Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Ankara Velashape Tedavisi

Ankara Velashape Tedavisi

Radyofrekans Velashape Nedir?

Adını işlemi yapan Velashape cihazından alan ve bölgesel incelme, bölgesel zayıflama ve selülit gibi sorunlara direkt olarak etki eden bir uygulamadır. Bahsi geçen bu uygulama genel olarak vakum teknolojisini ve ışık enerjisini bir arada kullanmakta olup, cilt yüzeyi altındaki yağ hücrelerini hedef alır. Bu sayede de yağların hücrelerinin kolaylıkla erimesine yardımcı olur. Böylelikle arzulanan vücut görünümüne de kısa sürede kavuşma imkanı sunar.

Velashape Nasıl Uygulanır?

Velashape işlemi oldukça deneyim ve dikkat gerektiren bir işlemdir. Bu nedenle uzmanlar tarafından kliniklerde yapılması gerekmektedir. İşlemin ilk aşamasında ilk olarak kişi detaylı bir şekilde dinlenerek, uygulama yapılacak alanlar belirlenir ve noktalarda incelemeler yapılır. Yapılan bu incelemeler neticesinde de uygulanacak seans sayısı ve aralığı belirlenir. Sonrasında ise, bölgeye jel işlemi uygulanır. Jel işlemi uygulanan bu bölgeye Valeshape’in vakumlu başlığıyla uygulama yapılır. Uygulanan vakum başlığı sayesinde, yağlar parçalanarak eritilir.  Böylelikle kişi istediği görünüme kısa sürede kavuşmuş olur.

Velashape Uygulama Bölgeleri

Radyofrekans Velashape uygulaması belli başlı bölgelere uygulanmaktadır. Uygulama yapılmadan önce, kişinin işlem yaptırmak istediği bölgenin analizi yapılır. Böylelikle bölgeye işlem yapılıp/ yapılmayacağına karar verilir. Bahsi geçen işlemin, uygulandığı bu bölgeler şunlardır;


 • Bacaklar
 • Kalça bölgesi
 • Karın/ Göbek bölgesi
 • Bel Çevresi
 • Kol ve Dirsekler
 • Sırt Bölgesi
 • Popo
 • Elmacık Kemikler ve Yüz Çevresi

Yukarıda belirtilen bölgelerde radyofrekans Velashape işlemi güven içinde uygulanabilir. Bu sayede, işlem yapılan bölgede sağlıklı ve kusursuz sonuçlar elde edilir. 

Radyofrekans Velashape’in Etki Alanları

Velashape prosedürünün etki sağladığı belli başlı noktalar vardır. Bu noktaların başında vücut şekillendirme, bölgesel incelme/ bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi gelmektedir. Bu etki alanlarını incelemek gerekirse; 

 

 • VelaShape ile Vücut Şekillendirme

Velashape işlemi, vücut şekillendirme konusunda oldukça büyük bir fayda sağlamaktadır. Bu işlem sayesinde kişiye uygun doğru vücut orantısı oluşturularak, hem daha sağlıklı olması hemde  görünüm açısından hedeflediği görünüme sahip olması sağlanır. 

 

 • VelaShape ile Bölgesel Zayıflama

Radyofrekans Velashape, bölgesel incelme ve bölgesel zayıflama konusunda oldukça iyi sonuçlar veren bir işlemdir. Bölgesel incelmeye/ Zayıflamaya büyük ölçüde etki eden bu işlemde, hedeflenen bölgede arzulanan incelmeyi sağlar.

 

 • VelaShape ile Selülit Tedavisi

Belli nedenlerle meydana gelen selülit görünümü özellikle belli yaştan sonra daha da fazla belirgin olmaktadır. Velashape işleminde uygulanan vakum teknolojisi ile, hedeflenen yağlar parçalanarak, dolaşımın hızlanması sağlanır. Böylece olasıu selülit görünümü de ortadan kalkmış olur.

