Vücut Sıkılaştırma ve Şekillendirme

Vücut Sıkılaştırma ve Şekillendirme

  Vücut Sıkılaştırma Nedir?

  Son dönemlerde hem kadınlar hemde erkekler tarafından kusursuz ve dengeli vücut görünümü oldukça tercih edilmektedir. Böylelikle  vücut sıkılaştırma ve şekillendirme işlemleri oldukça revaçtadır. Bahsi geçen bu işlemler, vücuttaki cilt dokularının sıkılaşmasını, toparlanmasını ve daha fit bir görünüm kazanmasını hedeflemektedir.

  Özellikle kollarda meydana gelen sarkmalar, bacak bölgesindeki fazla deriler ve göbek bölgesinde zayıflama sonrası oluşan fazla deriler birkaç seansta sıkıştırılabilinir. Bu sayede kişi kısa süre için de hayalindeki görünüme sağlıklı ve zahmetsiz bir şekilde kavuşabilir. 

  Vücut Sıkılaşma Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

  Diğer tüm işlemlerde olduğu gibi, bölgesel zayıflama işlemlerinde de dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar hem işlemin daha verimli olmasını sağlar. Hemde işlemin kalıcılığını arttırır.

   Örneğin, vücut şekillendirme işlemlerinden sonra sağlıklı bir diyet rutini yapmak, vücut sıkılaşma sonuçlarını uzun vadede korumak için önemlidir. Bunun yanında Düzenli fiziksel aktivite rutinleri ve yeterli düzeyde vücuda su alımı yapmak vücutta istenilen sıkılaşmanın korunmasını sağlar. Böylelikle vücudun görünümü korunmuş ve sağlıklı bir yaşam sürmüş olursunuz.

  Vücut Şekillendirmeye Destek Olan Yöntemler Nelerdir?

  Esmerlife polikliniğinde gerçekleşen birçok etkili vücut sıkılaştırma ve vücut şekillendirme yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler, kişilerin isteği ve doktorlarımızın yapmış oldukları muayeneler sonucunda belirlenmektedir. Bahsi geçen bu vücut şekillendirme ve sıkılaştırma yöntemlerimiz şunlardır,

  • Radyofrekans
  • Vakum (LPG)
  • Lenf Drenaj
  • Power Plate
  • Theramegnetic

  Belirtilen tüm bu işlemler kişinin ihtiyacı, isteği ve yapılan detaylı vücut kitle indeksi analizleri sonucunda, uzman doktorlar tarafından karar verilmektedir.

  Theramegnetic İle Vücut Şekillendirme

  Sıklıkla tercih edilen vücut şekillendirme işlemlerinden biri olan Theramegnetic işlemi, iki yönlü motorize silindirler ve stokastik rezonansa dayalı manyetik alanlar ile etki mekanizmasını çalıştıran bir sistemdir. Oldukça olumlu sonuçlar sunan bu işlemde, vücut formunu ve biçimini bozan lokalize dirençli yağları ve gevşek cilt dokusunu hedef alarak, yenileyici ve gençleştirici etki oluşturmaktadır. 

   

  Periyodik seanslar halinde uygulanan bu işlemde ekstra bir hazırlık yapılmasına gerek kalmadan, kişinin kilo vücut endeksi çıkarılarak, kişiye özel seanslar hazırlanır. Bu seanslar ortalama olarak 30 ila 60 dakika arasında değişmekte olup,  yine kişinin ihtiyacına göre ihtiyaçlar değişmektedir. Bu işlemde theramegnetic vücut çorabı giyilerek, işleme başlanır. Bu işlem sırasında el aleti içerisindeki çift yönlü motorlu silindirler dokuda sıkıştırma ve bırakma hareketleri yaparak düşük emiş gücünde mekanik masaj etkisi sağlanır. Böylelikle mevcutta var olan yağlar parçalanarak, olası yağlardan kurtulabilir.

  Vücut Şekillendirme Fiyatları

  Vücut şekillendirme işlemi fiyatları; Yapılan işleme ve  seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Siz de bölgesel sıkılaştırma ve şekillendirme fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

  Ankara Vücut Şekillendirme İşleminde Neden Esmerlife?

  Vücut sıkılaştırma önemli bir işlemdir. Bu yüzden dolayı sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış polikliniklerde yapılması gerekir. Böylelikle bölgesel şekillendirme işlemlerinde olumlu sonuçlar elde edilebilir.

