Cool Shaping Soğuk Lipoliz

Cool Shaping Soğuk Lipoliz

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz; Bölgesel zayıflama, vücut sıkılaştırma ve selilüt tedavisi yöntemleri içerisindeki Cool Shaping Soğuk Lipoliz dirençli yağ hücrelerini hedef alarak soğutma ve dondurma etkinliği ile parçalayarak vücuttan atılımını gerçekleştiren ameliyatsız güvenli bir yöntem olup, vücut analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Cool Shaping Soğuk Lipoliz Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Seans Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yağ hücrelerinden oluşan yağ dokusu “adipoz doku” olarak adlandırılmaktadır. Tüm vücudu dolaşan bu tabaka kadın ve erkeklerde belirli oranlarda bulunurken beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam, hormonal düzensizlikler, genetik yatkınlık, kullanılan ilaçlar ve geçirilmiş hastalıklar gibi pek çok etken vücudun belirli bölgelerinde yağ dokusunun kalınlaşmasına ve geniş depo ve yastıkların oluşmasına neden olmaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz

  Vücudun farklı bölgelerinde farklı yoğunluklarda bulunan yağ hücrelerinin kalınlaşması estetik ve genel görünümü bozan hatta sağlığı tehdit bölgesel kilo problemlerine neden olmaktadır. Bu nedenle diyet ve egzersiz programlarına başvurulmaktadır. Ancak lokal yağlanmalar beslenme alışkanlıklarında yapılan değişiklikler ve yüksek eforlu egzersiz programlarına direnç göstermektedir. Vücut yağ oranı azalırken bölgesel kilolarda istenilen azalma elde edilmemektedir. Bu nedenle lokalize yağlanmalarda bölgesel zayıflama yöntemleri kullanılmaktadır.

  Lokalize yağları hedef alarak geniş ve kalınlaşmış depoları çözümleyen etkin ve ameliyatsız tedavi yöntemleri arasında Cool Shaping Soğuk Lipoliz bulunmaktadır. Vücudun çeşitli alanlarında depo ve yastık doku oluşturmuş yağ hücrelerini kriyolipoliz olarak adlandırılan prosedürü kullanarak donduran ve fonksiyonlarını bozan Cool Shaping tedavisi öncesinde vücut analizi gerçekleştirerek kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Bölgesel zayıflama, selülit tedavisi ve vücut şekillendirme / vücut sıkılaştırma tedavilerinde kullanılmakta olan gelişmiş ve bütünsel tedavi yöntemi Cool Shaping – Soğuk Lipoliz hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz vücut analizi için randevu almak ya da Cool Shaping Soğuk Lipoliz fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Göbek İnceltme
  BENZER TEDAVİLER
  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Göbek İnceltme
  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Göbek İnceltme criyo, LED ve vakum teknolojilerini bir arada kullanan etkin ve güvenli bir bölgesel zayıflama tedavisidir.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Nedir?

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz tedavisi cerrahi prosedür gerektirmeyen non-invaziv bir yöntemdir. Yağ hücrelerini donma sıcaklığında soğutan bu teknoloji LED, vakum ve soğutma sağlayan geniş aplikatörler ile inatçı yağları hedeflemektedir.

  Soğutma sıcaklığını ve emiş gücünü kontrol eden darbeli vakum seviyelerini kullanan bu Soğuk Lipoliz, maksimum – 5 ila – 10 dereceye kadar yağ hücrelerini lokal olarak hedef alırken fonksiyonları ve yapıları bozulmuş yağ hücrelerini vücudun normal metabolizması olan lenfatik dolaşım ile vücuttan atılımını kolaylaştırmaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

  Cool Shaping tedavisi tedavi bölgesinin genişliğine göre kullanılabilecek ana el aletleri ile uygulanmaktadır. Değişken vakum darbeleri, ısı kontrolü ve LED teknolojilerini sinerjik olarak kullanan bu başlıkların tedavi bölgesine yerleştirilmesinden önce tedavi alanı, yağlanma derecesi ve depo yağların dirençleri değerlendirilerek güç ve sistem ayarlamaları yapılmaktadır.

  Tedavi öncesi hazırlıkların ve sistem ayarlamalarının yapılmasının ardından bölgeye özel jel içerikli Cool Shaping pedi serilmektedir. Daha sonrasında aplikatörler bölgeye yerleştirilerek düşük emiş gücünde yağ hücrelerinin vakumlanması sağlanmaktadır. Düşük sıcaklıkta ya hücrelerinin emilmesi esnasında vakum masajı uygulanmaktadır.

  Yağ hücrelerinin vücut sıcaklığından izole edilmesinin ardından bölge 45 dereceye kadar ısıtılması sağlanmaktadır. Bu kontrollü ısı artışı sonrasında doku – 5 ila – 10 dereceye kadar soğutulmaktadır. Ani ısı değişikliği ile yağ hücrelerinde ve doku katmanlarında aktivite elde edilmektedir.

  45 ila 60 dakika gibi çok kısa seans sürelerine sahip Cool Shaping Soğuk Lipoliz tedavisi esnasında işlem süresi boyunca acı ya da ağrı oluşmamaktadır. Seans boyunca hedef bölgedeki yağ hücrelerinde kriyo soğutma devam ederken “Kriyo Reaksiyonu”nun başlamaktadır. Böylece yağ hücrelerinin yok olması sağlanmaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Sonrası Görülen Etkiler

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz seansı esnasında başlayan kriyo reaksiyonu yağ depolarının apoptoza yani programlanmış hücre ölümü sürecine girmesini sağlamaktadır. Yağ hücrelerinin soğuk ile dondurularak kristalleşmesi ve apoptoza uğramasının ardından fonksiyonları bozularak geri dönüşümsüz olarak kayıplar yaşamasında rol oynamaktadır.

  Tedavi alanında duvarları ve fonksiyonları bozulmuş yağ hücreleri vücut tarafından atık olarak kabul edilip lenfatik dolaşım ile vücuttan uzaklaştırılırken incelmenin yanı sıra fibroblastik aktivitenin de düzenlenmesine yardımcı olmaktadır. Kollajen ve elastin hücrelerinin üretiminin artması da gevşeyen dokunun sıkılaşmasına ve bölgenin şekillenmesini sağlamaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz kişiselleştirilmiş ve özelleştirilmiş seanslar halinde uygulanan bir prosedürdür. Yağlanma derecesine ve dirençlerine göre oluşturulan Cool Shaping tedavisinden optimum başarı elde edilebilmesi için tek seans yeterli olabildiği gibi 4 hafta aralıklar ile 2 ila 3 seans uygulanması önerilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×