Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?; Lazer epilasyon planlaması öncesinde merak edilen Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer konu başlığında merak edilen lazer epilasyon bölgeleri ve seans süreleri hakkındaki detaylar ile Lazer Epilasyon Seans Sürelerini Belirleyen Faktörler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Ergenlik, genetik, hormonal, kullanılan ilaçlar, kıl bezlerinde oluşan hastalıklar, depresyon ve yanlış kullanılan epilasyon yöntemleri gibi çeşitli faktörler sonucunda vücut kılları tetiklenerek artmaktadır. Biyolojik cinsiyete bağlı olarak vücudun farklı bölgelerinde yoğunlaşan bu kıllar farklı uzunluk, kalınlık, derinlik ve renklerde cilt üzerinde uzarken estetik, hijyenik ve ileri evrelerde psikososyal problemlere yol açmaktadır. Bu nedenle tekrarlayan, zahmetli ve uğraştırıcı epilasyon yöntemleri yerine hem kadınlar hem de erkekler için en ideal çözüm lazer epilasyon tedavileri olmaktadır.

  Anajen evre yani büyüme ve gelişme dönemindeki kıl ve kıl köklerini hedef alarak fonksiyonlarını tahrip etme özelliği ile yeniden cilt üzerinde uzamasını engelleyen kalıcı etkili lazer epilasyon tedavileri tüm cilt tiplerinde ve vücut bölgelerinde güvenle tercih edilebilmektedir. Periyodik seanslar ile doğru doz ve cihaz ile uygulandığında etkin sonuçlar ortaya çıkaran bu tedavi yönteminde işlem başarısı için klinik değerlendirme, test atımı ve düzenli seans takvimi çok önemlidir.

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

  Geliştirilmiş yeni nesil lazer epilasyon teknolojileri ve lazer tipleri ile tüm cilt tiplerinde, tüm kıl karakterlerinde ve vücut bölgelerinde kalıcı ve etkin sonuçlar ortaya çıkaran kalıcı lazer epilasyon tedavileri öncesinde kişiselleştirilmiş seans takviminin oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilir; Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer öğrenebilirsiniz.

  Tekli ve kontrollü atışlar sonucunda kıl köklerindeki siyah boya maddesi olan melanin pigmentini hedef alarak incelmesini, azalmasını ve kalıcı olarak yok olmasını sağlayan Lazer Epilasyon ve cihazlar hakkında bilgi almak, Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer öğrenmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz test atımı için randevu almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Seanslarını Belirleyen Faktörler

  Lazer Epilasyon tedavisinde kişisel seans takviminin oluşturulabilmesi için klinik değerlendirme ve test atımı önemli bir işlem basamağıdır. Seanslar oluşturulmadan önce cilt rengi, kıl karakteri ve işlem bölgesi analiz edilerek epilasyona uygunluk değerlendirilmekte ve lazer tipi seçilerek test atımı yapılmaktadır. Test atımı sonrasında cildin ve kıl köklerinin vermiş olduğu yanıta göre tedavi planlaması yapılarak kişisel seans takvimi oluşturulmaktadır.

  Lazer epilasyon tedavisinde seans takviminin oluşturulmasında ele alınan diğer faktörler ise şunlardır:

  • Kıl döngüsü
  • Cinsiyet
  • Yaş
  • Tedavi bölgesi
  • Hormonal etkenler
  • Seans takvimindeki disiplin

  Yukarıda yer alan bu faktörlerin her biri başarılı lazer epilasyon tedavisinde dikkat edilmesi gereken önemli parametreler olarak da ele alınabilmektedir. Doğru cihaz ve doz seçimi kadar önemli olan bu belirleyici etkenlerin doğru analizi ile kişiselleştirilmiş seanslar sonunda istenmeyen kıllardan kurtulmak mümkündür.

  Lazer Epilasyon Seans Süreleri ve Seans Aralıkları

  Lazer Epilasyon tedavileri bir el aleti ile uygulanan oldukça pratik bir yöntemdir. Düzenli, kontrollü ve seri tekli atışlar halinde uygulanan lazer epilasyon seans süreleri işlem bölgesinin genişliğine ve cilt hassasiyetine bağlı olarak değişebilmektedir. Koltuk altı lazer epilasyon gibi yöntemler ortalama 15 dakika gibi çok kısa bir süreye sahipken; tüm bacak lazer epilasyon uygulamaları her iki bacak için 30 ila 45 dakika arasında sürebilmektedir. Lazer Epilasyon seans aralıkları ise kılların uzama döngüsüne göre belirlenmektedir.

  Epilasyon tedavilerinin etkinliği için kılların aktif yani anajen dönemde olması çok önemlidir. Gelişimini tamamlamış ve melanin pigmentinin en yüksek olduğu bu anajen evre ortalama 6 ila 8 haftaya denk gelmektedir. Bu nedenle vücut uygulamalarında seans aralığı genellikle 2 aydır. Yüz kılları vücut kıllarından farklı karakterdedir ve uzama döngüsü de daha kısadır. Bu nedenle Çene Lazer Epilasyon, Favori Bölgesi Lazer Epilasyon, Kaş Ortası Lazer Epilasyon gibi yüz lazer epilasyon işlemlerinde seans aralığı ise 1 aydır. 

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer konu başlığında ele alınacak bir diğer önemli husus seans sayısıdır. Seans sayıları ise kıl köklerinin derinliğine, kıl yoğunluğuna ve lazerin kıl köklerinde oluşturmuş olduğu tahrip etkisine göre değişmekle beraber; optimum başarı için 6 ila 8 seans uygulanması önerilmektedir. Hormonal kıllanmalarda ve yüz epilasyon tedavilerinde ise seans sayısı arttırılarak 10 seans uygulanması önerilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin
   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   EsmerLife

   Özel EsmerLife Polikinliği

   Sağlık Bakanlığı tarafından Ruhsatlandırılmış Medikal Estetik ve Kozmetik Amaçlı Tedaviler Sunmaktadır. Medikal Estetik Alanındaki Gelişmeleri Yakından Takip Eden EsmerLife Son Teknoloji Cihazlar ve Tedavi Yöntemleri İle Sağlıklı Yaşam Merkezi Olarak Hizmet Vermektedir.