Velashape İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

VelaShape uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gerekenler, işlem sonuçlarını optimize etmek ve olası yan etkileri minimize etmek için oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra işlemden maksimum fayda sağlamaya da yardımcı olmaktadır. Bu nedenden dolayı VelaShape uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı temel noktalar şunlardır;

 • İşlem sonrasında hafif şişlik veya kızarıklık olabilir. Bunun için endişelenmenize gerek yok. Böylesi olası durumlarda soğuk paketler veya soğuk kompresler uygulayabilirsiniz. Ancak bu tür uygulamaları direkt ciltle temas etmeyecek şekilde uygulamanız gerekir.
 • Velashape uygulaması sonrasında cilt bakımına özen göstermeniz önemlidir. Bunun için İşlem bölgesini temiz ve nemlendirilmiş bir şekilde bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Aynı zamanda cilt koruyucu güneş kremi kullanmak da önemlidir. Çünkü uygulama sonrasında cilt oldukça hassaslaşabilir.
 • Yapılan işlemden sonra, aşırı fiziksel aktivitelerden uzak durulması gerekmektedir. Çünkü yoğun egzersizler  rahatsızlık hissini daha da artırabilir.  
 • Prosedür tamamlandıktan sonra, vücudu sıkan sürtünme yaratabilecek dar giysileri tercih edilmemesi gerekir. Böylelikle cilt daha rahat hava alır.

Velashape Avantajları Nelerdir?

Velashape işleminin vücuda pek çok faydası bulunmaktadır. Bu avantajlar kişiye, ruhsal ve fiziksel büyük fayda sağlamaktadır. Bahsi geçen bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Etkili Selülit Azaltma: 

VelaShape uygulaması, özellikle selülitin görünümünü azaltma amacıyla kullanılan işlemdir. Radyofrekans enerjisi ve vakum teknolojisi kombinasyonuna sahip olan bu işlem, selülitli bölgelerdeki yağ hücrelerini hedef alınarak, cilt yüzeyini pürüzsüzleştirir.


 • Cilt Sıkılaştırma

 VelaShape işlemi, cildin sıkılaşmasına büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Bunun için velashape işleminde var olan Radyofrekans enerjisi, kolajen üretimini artırarak ciltteki sarkmayı azaltabilir.

 • Non-İnvaziv İşlem

 VelaShape, cerrahi bir prosedür gerektirmeyen, non-invaziv bir yöntemdir. Bu sebepten dolayı ciltte kesikler uygulanmadığı için  dikiş atılmamaktadır, bu nedenle hızlı bir iyileşme gözlemlenir.

 • Hızlı İşlem

Bu işlem kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de, genellikle 30 dakika ile 1 saat arasında süren bir prosedürdür.Bu yüzden dolayı da, kısa süreli bir işlemle istenilen sonuçlara ulaşma olanağı sunar.

 • Güvenilir 

İşlem direkt olarak ciltteki yağ hücrelerini hedef aldığından dolayı, cilt yüzeyine asla zarar vermez. Bu nedenle yüksek güvenilirliğe sahiptir.

 • Kişiselleştirilmiş Tedavi

Radyofrekans Velashape; kişinin ihtiyaçlar istekleri  ve yapılan analizler doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Bunun için cilt derinlemesine analiz edilerek, yağ analizi yapılır. Yapılan bu analizler sonucunda prosedür kişiselleştirilerek, kişiye özel hale getirilir. 

 • Hızlı Sonuçlar

VelaShape işlem sonuçları genellikle hızlıdır ve birkaç seans sonrasında fark edilebilir hale gelebilir. Bu yüzden dolayı kısa süre de hedeflenen görünüme kavuşulur.

Radyofrekans Yönteminde Isı Nasıl Kontrol Edilir?

Radyofrekans velashape işlemi, özel olarak imal edilmiş bir infrared termometre ile uzmanlarımız tarafından cilt ısısı sürekli olarak ölçülür. Bu durum uygulama sürecinin güvenli ve etkili bir şekilde ilerlemesini sağlar. Ayrıca uygulama esnasında cildin kontrollü bir şekilde ısıtılması, cilt altındaki yağ hücrelerinin hedef alınmasına yardımcı olur ve istenilen sonuçların elde edilmesine olanak tanır. 

