Plexr Yara İzi Tedavisi

Plexr Yara İzi Tedavisi

  Plexr Yara İzi Tedavisi; Plazma enerjisinin kullanıldığı Plexr Yara İzi Tedavisi plazma enerjisi ile dokuyu sublimleştirerek yeni doku oluşumunu ve hücre yenilenmesini aktive eden ameliyatsız cilt tedavisi yöntemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plexr Nedir? Yara İzi Tedavisi Nasıl Uygulanır? ve İyileşme Süreci gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İnsan vücudunda normal iyileşme süreci olarak ifade edilen yara izleri travmatik kazalar, kesikler, cerrahi işlemler, yanık izleri ve cilt enfeksiyonları gibi çeşitli faktörler sonucunda dokunun hasarlanması ile gelişmektedir. Cildin en üst katmanında genel görünümü bozan bir iz bırakan bu yaralar hasarın şiddetine ve çeşidine göre farklı pigmentasyonlarda, boyutlarda ve derinliklerdedir.

  Nebde dokusu olarak da ifade edilen yara izleri fonksiyonel deri dokusunun bağ dokusu ile yer değiştirmesi ile geliştiği için derideki genel görünümü estetik kozmetik ve hatta psikolojik açıdan olumsuz etkilere yol açmaktadır. Bu nedenle iyileşme ile kalan yara izlerinin genel görünümünün iyileştirilmesi ve cilt bütünlüğünün yeniden sağlanması için yara izi tedavileri uygulanmaktadır.

  Plexr Yara İzi Tedavisi

  Cerrahi prosedürlerin yanı sıra cilt dokusunun ve doku katmanlarının yenilenmesini ve yeni doku oluşumunun tetiklenmesini sağlayan ameliyatsız cilt tedavileri arasında Plexr Yara İzi Tedavisi bulunmaktadır. Plazma enerjisinin hasarlı cilt katmanını ve doku hücrelerini hedef alarak cildin kendi kendini iyileşme mekanizmasını aktive eden plazma enerjisi ile yara izi tedavisi öncesinde cilt analizi ve klinik değerlendirme gerçekleştirerek kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Genel görünüm ve estetiğin yanı sıra kişide psikolojik durum üzerinde de olumsuz etki yaratan yara izlerini plazma ile iyileştiren ve görünümünü hafifleten Plexr Tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve klinik değerlendirme için randevu talebinde bulunmak ya da Plexr Yara İzi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Yara İzi Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Yara İzi Tedavisi
  Ameliyatsız Yara İzi Tedavisi estetik görümü ve cilt bütünlüğünü bozan yara izlerinin lazer teknolojisiyle hafifletildiği ya da belirginliğinin azaltıldığı cilt tedavisi işlemidir.

  Plexr Yara İzi Tedavisi Nedir?

  Plazma enerjisi, gazın iyonize edilmiş hali olan dördüncü formudur. Katı dokunun direkt olarak gaz hale geçmesini sağlayan plazma yalnızca cilt yüzeyi ile sınırlı kalarak hasarlı dokuda süblimleşme yani buharlaşma sağlamaktadır. Minimal noktasal yaralanma yani karbon kabukları oluşturarak cildin en üst katmanında iyileşme sürecini yeniden aktive etmesi ile ciltte yenilenme ve onarımı başlatmaktadır.

  Plexr Yara İzi Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Doğal yaralanmanın sonucu olan yara izlerinin tedavisinde kullanılan Plexr Yara İzi Tedavisi 0,5 mm çapındaki hassas iğnesi olan bir el aleti aracılığı ile uygulanmaktadır. Cerrahi kesi, dikiş ya da pansuman gerektirmeyen bu yöntem öncesinde tedavi alanı solüsyonlar ile temizlendikten sonra lokal anestezik krem sürülerek uyuşması beklenmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile atışlara geçilmektedir.

  Atışlar el aleti ile cilt arasında belirli bir mesafe bırakılarak yapılmaktadır. Hassas ve kontrollü bu atışlar yara izi üzerine milimetrik aralıklar ile yapıldıktan sonra dokunun süblimleşme etkisi ile küçük kahverengi görünümlü karbon kabukları oluşturmaktadır. Karbon kabukları olan bu kahverengi lekeler yeni ve tazelenmiş epitel dokunun ortaya çıkmasını sağlayan etki mekanizmasıdır.

  Plexr Yara İzi Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Plexr Yara İzi Tedavisi seans protokolü ile uygulanan bir tekniktir. Yara izinin derinliğine, boyutuna, cildin onarım mekanizmasına ve ihtiyaca göre planlanan seanslar genellikle tek seans olup, iyileşme süreci sonunda elde edilen optimum başarıya göre gereklilik halinde 2 ila 3 seans planlanabilmektedir. Seans aralıkları ise karbon kabuklarının dökülme ve dokunun iyileşme hızına göre kişisel olarak düzenlenmektedir.

  Plexr Yara İzi Tedavisi Sonrası İyileşme Süreci

  Plexr Tedavisi sonrasında yara izi üzerinde oluşan karbon kabukları 7 ila 10 gün içerisinde kendiliğinden dökülmektedir. Kahverengi kabukların kendiliğinden dökülmesinin ardından yara izinin bulunduğu alanda pembe epitel doku ortaya çıkmaktadır. Cildin onarım ve yenilenme mekanizmasının aktive edildiğini ifade eden bu pembe görünüm zaman içerisinde cilt tonu ile eşitlenerek Plexr Yara İzi Tedavisi etkisi olan yara izinin genel görünümünün iyileşmesini ve hafiflemesini sağlamaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plexr Yara İzi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×