   

  Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan Esmerlife kliniğini tercih ederek, sağlıklı bir vücut sıkılaştırma süreci deneyimlebilirsiniz. Kliniğimizde, sizin için en uygun ve doğru vücut sıkılaşma yönteminin belirlenmesi için alanında uzman doktorlarımız detaylı vücut kitle indeksi analizleri yapmaktadır. Böylelikle Esmer Life polikliniğini tercih ederek, vücut sıkılaştırma ve şekillendirme işleminde güvenilir ve sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

  Ankara Vücut Sıkılaştırmada En İyi Yer Neresidir?

  Ankara, vücut şekillendirme konusunda oldukça avantajlıdır. Ankara bölgesinde olan Esmerlife kliniği, uzman doktorları ile beraber bölgesel incelme süreçlerini titizlikle yürütmektedir.

  Kullanılan tüm ameliyatsız zayıflama cihazları son teknoloji  sahip olup, bakanlık tarafından onaylıdır. Esmer life kliniğinde kullanılan bu son teknolojiye sahip cihazlar sayesinde hem sağlıklı bir süreç geçirip, hemde hayalinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz.

  İstenmeyen kilolardan kolay bir şekilde kurtulmak istiyorsanız, Ankara vücut sıkılaşma , konusunda Esmerlife kliniğini ziyaret ederek, sağlıklı ve fit bir görünüme kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

  Kızılay’da En İyi Vücut Şekillendirme İşlemi Nerede Yapılmaktadır?

  Esmerlife polikliniği Kızılay, vücut şekillendirme konusunda oldukça deneyimlidir. Esmerlife polikliniğinde, tüm vücut sıkılaştırma işlemleri kişiye özel seans programlarıyla, kişinin vücut kitle indeksine uygun bir şekilde planlandırılarak gerçekleşmektedir.

  Uygulanan bu kişiye özel vücut şekillendirme işlemleri, kişinin arzuladığı vücuda sağlıklı bir şekilde ulaşmasını sağlar. Böylelikle her hastanın ameliyatsız zayıflama süreci farklılık gösterir. Kişiye özel planlanan vücut şekillendirme süreci, doktorların yapmış olduğu analizler sonucunda belirlenmektedir. Sizde ameliyatsız bir şekilde güvenilir ve sağlıklı bir sıkılaşma süreci için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Vücut sıkılaştırma yöntemleri, ameliyat olmadan vücudun belirli bölgelerinde meydana gelen fazla derinin ve sarkmaların ortadan kalmasına yardımcı olmayı amaçlar. Bahsi geçen bu yöntemler; Mantis MR991, CMPS Rezonas, Radyofrekans, Emslim, Cool Shaping, Kavitasyon , Vakum LPG, Theramegnetic, Power Plate, Lenf Drenaj, olduğunu söyleyebiliriz.

   

  Vücut şekillendirme tedavisi, vücudun belirli bölgelerinde zayıflama sonrası meydana gelen fazla derilerin toparlanmasına yardımcı olmayı hedefleyen ve çeşitli tıbbi, estetik prosedürleri içeren uygulamaların genel adıdır. Kullanılan tekniğe göre değişen bu tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Ameliyatsız vücut şekillendirme tedavilerinin etkinliği kişinin vücut tipine, genetik yapısına, yaşına, yaşam tarzına ve seçilen tedavi yöntemine göre değişebilir. Dolayısıyla, ne sıklıkla ve ne kadar süre boyunca vücut sıkılaştırma tedavisi gerektiği konusunda net bir bilgi verememekteyiz. Eğer  bu konuda daha çok bilgi almak için kliniğimizi ziyarek ederek, kişiye özel boy ve kilo endeksi yaptırmalısınız. Böylece yapılan işlem sonrasında vücut sıkılaştırma ve şekillendirme seanslarınız belirlenmektedir.

  Anne ve anne adayların en büyük sorunlarından birisi de doğum sonrası meydana gelen fazla deri görünümüdür. Özellikle kilo verdikten sonra meydana gelen bu fazla deriler, ameliyatsız vücut sıkılaştırma yöntemleriyle kısa sürede veda edilebilir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Vücut Şekillendirme İşlemi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   EsmerLife

   Özel EsmerLife Polikinliği

   Sağlık Bakanlığı tarafından Ruhsatlandırılmış Medikal Estetik ve Kozmetik Amaçlı Tedaviler Sunmaktadır. Medikal Estetik Alanındaki Gelişmeleri Yakından Takip Eden EsmerLife Son Teknoloji Cihazlar ve Tedavi Yöntemleri İle Sağlıklı Yaşam Merkezi Olarak Hizmet Vermektedir.