 

Aynı zamanda, polikliniğmizde bulunan velashape cihazının uygulama başlığı özel bir soğutma sistemine sahip olduğundan dolayı, işlemin acısız bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Böylelikle işlem alanını rahatlar ve  kişinin işlem sırasında minimal rahatsızlık hissi yaşaması sağlanır.

Kimler Velashape Uygulaması Yaptıramaz?

Velashape işleminin yapılması için öncelikli olarak kişinin 18 yaşını doldurması gerekir. Bunun yanı sıra, ağır epilepsi nöbetleri geçirmemiş olması ve kanser tedavisi görmemiş olması gerekir. Buna ek olarak hamile bireylerinde gebelik sürecini tamamlaması gerekir. Böylelikle velashape işlemi yaptırabilirler. Son olarak işlem yapılan bölgede enfekte olma durumu veya yara durumu meydana gelmemiş olması gerekir.

Radyofrekans Velashape Uygulama Süresi ve Sıklığı

Radyofrekans işlemi için seans süreleri ve sayıları, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bunun temel nedeni, uygulanacak bölgelerin ve işlem yapılacak bölgedeki sorunun büyüklüğüdür.  Bu sebeple kişiye göre seans sayısı ve aralıkları değişmektedir. 

 

Uzman doktorlarımızın yapmış olduğu analiz ve incelemeler sonucunda, sizin için en uygun seans sayısı ve aralığı belirlenir. Fakat ortalama bir seans sayısı ve aralığı belirtmek gerekirse 3-6 seans arasında değişiklik göstermektedir.Bu konuda daha net bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara VelaShape Tedavisi Seans Fiyatları

Velashape seans fiyatları değişiklik gösterdiğinden dolayı, net bir fiyat bilgisi yapılan yağ ve kitle indeksi analizlerinden sonra belirlenmektedir. Bu yüzden Velashape seans fiyatları  hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Velashape Tedavisi ile Bölgesel Zayıflama İşleminde Neden Esmerlife Polikliniği?

Velashape, Ankara bölgesinde sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. Bu sebeple Esmerlife Ankara, velashape konusunda profesyonel hizmetler sunmaktadır. Uzman doktorlar ile beraber işlem detaylı şekilde planlanmaktadır. Bunun için önce, boy ve kilo indeksiniz incelenir, ardından da vücuttaki yağ oranı tespit edilir. Yapılan bu tespit sonucunda, kişiye özel seans sayısı ve aralığı belirlenir. 

 

Radyofrekans Velashape uygulaması titizlikle yürütüldüğü Esmerlife polikliniğinde,  hijyen kuralları gözetilerek gerçekleştirilmektedir. Böylelikle daha sağlıklı işlem süreci uygulanmaktadır. Bununla beraber Velashape uygulamasında kullanılan cihazlar, FDA onaylı olup, sağlık bakanlığı tarafından onaylıdır. Ankara velashape alanında profesyonel sonuçlar sunan Esmerlife kliniğinde sağlıklı bir bölgesel zayıflama süreci yaşayabilirsiniz.

 

Esmerlife Kızılay, velashape işlemi konusunda oldukça rağbet gören bir polikliniktir. Çünkü tüm süreçler profesyonel bir şekilde yürütülmektedir. 

Uzman ekibimiz ve geniş hizmet yelpazemizle sizin için en etkili çözümleri sunmaktan memnuniyet duyarız. Ankara bölgesel zayıflama işlemlerimiz ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için tıklayın, hayalinizdeki vücuda bir adım daha yaklaşın!

Sıkça Sorulan Sorular

Bu incelme oranı kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Fakat ortalama olarak 2-2.5 cm arasında gözle görülür bir incelme sağlanabilir.

Velashape uygulamış olduğu ışınlar sayesinde vücuttaki kolajen üretimini arttırmaktadır. Artan bu kolajen seviyesi cildin daha genç ve gergin görünümünü sağlar. Bu nedenle cilde oldukça faydalı bir işlemdir.

Velashape işlemi FDA onaylı bir işlem olduğundan oldukça güvenilir ve sağlıklı bir işlemdir. Bu yüzden dolayı da gönül rahatlığıyla yaptırılabilir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Ankara Velashape ile Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Randevu Al

  Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

  Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

   (0)Seçilen Hizmet