Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon

  Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon; Kadın lazer epilasyon bölgelerinden olan Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon özel bölge olarak adlandırılan bikini bölgesindeki istenmeyen tüylerin kalıcı etki ile yok edilmesini amaçlayan tedavi olup, cihaz seçimi, test atımı ve seans planlaması öncesinde merak edilen Bikini Bölgesi Epilasyon Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve İşlem Süresi gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İnsan vücudunun tümü tüyler ile kaplıdır. Bu tüyler bazı bölgelerde daha kalın karakterli ve sert yapılı bir şekilde kıl şeklinde kendini göstermektedir. Koltuk altı kılları, bacak ve kol kılları da diğer vücut bölgelerindeki tüylere göre farklı karakter ve yapılara sahiptir. Ayrıca göbek altından genital bölgeye kadar olan kısımı ifade eden bikini bölgesinde ve genital bölgede de insan vücudunu kaplayan tüy ya da kıllar bulunmaktadır.

  Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon

  Estetik, kozmetik ve özellikle hijyenik problemlerine yol açan bu tüyler klasik ve tekrarlayan tüy alma yöntemleri ile alınarak daha pürüzsüz bir cilt dokusuna sahip olunmaktadır. Ancak bu uygulamalar bikini bölgesi gibi hassas cilt dokusuna sahip alanlarda ağrılı, acılı ve oldukça zahmetli olabilmektedir. Özellikle yaz aylarında bikini bölgesinden görünen istenmeyen tüyler ve klasik epilasyon yöntemlerinin tekrarlanma ihtiyacı oldukça uğraştırıcı olabilmektedir. Bu nedenle istenmeyen tüylerde en etkili ve ideal tedavi yöntemi lazer epilasyon işlemi ile bikini bölgesindeki istenmeyen tüyleri kalıcı ve etkili bir şekilde yok etmek en popüler tercihtir.

  Yeni nesil lazer epilasyon teknolojileri ile tekrarlayan zahmetli ve ağrılı epilasyon uygulamalarına son veren Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon tedavisi öncesinde cilt tipinin analiz edilmesi ve kıl karakterine uygun doğru cihaz seçiminin yapılmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, test atışı ile özelleştirilmiş seans planlamasının yapılmasına olanak sunabilirsiniz.

  Hem estetik hem de hijyenik olmayan bikini bölgesi tüylerini kalıcı etki ile ortadan kaldıran ve optimum başarı sağlayarak istenilen epilasyon pürüzsüzlüğün sağlayan lazer epilasyon tedavileri, cihazları ve seans planlamaları hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve test atışı için randevu talebinde bulunmak ya da Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Genital Bölge Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Genital Bölge Lazer Epilasyon
  Genital Bölge Lazer Epilasyon vücudun en hassas bölgesindeki istenmeyen tüylerin kalıcı etki ile yok edilmesini hedefleyen güvenli epilasyon tedavisidir.

  Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

  Seanslar şeklinde uygulanan Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon işlemi öncesinde kişilerin bölgedeki tüylerini en az 3 gün öncesinden bir jilet yardımı ile kısaltarak uygulamaya gelmesi istenilmektedir. Ancak bikini bölgesi hassas bir cilt yapısına sahip olması nedeni ile işlemden önce de kısaltılabilmektedir.

  Kıl uzunluğunun tedavi için uygun olması halinde bölgeye lokal anestezik krem sürülerek beklenilmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından lazer epilasyon cihazında doz ayarlamaları yapılmaktadır. Kıl karakterine, kılların yerleşim derinliğine, yoğunluğuna ve cilt rengine göre yapılan ayarlamalar sonrasında sistem başlığı kullanılarak cilt yüzeyinden atışlar yapılmaktadır.

  Bikini bölgesi ve genital bölge lazer epilasyon işlemlerinde kullanılan sistem başlıkları farklıdır. Bu başlıklar sayesinde bölgenin düzenli ve kontrollü atışlar ile taranmasının ardından Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon seansı sonlanmış olmaktadır.

  Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon seans sayısı ve seans aralıkları tedaviden istenilen başarıya, kıl karakterine, cilt tipine ve lazer epilasyon cihazına göre değişiklik göstermektedir. Ancak optimum başarı için 6 seans yeterli olmaktadır. Seans aralıkları ise ortalama 8 hafta olup, seanslar 20 ila 30 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

  Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

  Lazer epilasyon tedavileri sonrasında kıl köklerinde oluşan ısı enerjisinden kaynaklı dokuda hassasiyet, sıcaklık ve kuruluk gibi olası etkiler görülmektedir. Bu nedenle Bikini Bölgesi Epilasyon işleminden sonra 15 dakika aralıklar ile bölgeye buz uygulaması yapılması önerilmektedir. Ayrıca nemlendirici sürülerek cildin yatıştırılması gerekmektedir.

  Buz ve nemlendirici desteği ile hassasiyet, şişlik ve sıcaklık gibi olası etkiler hafifleyerek kendiliğinden kaybolacaktır. Ancak bu süreç içerisinde bikini bölgesinin sıcak su ile temasından da kaçınılması oldukça önemlidir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin
   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button
   ×