Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Ankara Cilt Bakımı

Cilt Tipleri Nelerdir? Nasıl Belirlenir?

Cilt tipleri, insanların deri veya cilt dokusunun farklı özelliklerine göre sınıflandırılmasını ifade eden bir iifadedir. Bahsi geçen bu cilt tipleri kişinin genetik yapısı, yaş, cinsiyet, çevresel faktörler ve yaşam tarzı gibi birçok etkene bağlı olarak değişebilmektedir. Cilt tipini belirlenirken uzman doktorlarımız, kişinin cildini derinlemesine inceler. İncelemeler yapılırken; cilte bulunan gözenekler, yağ oranları ve cilt hassasiyeti gibi metriklere dikkat edilir. Yapılan bu incelemeler ve analizler sonucunda cilt tipleri belirlenir ve ortaya çıkan sonuç kişinin cilt tipini oluşturur.

Kızılay, Ankara​ Cilt Bakımı

Ankara cilt bakımı işlemleri Esmerlife polikliniğinde titizlikle yürütülmektedir. Titizlikle yürütülen bu cilt bakımı işlemleri, cildin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Cilt Tiplerinin Özellikleri Nelerdir?

Yapılan detaylı cilt analizinden sonra, kişinin cilt tipi belirlenmiş olur. Belirlenen cilt tipinin kendine özgü bir takım özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikleri doğru bir şekilde bilmek kişiye oldukça avantaj sağlamaktadır. Cilt tiplerini tanımlamak gerekirse;

 • Normal Cilt Tipi 

 • Yağ ve nem seviyesi dengede olan cilt tiplerine normal cilt tipi denmektedir. Bu cilt tipine sahip kişilerde aşırı yağlı veya aşırı kuru alanlar bulunmamaktadır. Bu yüzden de aşırı parlak görünüme sahip değillerdir.
 • Gözenek görünümleri normal seviyededirler.  Bu sebeple siyah nokta veya sivilce görünümü normal ciltte nadiren görülmektedir.
 • Normal cilt, çevresel faktörlere (güneş, rüzgar, soğuk hava) ve cilt bakım ürünlerine genellikle iyi bir şekilde tolerans gösterir.  Bu yüzden dolayı da, cilt yapısı tahriş veya kızarıklık gibi reaksiyonlara eğilimli değildir.
 • Normal cilde sahip olan kişilerde yaşlanma belirtileri (kırışıklıklar, ince çizgiler) açısından diğer cilt tiplerine göre daha az hassastır.
 • Bu cilt yapısına sahip kişiler genelde cildin doğal dengesini korumak için hafif temizleyiciler ve nemlendiriciler kullanırlar

 

 • Kuru Cilt Tipi

 • Kuru cilt tipine sahip kişiler; nemsizlik, kuruluk ve hassasiyet durumunun daha fazla görüldüğü bir cilt tipidir. Bu yüzden dolayı da cilt yüzeyinde gözle görülür bir kuruluk, çatlaklık veya pullanma gözlemlenebilir.
 • Bahsi geçen bu cilt tipine sahip kişilerde, cilt yüzeyinde pul pul dökülmeler veya soyulmalar meydana gelmektedir. Bu durum özellikle soğuk hava veya kış aylarında daha belirgin olabilmektedir.
 • Kuru cilt tipine sahip kişiler ciltlerinde daha gergin ve sıkı  bir his yaşarlar. Bunun nedeni ciltlerini yumuşatacak yağın bulunmamasıdır.
 • Kuru ciltlerin gözenekleri genellikle normal veya küçük yapıdadır. Bu sebeple Yağ üretimi azaldığı için geniş gözenekler nadir görülmektedir.
 • Bu cilt tipindeki kişilerde yaşlılık belirtileri (kırışıklıklar, ince çizgiler) diğer cilt tiplerine göre daha fazla gözlemlenmektedir. Bunun yine nedeni cildin ihtiyacı olan nem oranının bulunmamasıdır.

 

 • Yağlı Cilt Tipi

 • Yağlı cilt tipi, ciltte aşırı yağ üretiminin olduğu ve bu nedenle genellikle parlak, gözenekli ve sivilceye yatkın olan bir cilt tipidir.
 • Yağlı ciltlerin gözenekleri genellikle büyük ve belirgindir. Bu, yağ üretiminin fazlalığına bağlı olarak ortaya çıkar.
 • Bu cilt tipine sahip kişilerde genellikle sivilce, siyah noktalar ve diğer cilt problemlerine daha fazla görülebilmektedir. Bunun nedeni aşırı yağ üretiminin gözenekleri tıkaması nedeniyle meydana gelmektedir.
 • Yağlı cilt tipine sahip kişilerin ciltleri yağdan dolayı genellikle kalın yapıdadır.
 • Yağlı ciltlerde  genellikle parlak bir görünüme sahiptir. T bölgeleri (alın, burun ve çene), genellikle özellikle yağlıdır.

