıktan sonra gözler, kaş hatları ve göz çevresi yeniden analiz edilerek işlem sonlandırılmaktadır.

İple Badem Göz Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İple Badem Göz Estetiği sonrasında özel silikon yapılı ve kılçıklı iplerin cilt altında tutunma sürecini olumsuz etkilememek için ortalama 7 ila 10 gün süre ile masaj gibi travmatik hareketlerden uzak durulması gerekmektedir. Yüz üstü yazılmamasına da oldukça dikkat edilmelidir. Ayrıca kozmetik ürünlerinin kullanımı sınırlandırılmalı ve cilt hassasiyetini arttıracak makyaj uygulamalarının yapılmaması önerilmektedir.

İple Badem Göz Estetiği Etkinliği ve Kalıcılık Süresi

Ameliyatsız badem göz estetiğinde kullanılmakta olan özel PDO ipliklerin kalıcılık süresi bulunmaktadır. Kalıcı etkili olmayan bu tedavideki iplikler çözülebilen özelliğe sahip olduğu için 3 ila 7 yıl arasında etkinlikleri bulunmaktadır. İplerin cilt altında çözünmesi ile bulunduğu alanlardaki kollajen ve elastin liflerini aktive etmesi sayesinde cilt elastikiyetini ve cilt germe etkinliğini de sürdürmektedir.

İple Badem Göz Estetiği tedavisinin en belirgin özelliği ise iplerin yerleştirildiği alanlardan tekrar çıkarılabilir ve işlemin geri alınabilir olmasıdır. Göz şeklinin ve formunun eski görünümüne dönüştürülmesi istendiğinde cilt altındaki ipler pratik bir işlem ile geri alınarak eski görünüme tekrar kavuşulmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
İple Badem Göz Estetiği Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet