Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

  Örümcek Ağı Estetiği; Bir ameliyatsız cilt germe tedavisi olan Örümcek Ağı Estetiği iplerin ince uçlu iğneler yardımı ile cilt altına çapraz bir konumda yerleştirilmesi ve örümcek ağı etkisi ile cildin yukarı toparlanmasını sağlayan bir prosedür olup , yüz ve cilt analizi ile klinik değerlendirme öncesinde merak edilen Örümcek Ağı Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Etki Ettiği Cilt Problemleri hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Medikal estetik uygulamalar içerisinde ameliyatsız yüz germe tekniği olan Örümcek Ağı Estetiği, cilt altına yerleştirilen polidiaksanon özellikli medikal ipler aracılığı ile ciltteki kırışıklık ve sarkma problemlerini ortadan kaldıran ve daha gergin, sıkı ve dinamik yüz formu oluşturan bir işlemdir.

  V lift olarak da adlandırılan örümcek ağı işlemi, cilt yapısına ve deformasyonlarına uygun tercih edilen düz veya kılçıklı ameliyat iplikleri ile yapılan ve bir cerrahi işlem olmayan oldukça konforlu, güvenilir ve etkili bir işlemdir.

  Örümcek Ağı Estetiği

  Sarkma, ince çizgi, kırışıklık, elastikiyet kayıpları ve hacim kaybına bağlı oluşan gıdı sarkması gibi problemlerde cilt altına yerleştirilen iplikler ile germe etkisi ortaya çıkaran bu medikal estetik uygulama, estetik cerrahi işlemlerine alternatif olarak sunulan bir cilt gençleştirme işlemi olarak ifade edilebilmektedir.

  Cerrahi estetik operasyonların içerisinde barındırdığı komplikasyon risklerini ve iyileşme sürecini içerisinde barındırmayan cilt germe tedavisi öncesinde özelleştirilmiş tedavi planlamasının yapılması ve ipliklerin yerleştirileceği bölgelerin belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Ciltteki deformasyonlara uygun tedavi parametrelerinin oluşturulması için randevu talebinde bulunmak, ameliyatsız cilt germe tedavisi hakkında sorularınızı iletmek ya da Örümcek Ağı Estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  İple Boyun Germe
  BENZER TEDAVİLER
  İple Boyun Germe
  Ameliyatsız cilt estetiği tedavilerinden olan İple Boyun Germe yönteminde cilt altına mikro iğneler aracılığı ile işleme özel iplikler yerleştirilerek sarkmış olan cilt dokularının askılanması sağlanmaktadır.

  Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Cerrahi işlemler esnasında kullanılan cilt altında herhangi bir komplikasyon riski bulunmayan iplerin ince uçlu iğneler yardımı ile cilt altına yerleştirilmesi esasına dayanan Örümcek Ağı Estetiği işlemi, isimden de anlaşılacağı üzere bir örümcek ağı şeklinde cilt altına işlenerek sarkma probleminin önüne geçmektedir.

  İşlem ince uçlu iğneler aracılığı ile yapıldığı için hasta konforunun en üst seviyeye çıkarılması ve acı hissinin en aza indirilmesi için lokal anestezik kremler ile uygulama bölgesi uyuşturulmaktadır. Daha sonrasında cildin durumuna ve sarkma derecesine uygun belirlenen ip sayısı titizlikle cilt dokusuna işlenerek tedavi sonlandırılmaktadır.

  Örümcek Ağı Estetiği Sonrası Görülen Etkiler

  Zaman içerisinde erime özelliğine sahip olan ve sayede tekrarlanabilir özelliğe sahip olan bu işlemin etkilerini işlemden hemen sonra görmek mümkündür. Cilt dokusunun iplere karşı reaksiyon oluşturması ile cilt doku hücreleri olan kollajen ve elastin hücrelerinin aktivitesi artarak bir lifting etkisi oluşmaktadır.

  Uygulamadan hemen sonra cildin kendi kendini iyileştirme mekanizmasını aktifleştiren bu Örümcek Ağı Estetiği işlemi ile işlemin yapıldığı bölgelerde toparlanma, gerilme ve sıkılaşma etkisi hissedilebilmektedir. İşlemin tam ve maksimum etkileri ise doku hücrelerinin artmasına bağlı olarak her geçen gün daha da belirgin hale gelmektedir. Bu etkiler ile birlikte ortaya çıkarmış olduğu lifting etkisi gerilmiş cilt yüzeyinde daha net görülmektedir.

  Örümcek Ağı Estetiği ile Ortadan Kaldırılan Cilt Problemleri

  • Sarkma
  • İnce çizgi
  • Ciltteki form kayıpları
  • Göz çevresi kırışıklıkları
  • Dudak çevresi kırışıklıkları
  • Çene ve gıdı sarkmaları
  • Kol ve bacak içi doku gevşemeleri
  • Göğüs sarkmaları

  Örümcek Ağı Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

  Kırışıklık, ince çizgi, gevşeme ve sarkma problemleri bulunan ya da yaşlanma belirtilerini hafifletmek veya geciktirmek isteyen tüm kadın ve erkeklere uygulanabilen oldukça konforlu ve güvenli bir işlemdir.

  Örümcek Ağı Estetiği Yan Etkileri

  Bir yüz gençleştirme tedavisi olarak adlandırılan Örümcek Ağı Estetiği, cerrahi operasyonların kesi ve dikişlerden kaynaklı içerisinde barındırmış olduğu komplikasyon riskini taşımaması ile birlikte, iyileşme süreci gerektirmeyen oldukça konforlu ve pratik bir işlemdir. Bu nedenle yan etkisi olmayan güvenilir ve risksiz bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca estetik işlem içerisinde kullanılan bu ipler cilt altında kendiliğinden çözüldüğü için yerleştirilmiş oldukları bölgelerde yan etkisi bulunmamakta ve risk taşımamaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Örümcek Ağı Estetiği Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×