 

 • Karma Cilt Tipi

 • Karma cilt tipi, cilt yüzeyinde farklı bölgelerin farklı cilt tiplerine sahip olduğu bir cilt tipidir. Genellikle T bölgeleri (alın, burun ve çene) yağlı iken, diğer bölgeler normal, kuru veya hassas olabilmektedir.
 • Bu cilt tipine sahip bireylerde, T bölgeleri dışındaki bölgeler (genellikle yanaklar ve çene) normal, kuru veya hassas olabilir. Bu bölgelerde kuruluk, soyulma veya tahriş belirtileri gözlemlenmektedir.
 • Karma cilt tipine sahip kişiler genellikle farklı bölgeler için farklı cilt bakım ürünleri veya tedavileri kullanmak zorunda kalabilirler. Örneğin, T bölgeleri için yağ kontrolüne odaklanan ürünler kullanmaları gerekirken, diğer bölgeler için nemlendirici ve hassas cilt ürünleri kullanmalıdırlar.

Hangi Durumlarda Cilt Bakımı Uygulanmalı?

Cilt bakımı rutinleri kişinin sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olması için belirli bir rutine göre  yapması gereken bir işlemlerdir. Yapılan bu cilt bakım rutinleri sayesinde kişi daha canlı, daha sağlıklı ve daha parlak bir cilt yapısına sahip olurken, aynı zamanda da olası cilt problemlerinden de kurtulmuş olur. Özellikle akne tedavisi, siyah nokta tedavisi ve cilt eşitsizliği gibi konularda oldukça faydalı olan cilt bakım rutinleri, profesyonel bir şekilde yapıldığında olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. 

 • Sivilce ve Akne Tedavisi

 • Leke Tedavisi

 • Ben ve Siğil Aldırma

 • Dövme Sildirme

 • Kılcal Damar Tedavisi

 

Cilt Bakımı Çeşitleri Nelerdir?

Cilt bakımının farklı farklı türleri mevcuttur. Bu cilt bakım çeşitleri kişinin ihtiyacı ve isteği doğrultusunda belirlenmektedir. Çünkü her cilt bakımı uygulaması farklı bir cilt sorununa yönelik yapılmaktadır. Bu sebeple birçok cilt bakım uygulaması çeşidi mevcuttur. Bahsi geçen bu cilt bakımı çeşitleri şunlardır;

Altın Maske

Cilt bakım rutinlerinde sıklıkla tercih edilen Altın maske uygulaması, organik ve cildi destekleyen bileşenleri içerisinde barındıran bir işlemdir. Bu işlem 24 ayar saf altın içerdiğinden dolayı, cilde birçok etki sağlamaktadır. Bu işlem genellikle cildin nem ve yağ dengesini düzenleyip, aynı zamanda da cilt kalitesini ve sağlığını korumaktadır. Cilt için oldukça fayda sağlayan altın maske işlemi; Sivilce, siyah nokta, ince mimik çizgileri, kuruluk, cilt lekesi ve ton eşitsizliği gibi cilt problemlerine fayda sağlayıp, daha sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşulmasına yardımcı olur.

Anti Aging Cilt Bakımı

Günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen Anti-aging cilt bakımı, cildin yaşlanma sürecini yavaşlatmayı ve yaşlılık belirtilerini azaltmayı amaçlayan bir cilt bakımı türüdür. Bu cilt bakımında ince çizgiler, kırışıklıklar, pigment lekeleri ve elastikiyet kaybı gibi belirtilerin giderilmesi hedeflenmektedir. Böylelikle anti aging cilt bakım uygulamasıyla,  daha daha genç ve sağlıklı bir cilde sahip olunabilir.

Mavi Peeling

Blue Peel olarak da bilinen mavi peeling işleminde, cilt tonu düzensizlikleri, pigment lekeleri, ince çizgiler ve sivilce izleri gibi cilt sorunlar hedeflenmektedir. Bu cilt bakım işlemi ile cilt rengini eşitlenirken aynı zamanda da, cilt lekeleri hafifletilir ve cilt dokusununun elastiyeti geri kazanılır. Böylelikle daha parlak bir cilt görünümü kazanılır. Mavi peeling işlemi yapılırken, trikloroasetik asit cilde yedirilerek, cilt tabakasının soyulması beklenir. Soyulan cilt, genç hücrelerin yüzeye çıkmasına yardımcı olur ve  hasar görmüş hücreleri temizler

Cilt Beyazlatma

Son dönemlerde oldukça popüler bir kozmetik işlem olan cilt beyazlatma, oldukça  kolay ve kısa süren bir işlemdir. Cilt renginin  açılmasını hedefleyen bu işlem, cilt tonun daha açık renkli olmasını sağlar. Her türlü cilt tipine uygulanabilen bu işlem, doğru şekilde yapıldığında hiçbir şekilde cilt bariyerine zarar vermez.

