Kavitasyon

Kavitasyon

  Kavitasyon; Ameliyatsız zayıflama ve selülit tedavisi yöntemlerinden olan Kavitasyon yöntemi, ultrasonik ses dalgaları aracılığı ile yağ hücrelerinin parçalanarak vücuttan atılmasını sağlayan bir bölgesel zayıflama teknolojisi olup, vücut analizi ve kişisel seans planlaması öncesinde merak edilen Kavitasyon Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Etkinliği Nedir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Bölgesel yağlanma ve portakal kabuğu görünümüne neden olan selülit problemlerinde yağ hücrelerini parçalayarak bölgeden uzaklaştıran bu sistem, ultrason dalgaları ile etkinliğini gösteren ameliyatsız bir bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi yöntemidir.

  Düşük ultrason dalgaları ile doğal ve sağlıklı bir uygulama olanağı sunan bu teknoloji, yağlanma problemine ve derecesine yönelik olarak geliştirilmiş etkin bir yağ parçalama tedavisidir. Uygulandığı bölgede ultrasondan gönderilen ses dalgalarının yağ dokusundaki hücre sıvılarına yayılması sonucunda ani ve yüksek basınçlarda değişikliklere yol açmaktadır. Bunun sonucunda da köpüklenme, genişleme ve patlama şeklinde etki ederek; yağların hücre duvarlarını tahrip etmekte ve yapılarının bozulmasını sağlayarak istenilen başarının ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

  Kavitasyon

  Yağ hücrelerinin yapılarının bozulması amacı ile ses dalgalarından yararlanılan bu teknolojik sistem, bu hücrelerin içeriğini sızma etkisi ile bölgeden uzaklaştırarak bölgesel yağ fazlalıklarını ortadan kaldırarak ve portakal kabuğu görünümünü hafifleterek incelterek istenilen formun yeniden kazanılmasına yardımcı olmaktadır.

  Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi, vücut şekillendirme ve sıkılaşma gibi pek çok alanda üstün başarı etkileri ile şikayete neden olan yağlanma problemlerini ortadan kaldıran yöntem hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz muayene ile özelleştirilmiş seans sürelerinin oluşturulmasını sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Kavitasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Elektroterapi
  BENZER TEDAVİLER
  Elektroterapi
  Elektroterapi pasif jimnastik etkisi bulunan ve bu etki ile kas dokularını çalıştırarak yağ dokularını parçalayan güvenli bir tedavi yöntemidir.

  Kavitasyon Nasıl Uygulanır?

  Ultrasonik ses dalgalarının yağları parçalama etkisinden yararlanıldığı tedavi öncesinde tedavinin etkinliğinin arttırılması için uygulamadan önce bol sıvı tüketilmesi önemlidir. Parçalanan yağların lenf sistemi ile vücuttan uzaklaştırıldığı için tedaviden 1 – 2 gün öncesinde su tüketiminin arttırılması tavsiye edilmektedir.

  Acısız ve ağrısız bir uygulama olan bölgesel zayıflama tedavisi öncesinde herhangi bir anestezik işlem yapılmadan sistem başlığı uygulama bölgesi üzerinde cildin dış yüzeyine temas ettirilerek uygulanmaktadır. Bu uygulama esnasında ses dalgaları cilt ve cilt altı dokularında titreşim etkisi ortaya çıkmakta ve bu etki ile dirençli yağların hasar görmesini sağlayarak bölgeden uzaklaştırmaktadır.

  Kavitasyon Tedavisi Uygulama Bölgeleri

  Bölgesel incelme, selülit tedavisi, sıkılaşma ve vücut şekillendirme tedavilerinde tercih edilmekte olan bu sistem; karın, bel, basen, kalça, kol, bacak ve sırt gibi yağlanma problemlerinin yaygın olarak görülmekte olduğu vücut bölgelerinde direk olarak cilt altı yağları hedeflediği için güvenli ve konforlu bir şekilde kullanılmaktadır.

  Kavitasyon Tedavisi Seans Süreleri ve Sayıları

  Kavitasyon tedavisinin seans süreleri ve sayıları yağlanma derecesine ve bölgesine göre değişiklik göstermektedir. Ancak ilk seanstan itibaren etkisini gösteren uygulamadan optimum sonuçların alınabilmesini sağlamak amacı ile 6 ile 8 seans arasında uygulandığını söyleyebiliriz. Tedavinin seans sıklığı ise yine yağlanma derecesine ve tedavi bölgesine göre 3 ila 7 gün arasında değişmektedir. Tedavi süresi 60 ila 120 dakika arasında değişmekte olup, bu süre uygulama bölgesinin genişliğine ve yağlanma derecisine göre belirlenmektedir.

  Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama Avantajları

  Ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri içerisinde yer alan bu tedavinin en önemli avantajı, işlemin herhangi cerrahi müdahaleye ya da kesi gibi işlemlere gerek duyulmadan gerçekleştiriliyor olmasıdır. Bununla birlikte bölgesel yağların vücuttan doğal yollar ile atılmasına yardımcı olan Kavitasyon tedavisinin ağrı ve acı gibi yan etkilerinin bulunmaması, anestezik işlem yapılmadan konforlu bir şekilde uygulama yapılmasını sağlamaktadır. Ayrıca cerrahi bir operasyon olmaması enfeksiyon riskini en aza düşürmekte, yatış süresi gerektirmemekte ve sosyal hayata kesintisiz bir şekilde devam edilmesine olanak sunmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kavitasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×