Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Plexr ile Leke Tedavisi

Plexr ile Leke Tedavisi

Plexr ile Leke Tedavisi; Plazma enerjisinin kullanıldığı Plexr ile Leke Tedavisi pigmentasyon problemi olan dokunun süblimleşerek hücre onarımını tetikleyen ve yeni doku oluşumunu başlatan cilt tedavisi yöntemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plexr Nedir? Leke Tedavisi Nasıl Uygulanır? ve İyileşme Süreci gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Cildin rengini oluşturan melanin pigmentlerindeki düzensizlikler cilt bütünlüğünü bozan lekelerin oluşmasına yol açmaktadır. Genetik, çevresel, hormonal ya da yanlış kozmetik ürünlerinin kullanımı gibi etkenlere bağlı gelişen bu lekelerin her biri cilt tonu eşitsizliğine yol açtığı için estetik görünümün bozulmasına neden olmaktadır. Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak, gebelik sürecinde hormon düzensizlikleri ile oluşan lekeler, doğum lekeleri, yaşlılık lekeleri ve yara ya da sivilce izlerinin iyileşme sürecinde bırakmış olduğu bu lekeler pek çoğu zararsız olarak ele alınsa da tespit edilerek tedavi edilmesi gerekmektedir.

Yüz, el sırtı, dekolte bölgesi, sırt ve göğüs bölgesinde melanosit hücrelerinin düzensizliği ya da fazla üretimi sonucunda oluşan lekelerin yol açtığı kötü görünümün iyileştirilmesi ve cilt tonunun dengelenmesi için farklı ve çeşitli tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Lekenin derinliğine, genişliğine ve ihtiyaca göre kişisel olarak tercih edilen bu yöntemler arasında Plexr ile Leke Tedavisi yer almaktadır. Plazma enerjisinin cilt yenileme etkinliğinden yararlanılan bu cilt tedavisi protokolü ile kişiselleştirilmiş seans ya da seanslar sonucunda optimum başarı elde etmek mümkündür.

Plexr ile Leke Tedavisi

Akne izi, güneş lekeleri, çil lekeleri, doğum lekeleri ve dövme silme gibi işlemlerde maddenin dördüncü formu olan plazma enerjisini kullanarak melanosit hücrelerinin düzensizliklerini ve fazla üretimini dengeleyen Plexr Tedavisi öncesinde cilt analizi yaptırarak lekenin derinliğinin ve genişliğinin incelenerek kişisel seans planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

Cilt altı katmanlarında hasar oluşturmadan yalnızca leke probleminin bulunduğu cilt yüzeyini etki ederek yenilenme sağlayan Plazma – Plexr Tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu almak ya da Plexr ile Leke Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Lazer ile Sivilce İzi Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Lazer ile Sivilce İzi Tedavisi
Cilt bütünlüğünü bozan ve iz oluşumuna yol açan sivilcelerde kullanılan Lazer ile Sivilce İzi Tedavisi sivilce problemi sonrasında ciltteki farklı derinlik ve boyutlardaki izlerin giderilmesinde kullanılan tedaviler bütünüdür.

Plexr ile Leke Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Cilt yenileme tedavisi olan Plexr ile Leke Tedavisi cilt analizi ve klinik muayene sonrasında özelleştirilen non – invaziv bir uygulamadır. Cerrahi herhangi bir prosedür barındırmayan bu ameliyatsız cilt tedavisi yönteminde cilt lekesinin bulunduğu alana lokal anestezik krem sürülerek atışlar esnasında hissedilecek hafif batma hissi ortadan kaldırılmaktadır.

Uygulama esnasında Plexr cihazının sistem başlığı ile cilde temas ettirilmeden kontrollü atışlar yapılmaktadır. Bu atışlar esnasında katıdan direk gaz haline geçiş yapan plazma enerjisi lekenin bulunduğu dokuyu iyonize etmektedir. Maddenin dördüncü formu ile etki eden plexr kısa sürede noktalar halinde buharlaşma yani süblimleşme etkisi göstererek dokuda noktalar halinde yanığa benzeyen kontrollü hasarlar oluşturmaktadır.

Kontrollü hasarları oluşturan bu atışlar milimetrik aralıklar ile bir ağ görüntüsü oluşturana kadara devam ettirilmektedir. Dokunun kendi onarım sürecini tetikleyen bu atışlar lekenin genişliğine göre tekrarlanmakta ve Plexr ile Leke Tedavisi seansı tamamlanmaktadır.

Plexr ile Leke Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Leke tedavisi amacı ile kullanılan Plexr işleminin seans süresi yaklaşık olarak 15 ila 30 dakikadır. Leke probleminin derinliğine göre kişiselleştirilen seanslarda tek seans yeterli olurken derin cilt lekelerinde 2 ila 3 seansa ihtiyaç duyulabilmektedir. Seans aralıkları ise iyileşme sürecine ve oluşan kabukların dökülme hızına bağlı planlanmaktadır.

Plexr ile Leke Tedavisi İyileşme Süreci

Plexr ile Leke Tedavisi iyileşme süreci kişisel bir durumdur. Genel olarak dokunun kendi kendini onarması ve kişinin iyileşme ritmine bağlı olan bu süreç genellikle 7 ila 10 gün arasındadır. Bu süreç içerisinde atışlarda oluşan mikro kabuklar herhangi bir müdahale olmadan kendiliğinden dökülerek epitel dokuyu ortaya çıkarmaktadır. Ancak bu süreç içerişinde işlem bölgesinin güneş ışınlarından korunması, koparılmaması ve elle müdahale edilmemesi, cilt temizliğine dikkat edilmesi ve üzerinin kapatılmaması oldukça önemlidir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Plexr ile Leke Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet