Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Yanık İzi Tedavisi

Yanık İzi Tedavisi

Yanık İzi Tedavisi; Cilt bütünlüğünü bozan yanık izlerinin teknolojik sistemler ve medikal estetik uygulamalar ile düzeltilebildiği Yanık İzi Tedavisi etkili ve güvenli bir  cilt yenileme işlemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Yanık İzi Tedavileri Nelerdir? Lazerle Yanık İzi Tedavisi Nasıl Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Cilt dokusunun yüksek ısı ile teması sonrasında cilt ve cilt altı dokusunda oluşan ölü doku hasarları yanık olarak ifade edilmektedir. Yüzeyel, orta ve derin olarak sınıflandırılan bu yanıklar cildin kendi kendini tamir etme mekanizması ile iyileşirken farklı boyutlarda ve derinliklerde yara izi bırakmaktadırlar. Bu izler sağlıklı dokuya yakın ancak cilt dokusunun bütünlüğü bozan bir görünüme sahiptirler.

Cilt bütünlüğünü bozan, ciltten kabarık, farklı tonda ve estetik – kozmetik sorunlara yol açan yanık izleri yeni nesil teknolojik sistemlerin ve modern tıbbın ışığında tedavi edilerek düzeltilebilmektedir. Kliniğimizde kullanmış olduğumuz Lazerle Yanık İzi Tedavisi ile saçlı deri, yüz, el, boyun ve diğer vücut bölgelerinde istenmeyen görünüme yol açan yanık izleri çözüme kavuşturulmaktadır.

Yanık İzi Tedavisi

Ameliyatsız yanık izi tedavileri olarak da adlandırılan ve yanık derecelerine göre optimum başarılar ve homojen bir görünüm elde edilen bu tedavi öncesinde yanık izinin derecesi, yanık izinin bulunduğu bölge, yanık izinin genişliği ve cilt kalitesi gibi parametrelerin incelenmesi; özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Yanık izlerinde kullanılan en etkili yöntem lazer sistemi ve lazer ile cilt tedavisi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Yanık İzi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Yara İzi Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Yara İzi Tedavisi
Ameliyatsız Yara İzi Tedavisi estetik görümü ve cilt bütünlüğünü bozan yara izlerinin lazer teknolojisiyle hafifletildiği ya da belirginliğinin azaltıldığı cilt tedavisi işlemidir.

Yanık İzi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yanık İzi Tedavisi içerisinde kullanılan lazer teknolojisi tek renkli ışın demetidir. Medikal estetik alanda uygulanan cilt tedavileri içerisinde üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran bu sistem, tedavinin niteliğine göre farkla dalga boyu ve ısı ayarlaması yapılarak uygulanmaktadır. Yeni doku üretiminin tetiklenmesi ve sağlıklı cilt dokusunun oluşması amacı ile uygulanan lazer; hasar görmüş kötü dokular yerine doğal dokular oluşturmak için sistem ayarlamaları yapılmaktadır.

Seans şeklinde uygulanan bu tedavi, yanık izi bulunan bölgeye sistem başlığı ile atışlar yapılarak taranmaktadır. Bu tarama esnasında ışınlar yanık izi üzerine gönderilirken, cilt altında oluşan ısı artışı ile dokular arasında hasar oluşturulmaktadır. Sağlıklı doku üzerinde herhangi bir etkisi olmayan yalnızca yanık izinde etkili olan bu atışlar bölgenin kontrollü ve düzenli atışlar ile taranmasının ardından tamamlanmaktadır.

Yanık İzi Tedavisi Seans Süresi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Lazer ile Yanık İzi Tedavisi seans şeklinde uygulanan bir işlemdir. Ciltten kabarık dokunun ve renk tonunun eşitlenmesini sağlayan bu tedavi homojen görünüm elde edilene kadar uygulanan seans sayılarına göre planlanmaktadır.

Seans sayısı, seans aralıkları ve tedavi süresi yanık izinin derinliğine, genişliğine ve bulunduğu bölgeye göre değişiklikler gösterdiği için ilk seansta yanık izinin lazer ışınına vermiş olduğu yanıt değerlendirilerek tedavi planlaması yapılmaktadır. Bu nedenle ön kontrol gereklidir.

Lazer ile Yanık İzi Tedavisi Etkileri

Estetik uygulamalarda yaygın olarak kullanılmakta olan lazer, yeni doku üretimini tetikleyen ve doku hücrelerini aktive eden bir sistemdir. Ciltten kabarık yanık izlerinde başarılı sonuçlar veren bu uygulamanın etkilerini ilk seanstan itibaren görmek mümkündür.

İlk seanstan sonrasında kabarık izler yumuşamaktadır. Yumuşama sonrasında yanık izlerinin cilt seviyesine indiği ve kırmızı görünüme yol açan pigmentasyon sorununun hafifletildiği söylenebilmektedir. Özellikle cilt doku hücrelerini aktive etmesi ve ölü dokular yerine daha sağlıklı cilt dokularını oluşturması sebebi ile olgunlaşmış yanık izlerinin belirginliklerini azaltmaktadır.

Yanık İzi Tedavisi seanslarının düzenli olarak uygulanması ile birlikte daha belirgin etkiler ortaya çıkaran bu işlem, cilt yüzeyinde belirli derecelerde iyileşmeler sağlarken cilt altı dokularını da onararak dermal problemlerin azalmasını sağlamaktadır. Böylece renk tonu eşitlenmiş, doku hücreleri aktive edilmiş ve sağlıklı dokular oluşturulmuş homojen görünüm ortaya çıkmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Yanık İzi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet