Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Lazerle Siğil Tedavisi

Lazerle Siğil Tedavisi

Lazerle Siğil Tedavisi; Estetik ve psikososyal sorunlara neden olan siğillerin alınmasında kullanılan Ameliyatsız Lazerle Siğil Tedavisi bulaşıcı özelliği bulunan HPV virüs kaynaklı siğillerin lazer ile tahrip edilerek tedavi edildiği bir yöntem olup, cilt analizi ve klinik değerlendirme öncesinde merak edilen Siğil Tedavisi Nasıl Uygulanır? Lazerin Siğil Üzerindeki Etkileri ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Humman papilloma virüs (HPV) kaynaklı siğiller, bulaşıcı özelliği bulunan ve cinsel ilişki, ortak eşya kullanımı gibi durumlarda yayılım gösteren özelliktedirler. Bu nedenle yüz, gential bölge, el ve ayak tabanı gibi vücudun pek çok bölgesinde ortaya çıkan siğiller tedavi olunmaması durumunda bulaşarak yayılım göstermekte ve dirençli bir yapıya sahip olmaktadırlar.

Bulunduğu bölgelerde pürüzlü ve sert yapıya sahip olması nedeni ile batma ve acı hissi oluşturan siğillerin alınması amacı ile uygulanan cerrahi operasyon gibi pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Dirençli yapıları ile günümüzde uygulanan tedavilere olumlu yanıt vermeyen siğillerin alınmasında en etkili tedavi yöntemlerinden birinin Lazerle Siğil Tedavisi olduğunu ifade edebiliriz.

Lazerle Siğil Tedavisi

Bulundukları bölgelere göre farklılıklar gösteren ve farklı çeşitlere sahip ciltten kabarık ya da deri içine doğru büyüyen siğillerin yayılımını durdurmak, neden olduğu acı ve ağrı hissinin önüne geçmek ve yaratmış olduğu kozmetik problemleri ortadan kaldırmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Ayak tabanı siğilleri, düz siğiller, yaygın siğiller, periungual siğiller ve genital siğiller olarak adlandırılan çeşitli siğillerin alınarak yok edildiği lazer tedavisi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Lazerle Siğil Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Tırnak Mantarı Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Tırnak Mantarı Tedavisi
Kalıcı tırnak kayıplarına kadar yol açabilen mantarların tedavisinde kullanılan Tırnak Mantarı Tedavisi mikroorganizmaların travmatik tırnak hasarlarına kadar neden olduğu mantar enfeksiyonunda lazerin kullanıldığı etkili bir yöntemdir.

Lazerle Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dirençli ve tedaviye yanıt vermeyen siğilleri etkili bir şekilde yok eden ve yayılım özelliklerini bozan Lazerle Siğil Tedavisi, siğilin zemininde bulunan damarların ısıtılarak tahrip edilmesi esasına dayanan bir işlemdir. Direkt olarak HPV virüsüne yönelik olarak uygulanan işlemde cilt üzerindeki siğilin yok edilmesi amacı ile uygulanırken, aynı bölgede siğil oluşumunu önlemektedir.

Tedavi öncesinde siğilin ve siğilin bulunduğu çevre dokuya lokal anestezik krem sürülerek bölge uyuşturulmaktadır. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile lazer sistem başlığı aracılığı ile kontrollü atışlar yapılarak bölge taranmaktadır. Bu tarama yukarıda da ifade edildiği gibi lazer ışığı sayesinde siğil ve siğil zemininde ısı artışına yol açmaktadır. Bu artış virüsün kaynağı olan virüsü, zemininde bulunan damarı ve siğil dokusunu tahrip etmektedir. Siğilin bulunduğu alanda cilt dokusunun kalın olması halinde deri inceltilerek tarama devam etmektedir. Böylece lazer ışının nüfuz etme oranı ve yoğunluğu arttırılmış olmaktadır.

Lazerle Siğil Aldırma Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Lazerle Siğil Tedavisi seans şeklinde uygulanmaktadır. Seans sayıları siğil türüne, yaygınlığına, bulunduğu bölgeye, derinliğine ve siğilin lazer atışlarına vermiş olduğu yanıtlara göre planlanmaktadır. Ayrıca geniş ya da kalın olan bölgelerde tekrar seansa ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu nedenle detaylı muayene eşliğinde özelleştirilmiş seans planlaması yapılmaktadır.

Lazer ile Siğil Tedavisi Sonrası İyileşme Süreci

Siğil Tedavisi sonrasında ciltten kabarık siğiller kahverengi ya da mor bir renk almaktadırlar. Bu koyulaşma tedavinin etkinliği ve iyileşme süreci içerisinde görülmesi beklenen etkilerdir. Siğilin tahrip edildiğini ifade eden bu durum sonrasında iyileşme sürecinin tamamlanması ile bu koyu renkli görünüm açılarak pembeleşmekte ve daha sonrasında cilt rengi ile eşitlenmektedir.

En etkili, hızlı, acısız ve ağrısız bir yöntem olan lazer tedavisi sonrasında açık yara olmadığı için pansuman ve dikiş olmadığı için sosyal ve profesyonel hayatı kesintiye uğratmamaktadır. İş gücü kaybına neden olmayan bu tedavinin iyileşme süreci oldukça konforlu ve rahattır. İşlemde çevre dokular yüksek oranlarda korunduğu için doku hasarlarını ve yara izi oluşumunu minimum düzeye çekmiştir.

Lazer ile Siğil Alma Yan Etkileri

Lazerle Siğil Tedavisi diğer tedavi yöntemlerine kıyasla oldukça avantajlı ve konforlu bir işlemdir. Cerrahi operasyonların beraberinde getirdiği komplikasyon riski, skar ve dikiş izi gibi olumsuz durumları içerisinde barındırmayan bu tedavinin bilinen bir yan etkisi yoktur.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Lazerle Siğil Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet