Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Bıyık Ekimi

Bıyık Ekimi

Bıyık Ekimi; Köselik gibi durumlarda erkekler için en etkin tedavi yöntemi olarak tercih edilen Bıyık Ekimi kişinin kendi sağlıklı saç köklerinin saç ekim tekniği ile alınarak bıyık bölgesine transfer edildiği bir ekim tedavisi uygulaması olup, klinik muayene ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Bıyık Ekim İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır? Kimler Bıyık Ekimi Yaptırabilir? İyileşme Süreci Nasıldır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Erkekler için bıyık estetik görünümün tamamlanması için önemlidir. Ancak genetik, biyolojik ya da yaralanma gibi etkilere bağlı olarak bıyık bölgesinde köselik ya da seyreklik gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu durum estetik sorunlara yol açabildiği gibi sosyal ve psikolojik sorunları da beraberinde getirmesi nedeni ile bıyık azlığının, seyrekliğinin ve köselik probleminin giderilmesi amacı ile Bıyık Ekimi tercih edilmektedir.

Bıyık Ekimi

Bıyıkların daha sağlıklı ve gür bir şekilde uzayarak estetik görünümün tamamlanması amacı ile uygulanan bu ekim tedavisi, saçlı bölgeden yani donör alandan alınan sağlıklı saç köklerinin bıyık bölgesine ekilmesi esasına dayanan bir işlemdir. Greftlerin bıyık bölgesine nakledilmesi olarak ifade edilen bu işlem, istenilen bıyık yoğunluğunun kazanılmasına olanak sunan oldukça başarılı bir tedavidir.

Bıyık bölgesindeki kıl azlığının ya da seyrekliğinin daha gür bıyıklar ile giderilmesine olanak sunan bu tedavi öncesinde istenilen yoğunluğa uygun donör alanın analiz edilmesi ve toplanacak greft sayısının belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Bıyık ekim tedavisi ve işlemi esnasında kullanılan saç ekim yöntemleri hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Bıyık Ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Sakal Ekimi
BENZER TEDAVİLER
Sakal Ekimi
Sakal Ekimi genetik, kaza ya da bir hastalık sonucu sakal bölgesinde sakal çıkmaması ya da sakal alanlarındaki şekilsizliklerin düzeltilmesini amaçlamakta olan etkin ve güvenli bir tedavi prosedürüdür.

Bıyık Ekim Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sağlıklı saç köklerinin bıyık bölgesine açılan kanallara ekilmesi olarak ifade edilen bu işlemde uygulama ilk olarak saçın, sakalın, favorilerin ve bıyığın analiz edilmesi ile başlamaktadır. Bu analizde bu bölgelerdeki kıl yoğunlukları değerlendirilerek toplanacak greft sayısına karar verilmektedir. Daha sonrasında donör alanında tespit edilmesi ile toplanan greftlerin konumları belirlenmektedir.

Bıyık Ekimi lokal anestezi eşliğinde yapılmaktadır. Sıklıkla ense bölgesinden F-U-E Saç Ekim tekniği ile alınan greftler sonrasında bıyık bölgesinde ince uçlu aletler yardımı ile kılların çıkış yönüne ve konumlarına uygun kanallar açılmaktadır. Bu kanalların açılarının düzgün belirlenmesi kılların çıkış yönü açısından oldukça önemlidir.

0,6 ila 0,8 mm özel uçlar ile açılan kanallara her bir greft çıkış aşısına ve istenilen yoğunluğa göre yerleştirildikten sonra herhangi bir kesi ya da dikiş ihtiyacı bulunmadan işlem tamamlanmaktadır.

Bıyık Ekimi Tedavisi Kimler Yaptırabilir?

Bıyık Ekimi hormon seviyelerinin düzenlendiği ve ergenlik sürecinin tamamlandığı dönem sonrasında uygulanması önerilen bir ekim tedavisidir. Bu nedenle köselik, bıyık azlığı, bıyık seyrekliği ya da yaralanmaya bağlı bıyık yokluğu gibi durumlarda 24 yaşına kadar beklenilmesi öngörülmekle birlikte; tüm erkeklere uygulanabilen ve tüm erkekler tarafından tercih edilebilen oldukça başarılı bir tedavidir.

Bıyık Ekim Tedavisi Sonrası İyileşme Süreci ve Görülen Etkiler

Bıyık bölgesinde istenilen yoğunluğun doğal bir görünüm ile oluşmasına olanak sunan Bıyık Ekimi sonrasında kanalların açıldığı bölgelerdeki pıhtıya bağlı kabuklanmalar ve kızarıklıklar herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan ortalama 1 hafta içerisinde kendiliğinden hafiflemekte ve düşmektedir. Ancak bu süre içerisinde özellikle iyileşme süreci içerisinde bu kabuklara müdahale edilmemesi gerektiğinin altı çizilmelidir. Bu durum tedavinin etkinliğinin arttırılması ve işlem başarısının üst seviyelerde olması açısından önemlidir.

Kabukların düşmesini seyreden ortalama 15 gün sonrasında ise ilk ekilen greftlerde dökülmeler oluşmaktadır. Bu dökülmeler de iyileşme süreci içerisinde olup, yeni uzayacak olan saç köklerinin habercisi niteliğini taşımaktadır. Yani dökülme oranı ile elde edilen başarı oranı birbiri ile ilişkilidir.

Yoğun dökülme ya da şok dökülme sonrasındaki 3 aylık süre içerisinde ekim yapılan bıyık bölgesinde kıllar uzama göstermektedir. Uzama hızına bağlı olarak ise ortalama 6 ila 8 ay içerisinde de bıyık bölgesinde yoğun, gür ve sağlıklı bıyık kılları kendini göstermektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Bıyık Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet