Ankara Bölgesel Zayıflama Tedavisi

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Gelişen güzellik sektörüyle beraber kusursuz ve vücut hatları herkes tarafından ilgi görmektedir. Kadın ve erkeklerin ilgisini çeken bu işlem, vücudun belirli bölgelerindeki yağları hedefleyen ve o bölgelerdeki yağların azalmasını amaçlayan yaklaşımı ifade etmektedir. Belirli bölgelerde zayıflamayı öngören bu işlemler, sıkılaşma ve toparlama etkisi yaratarak, vücudu şekillendirir. 

Özellikle bölgesel zayıflama işlemleri bel, basen, kalça, kollar ve bacaklarda meydana gelen yağlanma problemlerinde etkili sonuçlar sunmaktadır. Böylece kişi hayalindeki vücut görünümüne sağlıklı ve kısa sürede kavuşabilir.

Bölgesel Zayıflama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diğer işlemlerde olduğu gibi, bölgesel zayıflama işlemlerinden sonrada dikkat edilmesi gereken şeyler bulunmaktadır. Örneğin; yaptırmış olduğunuz bölgesel incelme işleminden sonra mutlaka yemek yeme alışkanlıklarınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun için dengeli ve düzenli beslenip, protein ve kalsiyum ağırlıklı bir beslenme rutinine geçiş yapmanız gerekir.

Buna ek olarak su tüketimi artırılmalı. Çünkü vücuda giren su, yağların parçalanmasında oldukça etkili olmaktadır. Aynı zamanda spor rutinlerine de ağırlık verilmesi gerekir. Böylelikle daha fit bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Kızılay, Ankara Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama işlemleri kişiye göre değişiklik gösterir. Bu yüzden uygun bölgesel incelme işlemi için, Esmerlife kliniğini tercih ederek, sağlıklı bir zayıflama süreci yaşayabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Esmerlife polikliniğinde gerçekleşen birçok etkili bölgesel zayıflama yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler, hastaların isteği ve doktorlarımızın yapmış oldukları muayeneler sonucunda belirlenmektedir. Bahsi geçen bu bölgesel zayıflama yöntemlerimiz şunlardır,

 • Radyofrekans

Radyofrekans teknolojisi, su oranı yüksek olan yağ hücreleri üzerinde kontrollü bir etkiye sahiptir. Radyofrekans dalgalarının derin dokulara iletilmesini sağlayarak etki mekanizmasını çalıştıran bu zayıflama tedavisinde, doku altında oluşan ısı, su oranı yüksek yağ hücrelerini eriterek yağlanma problemini ortadan kaldırmaktadır.

 

 • Vakum (LPG)

Vakum LPG olarak da adlandırılan bu yöntemde, döner motorize başlıklar kullanılmaktadır. Bu başlıklar Lipo masaj tekniğine sahip olup, bağ dokusuna masajı yaparak dokuları yenilemektedir. Ayrıca cilt dokusu altında kollajen ve elastin liflerinin tetiklenmesine yardımcı olmaktadır. Böylece cilt dokusunun yenilenmesi ile bölgesel zayıflama konusunda yüksek etki sağlanmış olur. 

 • Lenf Drenaj

Lenf drenaj tedavisi içerisinde vücuda basınç masajı yapan cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar lenf noktaları üzerinde basınç yapmaktadırlar. Aynı zamanda, lenfatik, venöz dolaşımı hızlandırmakta ve damarlar arasında biriken toksinlerin ve sıvıların direne edilmesini desteklemektedir. Bunun sonucunda ise bölgesel sıkılaşma ve bölgesel zayıflama meydana gelir.

 • Ozon Lipoliz

Ozon lipoliz olarak adlandırılan bu işlemde, ozon gazının ince uçlu mezoterapi iğneleri ile yağ dokularına enjekte edilmesi esasına dayanmaktadır. Genellikle basen ve göbek belgelerinde kullanılmakta olan bu bölgesel zayıflama tedavisi, dirençli depo yağlar üzerinde başarılı etkilere sahiptir. Ozon gazının yağları parçalayıcı özelliğinden yararlanılan bu tedavi ile bölgesel incelmenin yanı sıra hücre yenilemesi ve cilt sıkılaştırma gibi etkileri de mevcuttur.

 • Kavitasyon

Ses dalgalarının yani ultrason teknolojisinin kullanıldığı bu sistemde, cilt altı dokulara ses dalgalarının iletilmesi ile etki mekanizmasını çalıştırmaktadır. Bu ses dalgaları yağ dokularındaki hücrelerde yüksek basınçlı değişiklikler meydana getirmektedir.  Böylelikle yağları tahrip ederek bölgesel incelmeye olumlu etki eder. 

 • Soğuk Lipoliz

Cool Shaping olarak da bilinen Soğuk Lipoliz, yağ hücrelerini dondurarak, etki mekanizmasını çalıştıran bir sistemdir. Yağ hücrelerinin hedef alındığı uygulama ile tedavi alanlarına soğuk uygulama yapılarak, yağlar kristalize edilmektedir. Böylece soğuk lipoliz işleminde, başarılı sonuçlar elde edilmiş olunur.

 • Elektroterapi

Vücuttaki kas noktalarına elektrotlar ile bağlanarak etkinliğini gösteren bu tedavi yönteminde, masaj özelliğinden yararlanılmaktadır. Böylece masaj özelliği kas dokularının çalışmasını ve güçlenmesini sağlarken, aynı zamanda atık maddelerin vücuttan uzaklaşmasına da katkı sağlar. Bu sayede vücut üzerindeki yağ oranının azalmaktadır. Ayıca kesintili akımların yaratmış olduğu masaj etkisi ile de cilt kalitesi artar.

 • Velashape

Bu teknolojik sistem içerisinde radyofrekans, mekanik masaj, vakum ve infrared adı verilen 4 farklı sitem bulunmaktadır. Bu sistemler içerisinde kullanılan kızılötesi ışık ile yağ dokuları üzerinde ısı artışı elde edilmektedir. Radyofrekans dokunun ısınmasını sağlarken, vakum sistemi ile dolaşım arttırılmakta ve doku içerisinde oluşan ısının artmasına yardımcı olmaktadır. Sistemde bulunan mekanik masaj ile de lenf drenajını sağlanırken, uygulanan yüksek güç ile birlikte tedavi alanında etkili bir incelme sağlanmaktadır.

 • Mantis MR

Mekanik endomasaj sistemine sahip olan bu tedavi yöntemi, yağ dokuları üzerinde derinlemesine bir uyarılma etkisi oluşturmaktadır. Değişken rezonans özelliği ile pulse manyetik alanlar oluşturan bu sistem, hücrelerdeki büyüme faktörlerindeki aktiviteyi artırır ve doku hücrelerini uyarmaktadır. Bunun sonucunda da cilt altı dokularında etki mekanizmasının çalışması ile iyi bir zayıflama etkisi ortaya çıkmaktadır. 

Bölgesel İncelme Yöntemi Hangi Kişiler İçin Uygundur?

Bölgesel incelme ve zayıflama işlemi pek çok kişiye uygulansa da özellikle belli bir yaşta olan, kilo verimi zorlaşan ve yağ yakımında zorluk çeken kişiler için oldukça uygundur. Bunun haricinde spor yapmaya vakti olmayan veya spor yapmayı sevmeyen kişilerdir. Son olarak belli başlı noktalarda zayıflamayı hedefleyen, 18 yaşından büyük kişilerin de tercih edebileceği bir işlemdir.

Bölgesel Zayıflama Yapılan Bölgeler Nelerdir?

Bölgesel zayıflama bölgeleri, kişinin tercihine göre belirlenmektedir. Bu bölgeler hastanın vücudu değerlendirildikten sonra karar verilmektedir. Bahsi geçen bölgesel zayıflama bölgeleri şunlardır;

Bölgesel İncelme Uygulaması Kaç Seanstır?

Bölgesel incelme uygulamalarının seansları kişinin vücut yapısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu konuda net bir seans aralığı vermek için vücut yapısı yağ oranı gibi metrikler, polikliniğimizde uzman doktorlarımız tarafından detaylı bir şekilde incelenmelidir. Fakat ortalama seans aralıkları aşağıdaki gibidir,

Ameliyatsız Bölgesel İncelme Yöntemleri

Seans Aralığı

⭕Radyofrekans

4-8

⭕Vakum (LPG) 

10-15 

⭕Lenf Drenaj

10-15 

⭕Power Plate 

2-3 (başlangıç için,sonrası kişinin tercihine bağlı)

⭕Pasif Jimnastik

2-3 (başlangıç için,sonrası kişinin tercihine bağlı)

⭕Ozon Sauna

Haftada birkaç seans

⭕Lenf Drenaj 

10-15 

⭕Kavitasyon

6-8

⭕Soğuk Lipoliz

8-12

⭕Elektroterapi

20-24

⭕Velashape

4-6

⭕Mantis MR

4-6

Ankara Bölgesel Zayıflama Fiyatları

Kızılay Bölgesel zayıflama işlemi fiyatları; Yapılan işleme ve  seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Siz de bölgesel incelme fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Ankara Bölgesel Zayıflama İşleminde Neden Esmerlife?

Bölgesel incelme önemli bir işlemdir. Bu yüzden dolayı sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış polikliniklerde yapılması gerekir. Böylelikle bölgesel zayıflama işlemlerinde olumlu sonuçlar elde edilebilir.

 

Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan Esmerlife kliniğini tercih ederek, sağlıklı bir bölgesel zayıflama süreci deneyimleyebilirsiniz. Kliniğimizde, sizin için en uygun ve doğru bölgesel zayıflama yönteminin belirlenmesi için alanında uzman doktorlarımız detaylı vücut kitle indeksi analizleri yapmaktadır. Böylelikle Esmer Life polikliniğini tercih ederek, bölgesel incelme ve zayıflama işleminde güvenilir ve sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ankara Bölgesel İncelmede En İyi Yer Neresidir?

Ankara, bölgesel incelme konusunda oldukça avantajlıdır. Ankara bölgesinde olan bölgesel zayıflama merkezi, uzman doktorları ile beraber bölgesel incelme süreçlerini titizlikle yürütmektedir.

Kullanılan tüm ameliyatsız zayıflama cihazları son teknoloji  sahip olup, bakanlık tarafından onaylıdır. Esmer life kliniğinde kullanılan bu son teknolojiye sahip cihazlar sayesinde hem sağlıklı bir süreç geçirip, hem de hayalinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz.

İstenmeyen kilolardan kolay bir şekilde kurtulmak istiyorsanız, Ankara bölgesel incelme, konusunda Esmerlife kliniğini ziyaret ederek, sağlıklı kilolara kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Kızılay’da En İyi Bölgesel Zayıflama İşlemi Nerede Yapılmaktadır?

Esmerlife polikliniği Kızılay, bölgesel zayıflama konusunda oldukça deneyimlidir. Esmerlife polikliniğinde, tüm bölgesel zayıflama işlemleri kişiye özel seans programlarıyla, kişinin vücut kitle indeksine uygun bir bölgesel incelme planı ile gerçekleşmektedir.

Uygulanan bu kişiye özel bölgesel zayıflama planı ile, kişi arzuladığı vücuda sağlıklı bir şekilde ulaşmış olur. Böylelikle her hastanın ameliyatsız zayıflama süreci farklılık gösterir. Kişiye özel planlanan bölgesel zayıflama süreci, doktorların yapmış olduğu analizler sonucunda belirlenmektedir. Sizde ameliyatsız bir şekilde güvenilir ve sağlıklı bir incelme süreci için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri, cerrahi müdahale olmadan vücudun belirli bölgelerindeki yağların azaltılmasına yardımcı olmayı amaçlar. Bu yöntemler genellikle dışarıdan uygulanan veya cildin altına enjekte edilen tedavileri içerir. Bahsi geçen bu yöntemler; Kavitasyon, Radyofrekans, Lipoliz, Mantis MR, Velashape, Elektroterapi, Soğuk (Cryo) Lipoliz, Ozon Sauna, Lenf Drenaj olduğunu söyleyebiliriz.

Bölgesel incelme tedavisi, vücudun belirli bölgelerindeki yağların azaltılmasına yardımcı olmayı amaçlayan çeşitli tıbbi ve estetik prosedürleri içerebilmektedir. Kullanılan tekniğe göre değişen bu tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ameliyatsız bölgesel incelme tedavilerinin etkinliği kişinin vücut tipine, genetik yapısına, yaşına, yaşam tarzına ve seçilen tedavi yöntemine göre değişebilir. Dolayısıyla, ne sıklıkla ve ne kadar süre boyunca bölgesel incelme tedavisi gerektiği konusunda net bir bilgi veremeyiz. Eğer  bu konuda daha çok bilgi almak için kliniğimizi ziyarek ederek, kişiye özel boy ve kilo endeksi yaptırmalısınız. Yapılan işlem sonrasında bölgesel incelme seanslarınız belirlenmektedir.

Bölgesel zayıflama işlemleriyle artık zayıflamak oldukça basit ve hızlıdır. Uygulanan işlemler dahilinde sağlıklı bir şekilde zayıflayarak, istenilen vücut şekline kolayca sahip olunabilir. Bunun için yapılması gereken tek şey uzman doktorlarımız ile görüşülerek, ameliyatsız bölgesel incelme planının oluşturulmasıdır. Oluşturulan bu planlar doğrultusunda kısa sürede zayıflanabilir.

Anne adayların en büyük sorunlarından birisi de doğum sonrası verilemeyen kilolardır. Doğum sonrası meydana gelen bu kilolar ameliyatsız bölgesel incelme yöntemleriyle kısa sürede veda edilebilir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Ankara Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Call Now Button
  ×