Plexr Ben Tedavisi

Plexr Ben Tedavisi

  Plexr Ben Tedavisi; Plazma enerjisinin kullanıldığı Plexr Ben Tedavisi ciltte düzensizleşen pigment hücrelerini süblimleştirerek yok eden ve yeni hücre oluşumunu aktive eden ameliyatsız cilt tedavisi yöntemi olup, cilt ve ben analizi ile kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plexr Plazma Nedir? Ben Alma Tedavisi Nasıl Uygulanır? ve İyileşme Süreci gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Nevüs olarak adlandırılan benler, cilt yüzeyinde oluşan lezyonlardır. Kadın ve erkeklerde eşit oranda görülen ve vücudun farklı bölgelerinde kendini gösteren bu oluşumlar pigment hücrelerinin düzensizleşmesi ve belirli alanlarda kümeleşmesi sonrasında gelişmektedir. Doğuştan ya da daha sonrasında oluşan bu nevüsler genellikle kahverengi tonlarında ve zararsızlardır. Ancak genel görünüm üzerinde estetik ve kozmetik açıdan olumsuz etki bırakabilmektedir.

  Farklı tonlarda ve çeşitli türlerde görülen benler 1 mm çapından daha büyük boyutlarda görülebilmektedir. Ağrı ya da acıya yol açmayan bu benlerin bulundukları alanlara ve bölgelere göre estetik, kozmetik hatta psikolojik açıdan yaratmış olduğu olumsuz durumlar ben alma tedavisi ile ortadan kaldırılabilmektedir. Farklı ya da aynı bölgede çeşitli boyutlarda görülebilen benlerin alınmasında kullanılan etkin tedavi yöntemleri arasında Plexr Ben Tedavisi bulunmaktadır.

  Plexr Ben Tedavisi

  Maddenin dördüncü formu olan plazma enerjisinin cilt yüzeyini süblimleştirme etkinliğinden yararlanılarak yeni doku oluşumunu tetiklediği ben alma tedavisi ile kesi, dikiş ya da pansuman gerektirmeden benler tedavi edilebilmektedir. Hassas ve konforlu bir şekilde çok hızlı yenilenme sağlayan plazma tedavisi öncesinde klinik değerlendirme gerçekleştirerek benin karakterine özel tedavi protokolünün oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Dokunun katı, sıvı ve gazdan sonraki 4. formu olan plazmayı kullanan Plexr Tedavisi ve ameliyatsız ben alma tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve klinik değerlendirme için randevu talebinde bulunmak ya da Plexr Ben Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazerle Siğil Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Lazerle Siğil Tedavisi
  Lazerle Siğil Tedavisi bulaşıcı özelliği bulunan HPV virüs kaynaklı siğillerin lazer ile tahrip edilerek tedavi edildiği ameliyatsız bir yöntemdir.

  Plexr Ben Tedavisi Nedir?

  Maddenin dördüncü form olan plazmayı kullanan Plexr Ben Tedavisi 0,5 mm çapındaki hassas uçlu el aleti ile cilt arasındaki gaz partiküllerinin iyonize edilmesi sonrasında elde edilen plazma ile etkileşime girmektedir. Etkileşim sonrasında bir elektrik arkı oluşturarak benin süblimleşmesini yani buharlaşmasını sağlamaktadır.

  Cilt benlerinin iz bırakmadan alınmasını ve tedavi edilmesini sağlayan bu tedavi yöntemi, dokunun süblimleşmesi ile cilt yüzeyinde kahverengi görünümlü karbon kabukları bırakmaktadır. Bu kabuklar beni süblimleştirirken aynı anda yeni doku oluşumunu aktive etmektedir.

  Plexr Ben Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Plexr Ben Tedavisi kesi, dikiş ve pansuman gerektirmeyen non – invaziv bir tedavi yöntemidir. Uygulama yapılacak alanın solüsyonlar ile temizlenmesinin ardından lokal anestezik krem sürülerek uyuşması beklenmektedir. Lokal anestezik krem atışlar esnasında hissedilecek batma hissini en aza indirerek işlemin daha konforlu ve acısız tamamlanmasını sağlamaktadır.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından Plexr probu kullanılarak cihaz başlığı cilde temas ettirilmeden belirli bir mesafeden atışlar yapılmaktadır. Milimetrik aralıklar ile hassas ve kontrollü atışların yapılmasının ardından benin üzerinde noktasal bir kahverengi görünüm ortaya çıkmaktadır. Bu görünüm dokunun süblimleşmesi ile ortaya çıkan karbon kabuklarıdır.

  Plexr Ben Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Plexr Ben Tedavisi seans protokolü ile düzenlenen kişisel tedavi prosedürüdür. Benin bulunduğu bölge, boyutu ve türüne göre uygulanan ben alma tedavisi tek seans gerçekleştirilebildiği gibi ihtiyaca ve iyileşme süreci elde edilen başarıya göre 2 ila 3 seans planlanabilmektedir.

  Plexr Ben Tedavisi İyileşme Süreci

  Plexr tedavisi sonrasında benin süblimleşmesi ile oluşan karbon kabukları 7 ila 10 gün içerisinde kuruyarak dökülmektedir. Bu süre içerisinde tedavi alının çevresinde hassasiyet, kızarıklık ve ender olarak şişlik görülebilmektedir. Bu olası geçici etkilerin birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolmasının yanı sıra karbon kabukları dökülmektedir. Kabuğun döküldüğü alanda taze, yenilenmiş ve pembemsi görünümlü epitel doku ortaya çıkmaktadır. Böylece iz oluşmadan yeni doku oluşumu ve dokuların kendini iyileştirme mekanizması tetiklenerek ben tedavi edilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plexr Ben Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×