Plexr Tedavisi

Plexr Tedavisi

  Plexr Tedavisi; Plazma enerjisinin etki mekanizmasından yararlanıldığı Plexr Tedavisi plazma enerjisinin dokuyu süblimleştirme ve yeni doku oluşumunu aktive etme özelliğinin kullanıldığı bir cilt tedavisi yöntemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plexr Plazma Nedir? Uygulama Alanları Nelerdir? Nasıl Uygulanır? Etkinliği ve İyileşme Süreci gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genetik faktörler, kronolojik yaşlanma ve diğer çevresel faktörler sonucunda cilt yüzeyinde estetik ve kozmetik sorunlara neden olan hasarlar, değişiklikler ve deformasyonlar ortaya çıkmaktadır. Cildin en üst katmanında kendini gösteren bu olumsuz değişimler cilt kırışıklıkları, lekeler, hacim kaybı, cilt sarkmaları ve gevşemeleri gibi cildin en üst katmanında görülen bu değişiklikler çeşitli cerrahi prosedür ve estetik tedavi yöntemi ile hafifletilmekte, onarılmakta ve tedavi edilebilmektedir.

  Kişinin yüz dinamiğini bozarak daha yaşlı ve yorgun gözükmesine neden olan cilt problemlerinde cerrahi prosedürlere alternatif olarak kullanılmakta olan ameliyatsız estetik tedavi yöntemleri içerisinde Plazma enerjisi bulunmaktadır. Plexr Tedavisi olarak da adlandırılan bu işlem cilt yüzeyindeki hasarların cilt yenilenme etkisi ile onarılmasını ve iyileştirilmesini amaçlayan non – invaziv bir yöntemdir.

  Plexr Tedavisi

  Katıdan gaza geçiş sağlayan plazma enerjisinin ciltteki hasarlı bölümü iyonize ederek buharlaştıran (süblimleştiren) ve uygulama alanında cildin kendini iyileştirme mekanizmasını aktive eden özelliğinden yararlanarak daha dinamik, genç, sıkı ve cilt problemlerinin iyileştirildiği bir görünüme sahip olabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilirsiniz.

  Uygulandığı alanda ortamda gaz haline bulunan azotu ve ciltteki su buharını plazma enerjisine dönüştürerek etkinliğini gösteren Plexr Plazma Enerjisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Plexr Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Plazma İle Kırışıklık Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Plazma İle Kırışıklık Tedavisi
  Plazma İle Kırışıklık Tedavisi ciltte sorunlu bölgeye direkt olarak etki eden plazma enerjisinin kullanıldığı ve hasarlı dokunun sublimleştirilerek yeni doku oluşumunun aktive edilidği etkili ve güvenli bir cilt tedavisi yöntemidir.

  Plexr Tedavisi Nedir?

  Plexr Tedavisi cilt yenileme, cilt gençleştirme, sıkılaştırma ve lifting tedavilerinde kullanılmakta olan son derece güvenli ve etkili bir işlemdir. Maddenin 4. formu olarak adlandırılan plazma enerjisinden yararlanılan bu tedavi, katının direkt gaz haline geçmesi olarak ifade edilebilir. Katının enerji ile gaz haline dönüştüğü plazma enerjisi dokudaki su buharını plazmaya dönüştürerek etki alanda buharlaşma yani süblimleşme üretmektedir. Böylece sınırlı mikro hasarlar ile yeni doku oluşumu sürecini tetikleyerek cilt probleminin iyileşmesini sağlamaktadır.

  Plexr ile Cilt Tedavisi Uygulama Alanları

  Estetik ameliyatlara alternatif olarak kullanılmakta olan Plexr Tedavisi ifade değişikliği, yapaylık ve doğallıktan uzaklaştırma gibi olumsuz etkiler oluşturmadan çeşitli cilt probleminde tercih edilmektedir. Yan etki ve komplikasyon riski oluşturmadan cerrahi prosedürlere mükemmel bir alternatif olarak tercih edilen bu doğal yöntemin uygulama alanları ise aşağıda yer almaktadır.

  Plexr Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Yalnızca cilt yüzeyine etki ederek ciltte yenilenme ve onarım sürecini tetikleyen Plexr Tedavisi probleme yönelik çalışılacak alanın belirlenmesi ile başlamaktadır. Daha sonrasında lokal anestezik krem sürülerek hasta konforu en üst seviyeye çıkarılmaktadır. Yeteli uyuşmanın elde edilmesi ile Plexr yani Plazma Pen başlığı kullanılarak işlem alanına milimetrik aralıklar ile kontrollü atışlar yapılmaktadır.

  Atışlar esnasında sistem başlığı cilde temas etmemektedir. Belli bir mesafeden düzenli ve kontrollü yapılan bu atışlar sonrasında plazma enerjisinin dokuyu süblimleştirme etkinliği ile kahverengi mikro lekeler görünmektedir. Noktasal ağ şeklinde olan bu yanık görünümündeki kahverengi oluşumlar tedavinin etki mekanizmasını aktive edebilmek için oldukça önemlidir.

  Plexr Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Tedavinin amacına, işlem yapılacak bölgeye ve problemin derinliğine göre farklı seans sürelerinde uygulanan Plexr Tedavisi tek seansta başarılı sonuçlar veren bir cilt tedavisi protokolüdür. Ancak ihtiyaca göre 2 ila 3 seansa kadar uygulanabilmektedir. Seans aralıkları ise iyileşme sürecine göre kişisel olarak değişmektedir.

  Plexr Tedavisi İyileşme Süreci

  Plexr Tedavisi sonrasında işlem bölgesine pansuman yapılmasına gerek yoktur. Seans sonrasında 7 ila 10 gün içerisinde noktasal lekeler kabuk haline dönüşmektedir. Bu kabuklar 10 gün içerisinde herhangi bir müdahalede bulunulmadan kendiliğinden düşmektedir. Daha sonrasında kabukların düştüğü alanlarda yeni epitel doku ortaya çıkmaktadır. Bu epitel doku ile yeni doku oluşum süreci başlamış olmaktadır. Böylece kabukların dökülmesi ile problemli cilt dokuları yok olarak cilt yenilenmiş olmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plexr Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×