P-R-P + Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi

P-R-P + Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi

  P-R-P + Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi; Saç ekim işlemlerinde kullanılan bir teknik olan P-R-P + Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi kişinin kendi kanından elde edilen sıvının ozonlanarak ekim yapılacak bölgeye enjekte edildiği bir ek tedavi yöntemi olup, P-R-P ve Ozon Nedir? Nasıl Uygulanır? Amacı ve Etkileri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  P-r-p + Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi cansızlaşmış, zayıflamış ve incelmiş saçların eski sağlığına yeniden kavuşmasına olmasını sağlamak amacı ile saç ekimi operasyonunda kullanılan bir tekniktir. Hücre enjeksiyonu etki mekanizması ile çalışan bu teknik, saç ekim operasyonlarında başarılı ve daha verimli sonuçlar vermektedir.

  P-R-P + Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi

  Saç ekimi yapılan alanlarda saç köklerinin canlılığının arttırılmasına yönelik yapılan bu işlem, büyüme faktörlerince zengin kanın plazma kısmının bu alana enjekte edilmesi şeklinde uygulanmakta ve saç ekimi sonrasında uzayan saçların sağlıklı ve köklerinin daha güçlü bir karakterde olmasını sağlamaktadır.

  Ozon Terapisi ve P-R-P Tedavisi ile kafa derisindeki kan dolaşımının arttırılması sağlanarak saç ekimi işleminden maksimum etkilerin elde edilmesinde önemli rol oynayan teknik öncesinde ekim yapılacak bölgenin değerlendirilmesi, donör alının belirlenmesi ve toplanacak greft sayısının hesaplanması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabileceğiniz gibi P-r-p + Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

  P-R-P Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  P-R-P Tedavisi
  Bölgesel zayıflamadan cilt tedavilerine kadar çeşitli alanlarda kullanılan P-R-P Tedavisi kişiden alınan kanın ayrıştırılarak elde edilen sıvısının kişiye enjekte edilmesi esasına dayanan bir güvenli, etkin ve başarılı bir tedavi yöntemidir.

  P-r-p + Ozon Tedavisinin Amacı

  İşlem öncesinde kişinin kendi kanının alınması ile elde edilen, kanda kanama esnasında pıhtılaşma özelliği göstermekte ve doku onarımı sağlayarak vücudun kendi kendini iyileştirme mekanizmasını çalıştırmakta ve hasarlı olan dokuları tamir etmektedir. Hücre gelişiminde de önemli rolü bulunan zengin plazmanın kullanılmış olduğu bir tedavi yöntemidir.

  “Platelet Rich Plasma” ya da P-R-P olarak adlandırılan bu tedavide kullanılan ozon ise saf ozon ve saf oksijenin bir arada kullanıldığı bir terapidir. Bu tedavinin amacı hedeflenen bölgeye yüksek oranlarda, saf oksijen ve ozon gönderilerek kafa derisindeki hasarların giderilmesi, iyileşme mekanizmasının arttırılması, yeni hücre gelişiminin tetiklenmesi ve yüksek oksijen miktarı ile saç ekimi işleminden maksimum etkilerin ve başarıların elde edilmesidir.

  P-r-p + Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  Aşırı saç dökülmesi ya da kellik gibi durumlarda tercih edilen P-r-p + Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi kişinin kendi kanının ayrıştırılarak zengin plazma kısmının elde edilmesi sonrasında ozon terapisi ile birlikte yani plazma ozonlanarak kişiye enjekte edilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Yani bu yöntemin bir saç ekimi tekniği değil bir ek tedavi olduğunu söyleyebiliriz.

  İşlem ilk olarak belirlenen saç ekim yöntemi doğrultusunda ilerlemektedir. Saç ekim yönteminin belirlenmesi, saç analizinin yapılması ve greftlerin toplanmasının ardından kişinin kanından elde edilmiş ozonlanmış plazma sıvısı ekim yapılacak alana enjekte edilmekte ve daha sonrasında saçların çıkış yönüne göre açılan kanallara greftler yerleştirilmektedir. Her bir greftin kanallara yerleştirilmesinin ardından donör alana pansuman yapılarak işlem tamamlanmaktadır.

  P-r-p + Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi Kimler Yaptırabilir?

  Zayıf ve cansız saçlara sahip olanlar, yoğun saç dökülmesi yaşayanlar ile kellik sorunu bulunan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliktedir. Saç ekimi esnasında saç kalitesini arttırması ve saç ekimini desteklemesi nedeni ile saç köklerinin tutunma sürecinde olumlu etkiler yaratan P-r-p + Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi öncesinde ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirilebilmekte ve daha başarılı bir operasyon olanağı elde edilebilmektedir.

  P-r-p + Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi Sonrasında Görülen Etkiler

  P-r-p + Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi saç ekimi işlemi sonrasında saçların tutunma ve adaptasyon süreçlerine katkı sağlamaktadır. Bunun sonucunda da iyileşme süreci içerisinde ekilen greftlerden olumlu yanıtlar alınmakta ve saçlar daha sağlıklı ve kaliteli bir karakterde uzamaktadırlar. Ayrıca çevre dokulardaki saçlarda da etkinliğini göstermekte ve diğer saçların da kalitesini arttırarak gürleşmesine yardımcı olmaktadır. Kısaca ozonlu P-R-P tedavisi için; kafa derisindeki saçların hacmini ve kalınlığını geliştirerek saç köklerinin daha kuvvetli, dayanıklı, canlı ve sağlıklı olmasında etkin rol oynamakta diyebiliriz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  P-R-P + Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×