Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Saç Aşısı

Saç Aşısı

Saç Aşısı; Kadın ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen Saç Aşısı saç dökülme probleminde saç diplerindeki dokuları tazeleyerek saç kalitesi ve sağlığını arttıran oldukça etkili bir enjeksiyon uygulaması olup, saç analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Saç Aşısı Nasıl Uygulanır? İçeriğindeki Ürünler Nelerdir? ve Özellikleri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Genetik yatkınlık, geçirilen hastalıklar, kullanılan ilaçlar, stres ve kalitesiz yaşam gibi pek çok faktör saç dökülmesine yol açabilmektedir. Günümüzde pek çok erkek ve kadının karşı karşıya kalmış olduğu bu saç dökülmesi probleminde, dökülme sorununun durdurulması ve kellik sorunu ile karşı karşıya kalınmaması için farklı tedavi yöntemlerine başvurulmaktadır. Bu tedaviler ileri dönemlerde dökülme oranının engellenmesi amacı ile uygulanmaktadır.

Saç dökülme probleminde saç diplerindeki dokuları tazeleyerek saç kalitesi ve sağlığını arttıran Saç Aşısı da bu tedaviler içerisinde üstün başarılı etkilere sahip bir yöntem olarak tercih edilmektedir. Oto saç klonlama ya da saç aşılama olarak adlandırılan bu tedavi saç dökülmesinin engellenmesi gibi pek çok saç probleminde de kullanılmak üzere geliştirilmiş bir tedavi formudur. Saç köklerinin daha sağlıklı ve güçlü bir yapıda olmasını sağlamak amacı ile uygulanan bu form, saç kalitesini ve saç yoğunluğunu da olumlu yönde etkileme özelliğine sahiptir.

Saç Aşısı

Saç dökülmesi, saç hastalıkları ve saç ekimi tedavilerinde saç kalitesinin arttırılmasına yönelik uygulanan bu tedavi öncesinde saç analizinin yapılması ve dökülme derecesinin analiz edilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Saç aşılama ya da oto saç klonlama olarak da adlandırılan bu tedavi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Saç Aşısı fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

P-R-P Saç Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
P-R-P Saç Tedavisi
Saç dökülmesi, saç sağlıksızlığı ve saç seyrekliği gibi olumsuz durumlarda sıklıkla tercih edilen P-R-P Saç Tedavisi kanın zengin plazma kısmının ayrıştırılarak serum haline getirilmesi ve saç dökülme alanına enjekte edilmesi esasına dayanan bir prosedürdür.

Saç Aşısı İçeriğindeki Formülasyonlar

Saç dökülmesi probleminde saç köklerinin, saç derisinin ve saç sağlının yeniden arttırılmasına yönelik hazırlanan Saç Aşısı formülasyonu; vitaminler, ekstraselüller matriks, özel ilaçlar ve P-R-P olarak adlandırılan yani kişinin kendi kanından elde edilen zengin plazmayı içermektedir.

Doku onarımı ve ihtiyaç duyulan vitamin ihtiyaçlarının giderilmesi amacı ile hazırlanan bu formülasyondaki ekstraselüller matriksin doku hücrelerini bir araya toplayan ve hücrelerin modelleme yeteneği ile yeni doku üretimini aktive eden rejenerativ özelliğinden yararlanılmaktadır.

Bu formülasyon içerisinde bulunan P-R-P tedavisi ise; doku onarımı ve doku iyileşmesinde önemli rolü bulunan büyüme faktörü ile katkı sağlamaktadır. Dokunun kendi kendini iyileştirme mekanizmasına destek olan P-R-P ile hasarlı dokular ve saç köklerinin tamir edilmesi amaçlanmaktadır.

Saç Aşısı Nasıl Yapılır?

Saç Aşısı tedavisi öncesinde ilk olarak kişiye özel hazırlanmış bir formülasyonun elde edilebilmesi amacı ile P-R-P hazırlama işlemine geçilmektedir. Bu aşamada P-R-P sıvısı için kişiden kan alınmaktadır. Alınan bu kan özel bir filtre ve santrifüj tekniği ile ayrıştırılarak istenmeyen kısmının uzaklaştırılması sağlanmaktadır. Bunun sonucunda da zengin plazma sıvısı elde edilmektedir.

P-R-P’nin elde edilmesinin ardından vitaminler, özel ilaçlar ve ekstraselüller matriks ile hazırlanmış karışım enjeksiyon yöntemi ile yapılabilmesi için cihaza yerleştirilmektedir. İşlemin enjeksiyon şeklinde uygulanan bir tedavi olması nedeni ile bölge lokal anestezik krem ile uyuşturulmaktadır. Böylece iğne girişlerine bağlı gelişen acı ve ağrı hissi minimum seviyeye düşürülmektedir.

Ortalama 60 dakika içerisinde tek bir seans şeklinde uygulanan bu tedavi, mikro iğneler yardımı ile oldukça minimal hareketler ile cilt altına enjekte edilmektedir. Kıl foliküllerini hedefleyerek uygulanan bu formülasyonun tüm saç bölgesine uygulanmasının ardından tamamlanmaktadır.

Saç Aşısı Etki Mekanizması

Enjeksiyon esnasında Saç Aşısı içeriğindeki formülasyon saç foliküllerindeki hücrelerinde aktiviteyi hemen başlatmaktadır. Özellikle P-R-P ile hücre ve büyüme faktörleri aktive edilerek işlemden beklenen hasar onarım hızı arttırılmış olmaktadır. Böylece saç kökleri ve saç köklerinin etrafında bulunan dokular modellenerek yayılmaya başlamaktadır. Mevcut saç kökleri ise daha sağlıklı ve kaliteli bir yapı kazanmaktadır.

Kimler Saç Aşısı Yaptırabilir?

Saç dökülmesi ve saç hastalıkları bulunan tüm kadın saç problemleri ve erkekler saç problemleri içerisinde güvenle tercih edilebilecek konforlu ve hızlı bir işlemdir.

Saç Aşısı Yan Etkisi Var Mıdır?

Kişinin kendi kanından elde edilen P-R-P ile saç köklerinin ihtiyaç duyduğu vitamin desteğini sunun bu tedavinin bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Saç Aşısı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet