Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Plazma ile Siğil Tedavisi

Plazma ile Siğil Tedavisi

Plazma ile Siğil Tedavisi; Ameliyatsız siğil alma yöntemi olan Plazma ile Siğil Tedavisi siğil ve cihaz arasındaki potansiyel farktan yararlanılarak dokuyu buharlaştıran ve yeni doku oluşumunu başlatan bir cilt tedavisi yöntemi olup, cilt ve siğil analizi, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plazma ile Siğil Alma Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve Seans Aralıkları Nelerdir? ve İyileşme Süreci Nasıldır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Human Papilloma Virüs (HPV) kaynaklı siğiller, cildin en üst katmanında veya mukoza yerleşimli cilt ile aynı renkte kabarık ve sert görünümlü infeksiyonlardır. Bulundukları alanlara ve tiplerine göre farklı çeşiteri bulunan siğiller ciltte kalıcı ve ağrısız özelliktedirler. Ancak yerleşim bölgelerine göre zaman içerisinde basınç kaynaklı yaşam kalitesini kısıtlayıcı şiddetli ağrılara yol açabilmektedirler.

Yaygın siğiller, ayak tabanı siğilleri, düz siğiller ve etek siğilleri olarak sınıflandırılan bu siğil çeşitleri 4 ana grupta ele alınmaktadırlar. Tek ya da çoklu halde görülebilen bu türler, farklı boyutlarda görülebilmektedirler. Pek çok kişide yaygın olarak görülebilen bu siğiller, yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilerken yayılım özellikleri nedeni ile tedavi gerektirmektedirler.

Plazma ile Siğil Tedavisi

Genellikle cerrahi operasyonlar ile alınan siğiller, yeni nesil teknolojik sistemler sayesinde cerrahi bir işleme gerek duyulmadan kesi, dikiş, pansuman ve komplikasyon riski oluşmadan alınabilmektedir. Siğilin buharlaştırılması esasına dayanan Plazma ile Siğil Tedavisi, plazma enerjisi ile HPV virüs kaynaklı siğillere ait infeksiyonların yok edilmesi sağlanmaktadır.

Cihazın ucundaki elektriksel enerji ile siğillerin buharlaştırıldığı ve dermokozmetik sorunların acısız ve ağrısız bir şekilde ortadan kaldırıldığı plazma enerjisi ile siğil aldırma yöntemi öncesinde siğil karakterinin, türünün ve sayılarının belirlenmesi, kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Ameliyatsız siğil tedavisi yöntemi olan plazma enerjisi ve plazma ile siğil aldırma işlemi hakkında merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Plazma ile Siğil Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Ben Aldırma Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Ben Aldırma Tedavisi
Ameliyatsız ben alma yöntemi olan Ben Aldırma Tedavisi doğumsal ya da sonradan oluşan cilt benlerindeki melanositlerin lazer teknolojisi ile hedef aldığı bir cilt tedavisi işlemidir.

Plazma ile Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dermokozmetik alanda etkinliğini kanıtlamış ve başarılı sonuçlar ortaya çıkarmış olan plazma enerjisi, cilt ve cihaz arasındaki potansiyel farktan yararlanarak havadaki atmosferik gazı iyonize eden bir sistemdir. Havanın iyonizasyonu sonrasında yüksek enerji ile plazma enerjisinin elde edildiği bu Plazma ile Siğil Tedavisi, tedavi edilmek istenen lezyona temas etmesi halinde dokuyu çok hızlı bir şekilde süblimleştirerek cilt yenileme etkisi ortaya çıkarmaktadır.

Havadaki azot ve su buharını plazma enerjisine dönüştürerek süblimleşme yani buharlaşma etkisi ortaya çıkaran bu uygulama öncesinde siğilin bulunduğu bölge antiseptik solüsyonlar ile temizlenmektedir. Siğil ve çevre dokunun temizlenmesinin ardından bölgeye lokal anestezik krem sürülerek bölgenin uyuşması beklenmektedir.

Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte sistem başlığının ucu ile siğile noktasal atışlar yapılmaktadır. Bu atışlar ile cihazın ucundan üretilen elektriksel enerji siğili kontrollü bir şekilde buharlaştırmaktadır. Cilt katmanlarına ve çevre dokuya zarar vermeden kontrollü taramalar şeklinde gerçekleştirilen bu tedavi, siğil dokusunda oluşan sıcaklık artışı ile siğili süblime etmektedir.

Plazma ile Siğil Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Plazma ile Siğil Tedavisi, siğil sayısına ve yaygınlığına bağlı olarak 10 dakika gibi çok kısa sürede uygulanabilen tek seanslık bir işlemdir. Bazı hastalarda siğile ait ciltten kabarık dokunun cilt yüzeyinde kalması halinde ikinci veya üçüncü seansa ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu nedenle özelleştirilmiş tedavi planlaması hakkında detaylı bilgi almak için ön kontrol önerilmektedir.

Plazma ile Siğil Aldırma İyileşme Süreci

Ameliyatsız siğil aldırma yöntemi olan Plazma ile Siğil Tedavisi, cerrahi bir operasyon olmadığı için uzun iyileşme sürecine sahip değildir. İşlem sonrasında cilt hassasiyetinin artmasına bağlı olarak siğil dokusunun etrafında ödem ve şişlik oluşabilmektedir. 1 – 5 gün içerisinde ödem çözülerek kendiliğinden kaybolmaktadır.

Tedavi sonrasında siğilin buharlaştığı bölgede cildin yenilenme mekanizmasını aktive etmesi nedeni ile kabuk oluşmaktadır. Bu kabuk ortalama 1 hafta içerisinde kendiliğinden düşmektedir. Bu süre içerisinde kabuğun yerinden kaldırılmaması ve travmatik hareketler ile kabuklu dokunun zedelenmemesi gerekmektedir. Aksi halde yeni doku oluşumu sonrasında bölgede iz kalabilmektedir.

Kabuğun düşmesi ile birlikte siğilin bulunduğu alanda pembe yeni cilt dokusu ortaya çıkmaktadır. Ortalama 2 ila 3 hafta içerisinde bu pembe görünüm çevre doku ile eşitlenerek pürüzsüz bir görünüm almaktadır.

Plazma ile Siğil Tedavisi Yan Etkileri

Siğil ve cihaz arasındaki potansiyel farktan yararlanılarak azot ve havanın iyonizasyonu ile bir ark oluşturarak lezyonu süblimleştiren Plazma ile Siğil Tedavisi, bir yakma değil buharlaştırma tedavisidir. Ortalama 200 ila 300 nanometre (milimetrenin milyonda biri) derinliğe ulaşan bu enerji siğilin bulunduğu sağlıklı dokuya zarar vermemektedir. Cihaz ucunun görmüş olduğu alanla sınırlı olan bu tedavi çevre dokuları etkileyemeyen güvenli bir işlemdir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Plazma ile Siğil Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet