Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Plexr Çatlak Tedavisi

Plexr Çatlak Tedavisi

Plexr Çatlak Tedavisi; Plazma enerjisinin kullanıldığı Plexr Çatlak Tedavisi gerilerek yırtılan ve estetik sorunlara yol açan çatlakları dokuyu süblimleştirerek onaran ve doku onarımını aktive eden bir cilt tedavisi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plexr Plazma Nedir? Çatlak Tedavisi Nasıl Uygulanır? ve İyileşme Süreci gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Cilt çatlakları özellikler erkeklere kıyasla kadınlarda daha yaygın olarak görülen bir problemdir. Gebelik, vücut geliştirme, ergenlik sonrası kas yapısının hızlı gelişmesi ve kilo alıp verme gibi durumlarda cildin aşırı gerilmesi ile oluşan bu çatlaklar derinin dermis katmanında bulunan kollajen ve elastin liflerinin kopması ve zayıflaması ile meydana gelmektedir. Ciltte gözle görülür halde olan ve estetik bozulmalara yol açan bu çatlaklar karın, bacak, göğüs ve bel gibi pek çok alanda oluşmaktadır.

Oluşum sürelerine ve evrelerine göre rengi, boyutu ve derinlikleri farklı olan çatlaklar ciddi bir hastalığa ve cilt sorunlarına neden olmazken genel görünümleri itibari ile cilt bütünlüğünü bozarken estetik, kozmetik ve hatta psikolojik açıdan olumsuz etkilere yol açmaktadır. Bu nedenle çeşitli faktörler ve etkenler sonucunda oluşan bu ince yaraların tedavisine başvurulmaktadır.

Plexr Çatlak Tedavisi

Cilt çatlaklarının tedavisinde çeşitli prosedürler ve yöntemler bulunmaktadır. Cerrahi prosedürlere alternatif olarak kullanılmakta olan ameliyatsız çatlak tedavisi yöntemleri ise en popüler uygulamalardır. Yeni nesil teknolojik sistemlerden enjeksiyon uygulamalarına kadar farklı teknikleri içerisinde barındıran ameliyatsız çatlak tedavisi işlemlerinde ise en etkin yöntemlerden biri Plexr Çatlak Tedavisi işlemidir.

Plazma enerjisinin hasarlı cilt yüzeyini süblimleştirme ve yeni doku oluşumunu aktive etme özelliğinden yararlanıldığı Plexr Tedavisi, hasarlı dokuyu buharlaştırırken aynı anda kollajen ve elastin hücrelerinin onarımını ve yeniden üretimini de tetiklemektedir. Böylece çatlak görünümünde belirgin seviyede azalma sağlamaktadır. Maddenin dördüncü formunun kullanıldığı plazma enerjisinin kullanıldığı çatlak tedavisi öncesinde klinik değerlendirme ve cilt analizi gerçekleştirerek kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

Evresine ve sürecine göre ilk aşamada kırmızı ve mor arası bir renkte olan cilt çatlaklarının tedavisinde kullanılan plazma enerjisi ve Plexr Tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz klinik değerlendirme ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Plexr Çatlak Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Plexr Yara İzi Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Plexr Yara İzi Tedavisi
Plazma enerjisinin kullanıldığı Plexr Yara İzi Tedavisi plazma enerjisi ile dokuyu sublimleştirerek yeni doku oluşumunu ve hücre yenilenmesini aktive eden ameliyatsız cilt tedavisidir.

Plexr Çatlak Tedavisi Nedir?

Maddenin katı, sıvı ve gaz formundan sonraki dördüncü hali olan plazmanın kullanıldığı Plexr Çatlak Tedavisi 0,5 mm çapındaki hassas iğnesi ile cilde belirli mesafeden atış yapıldığında cilt ve cihaz arasındaki gaz partiküllerini iyonize ederek plazmayı oluşturmakta ve daha sonrasında bir elektrik arkı oluşturarak hassas ve kontrollü bir şekilde çatlağın bulunduğu hasarlı dokuyu süblimleştirmekte yani bularlaştırmaktadır.

Bu etkinlik sonucunda ise ciltte kahverengi görünümlü karbon kabukları oluşmaktadır. Karbon kabukları tedavinin etki mekanizmasını aktive ederken; hasarlı dokuyu yok etmekte, yeni doku oluşumunu başlatmakta ve kollajen – elastin hücrelerinin onarımını ve tetiklenmesini sağlamaktadır.

Plexr Çatlak Tedavisi Nasıl Uygulanır

Plexr Çatlak Tedavisi bir el aleti ile uygulanan non – invaziv bir tedavi prosedürüdür. Cerrahi kesi, dikiş, pansuman ya da uzun süreli iyileşme süreci gerektirmeyen işlem öncesinde cilt çatlaklarının bulunduğu tedavi bölgesi solüsyonlar ile temizlenerek arındırılmakta ve daha sonrasında lokal anestezik krem sürülerek uyuşması beklenmektedir.

Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardında Plexr probu kullanılarak alet belirli bir mesafede tutularak cilde kontrollü ve hassas atışlar yapılmaktadır. Bu atışların her biri milimetrik aralıklar ile kontrollü bir şekilde devam ederken süblimleşmenin etkisi ile çatlaklar üzerinde kahverengi karbon abukları oluşmaktadır. Atışların devam ettirilmesi ile cilt yüzeyinde noktasal bir ağ görünümü ortaya çıkmaktadır.

Plexr Çatlak Tedavisi Seans Süresi ve Seans Aralıkları

Çeşitli cilt tedavilerinde kullanılmakta olan Plexr Tedavisi seans protokolü ile uygulanan bir işlemdir. Cilt çatlağının evresine, derinliğine, boyutuna, bulunduğu bölgeye ve ihtiyaca göre uygulanan Plexr Çatlak Tedavisi tek seans uygulanabildiği gibi gereklilik halinde 2 ila 3 seans planlanabilmektedir. Seans aralıkları ise iyileşme sürecine göre düzenlenmektedir.

Plexr Çatlak Tedavisi İyileşme Süreci

Plexr Çatlak Tedavisi iyileşme süreci cilt sağlığına, cildin onarım mekanizmasına ve kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak 7 ila 10 gün içerisinde oluşan karbon kabukları kuruyarak kendiliğinden dökülmektedir.

Kabukların dökülmesinin ardından çatlakların bulunduğu alanda yeni doku oluşumunun ve hücre aktivitesinin başladığını ifade eden taze ve pembemsi epitel ortaya çıkmaktadır. Doku ve hücre onarımı ile birlikte epitel zamanla cilt tonu ile eşitlenerek çatlak görünümü belirgin derecede azalmakta ve iyileşmektedir. Ayrıca kollajen ve elastin aktivitesi sayesinde cilt sağlığını yeniden kazanmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Plexr Çatlak Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet