Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz

  Soğuk Lipoliz; Dondurarak zayıflatma teknolojisi olarak adlandırılan Soğuk Lipoliz bölgesel yağlanmaya yol açan yağ hücrelerini hassas ve kontrollü bir şekilde soğutarak işlevsiz hale getiren bir bölgesel zayıflama yöntemi olup, vücut analizi ve kişisel seans planlaması öncesinde merak edilen Soğuk Lipoliz Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Seans Sayıları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lipoliz teknolojisi, vücutta biriken ve bölgesel yağlanma problemi olarak karşımıza çıkan yağ hücrelerinin kontrollü ve hassas bir şekilde soğutularak dondurulması ve yağ yapılarının bozularak vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan etkili bir zayıflama tedavisidir.

  Karın, basen, kol ve bacak bölgelerindeki cilt altında depo edilmiş yağ hücrelerini hassasiyetle ve kontrollü bir şekilde parçalayarak bölgeden uzaklaştırılmasını sağlayan bu uygulama, dokulara zarar vermeden yalnızca yağ hücrelerine etki ederek etkinliğini gösteren güvenli ve oldukça konforlu bir işlemdir.

  Soğuk Lipoliz

  Bölgesel yağlanma problemini cerrahi herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan ortadan kaldıran ve tedavi alanında gözle görülür oranda incelme ortaya çıkaran uygulama öncesinde teknolojiye ilişkin detaylı bilgi almak, ön kontrol ile özellikle yağlanma derecesine ve bölgesine göre düzenlenen seans sürelerinin oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabileceğiniz gibi Soğuk Lipoliz fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  EmSlim
  BENZER TEDAVİLER
  EmSlim
  meliyatsız bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma teknolojisi olan EmSlim depo yağları kas aktivitesini arttırarak parçalayan ve doku hücrelerinde onarımı sağlayarak cildi sıkılaştıran son nesil bir sistemdir.

  Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

  Soğuk Lipoliz uygulaması kişinin uygulama alanına uygun bir şekilde yatış pozisyonu alması ile uygulanan ve hasta konforunu en üst seviyede tutan bir işlemdir. Ayrıca uygulama esnasında cihaz ile cilt arasındaki temasın kesilmesi ve soğuk yanıklarının engellenmesi için uygulamadan önce özel bir ped kullanılmaktadır. Bu pedin uygulama alanına serilmesi ve cihazın tedavi bölgesine yerleştirilmesinin ardından tedaviye başlanmaktadır.

  Tedavinin başlaması sonrasında cihaz vakumlama özelliği ile yağ dokusunu hedef almak için bölgeyi içine doğru çekerek dondurma işlemine geçmektedir. Sistemde bulunan bu vakum etkisi, kullanılan pedin yağı daha etkili bir şekilde hedef almasını sağlarken, diğer yandan da emme işlemine geçmektedir. Vakumlama ve emme etkisi ile yağ dokusunun lipoliz başlığına temas etmesi ile bölgede ortalama -5 ile -10 derecelerinde soğuma oluşmaktadır.

  Soğuma etkisi ile bölgesel yağlanma problemine karşı etkili çözümler ortaya sunan yeni nesil bu teknoloji, dondurma ve parçalama işlemi ile yağlar üzerinde bir şok etkisi oluşturmaktadır. Bu şok etkisi sonrasında yağ hücrelerinde hasar, bozulmalar ve deformasyonlar oluşmaktadır. Bunun sonucunda da yağ dokusunun büyük bir bölümü doğal yollar ile vücuttan atılmak için hazır hale gelmektedir.

  Soğuk Lipoliz Seans Süreleri ve Sıklığı

  Soğuk Lipoliz tedavi bölgesi ve yağlanma derecesine bağlı olarak seans şeklinde uygulanan bir bölgesel incelme tedavidir. Yine tedavi bölgesine ve yağlanma derecesine göre ortalama 60 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanan ve 2 ila 3 seanslık uygulama sonrasında istenilen etkileri ortaya çıkaran güvenli bir işlemdir. Seans sıklığı ise 6 – 8 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

  Soğuk Lipoliz Uygulama Bölgeleri

  Soğuk Lipoliz cihazında 3 farklı sistem başlığı bulunmaktadır. Bu farklı boyutlara sahip sistem başlıkları sayesinde karın, karın yan yağları, kol, kalça basen, bacak, diz üst ve iç kısımlarındaki bölgesel yağlanma şikayeti olan ve yağ hücrelerinin depo edildiği hemen hemen her bölgeye rahatlıkla uygulanabilmektedir.

  Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanabilir?

  Bölgesel yağlanma ve kilo problemi olan 18 yaşını doldurmuş tüm kadın ve erkeklere uygulanabilen güvenli, konforlu ve yan etkisiz bir işlemdir.

  Soğuk Lipoliz Sonrası Görülen Etkiler

  Yağ hücrelerini dondurarak parçalayan ve bölgesel kilo problemine çözüm sunan Soğuk Lipoliz ilk etkilerini ortalama 10 – 15 gün sonrasında göstermeye başlamaktadır. Donarak ve soğuk uygulamasının etkisi ile ölerek işlevlerini kaybeden yağ hücrelerinin doğal yollar ile vücuttan atılmasının ardından gözle görülür derecede bir incelme ortaya çıkmaktadır.

  Ancak tedaviye ilişkin maksimum etki ortalama 90 gün içerisinde gözlemlenmektedir. Bu süre sonrasında 2 ile 16 cm’e kadar incelme mümkün olmaktadır. Bununla birlikte lipoliz uygulamasının bölgedeki kan akışını hızlandırması ve cilt doku hücrelerini aktive etmesinden dolayı aynı esnada ciltte sıkılaşma ve gerilme etkisi ortaya çıkmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Soğuk Lipoliz Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×