Siğil Tedavisi

Pek çok kişide görülen ve oldukça zararsız olan sigil, genellikle el ve ayaklarda sıklıkla görülmektedir. Görüntü açısından hoş bir görünüm yaratmayan siğiller, kişinin tercihine göre çeşitli yöntemlerle alınabilmektedir. Lazer tedavisi vb. yöntemlerle alınan siğiller,   kolay bir tedavi prosüdürüne sahiptir.

Koltuk Altı Beyazlatma

Son zamanlarda oldukça tercih edilen popüler cilt bakım işlemlerinden birisi olan koltuk altı beyazlatma işlemleri,  oldukça güvenilir işlemlerin başında yer almaktadır. Bu işlem sayesinde çeşitli nedenlerden dolayı kararmış veya renk düzensizlikleri meydana gelmiş koltuk altının, estetik açıdan daha iyi bir görünüme kavuşması sağlanır. Böylelikle kişi psikolojik açıdan kendini daha özgüvenli hissedebilir.

Fibrocell Hücre Tedavisi

Cilt bakımı prosedürleri arasında ismi yeni yeni duyulan Fibrocell hücre tedavisi, cilt yenilenmesi ve cilt gençleştirme amacı taşıyan bir tür cilt bakım tedavisidir. Bu tedavi, ciltteki kolajen üretimini artırmayı hedeflerken aynı zamanda ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltmayı ve ciltteki elastikiyeti artırmayı hedeflemektedir. Ciltte muhteşem sonuçlar yaratan, Fibrocell işlemi, üz, boyun ve dekolte bölgesi gibi alanlara uygulanabilir olup, kişinin kendi fibroblast hücreleri kullanılarak yapılmaktadır.

Dermaroller

İsmini uygulanan cihazdan alan dermaroller işlemi,  sivilce ve yara izlerinde, kırışıklık azaltma, cilt sıkılaştırma, cilt tonunu eşitleme gibi sorunlarda olumlu sonuçlar vermektedir. Dermaroller uygulaması kişinin cilt sorunlarının yoğunluğuna göre uygulanıyor olup, seans sayıları bu doğrultuda belirlenmektedir. Dermaroller uygulaması yapılırken, cihazda mevcut olan olan iğneler ciltte küçük gözenekler açarak, ciltteki kan akışının hızlanmasına yardımcı olur. 

HydraFacial 

Cilt bakımı rutinleri arasında  sıklıkla tercih edilen Hydrafacial bakımı,  cildi derinlemesine yenilemeyen bir işlemdir. Hydrafacial işlemi sayesinde, ciltteki kirlilik, yağ, ölü hücreler, sivilce ve ince çizgiler gibi sorunlar giderilmiş olur.  İşlem sırasında ilk olarak, cildin ölü hücrelerden arınması için  cilt temizlenir ve soyma işlemi yapılır. Sonrasında ise, cilde peeling işlemi uygulanarak, cilt tonunun düzelmesi sağlanır. Sonrasında vakum yardımıyla gözenekleri açılarak, hava alması sağlanır. Son olarak cildi besleyen bir serum sürülerek işlem tamamlanır. 

Mezolift

 Cilt bakımları arasında en çok tercih edilenlerin başında gelen mezolift uygulaması, cilt gençleştirme ve cilt bakımı için kullanılan bir tıbbi kozmetik  bir işlemdir. Bu işlem sayesinde ciltte kolajen üretimi teşvik edilerek, cilt tonu eşitlenir  ve cilt elastikiyeti artırılır. Cilt üzerinde iyi sonuçlar veren bu işlem, cilt üzerine ince iğneler aracılığıyla cilt bakım ürünlerinin veya özel karışımların enjekte edilmesini içerir. Böylece cildin daha canlı, sıkı ve genç görünmesine yardımcı olur. 

Karbon Peeling

Cilt yenileme işlemleri arasında sıklıkla tercih edilen uygulamaların arasında yer alan Karbon peeling, cilt tedavisinde sıklıkla uygulanan bir işlemdir. Bu işlem genel olarak profesyonel cilt bakım tedavilerini içeren bir prosedürdür. Bu işlem genel olarak cilt yüzeyine uygulanan karbon pul veya karbon solüsyonu ile gerçekleştirilmektedir. Lazer ile uygulanan bu işlem cilt yüzeyini yeniden canlandırarak, cildin daha parlak, pürüzsüz ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. 

Genital Bölge Beyazlatma

Psikolojik açıdan özgüveni ciddi anlamda etkileyen genital bölge kararması, pek çok kadının cinsel hayatını da etkilemektedir. Cinsel açıdan büyük sorunlara yol açan bu sorun, genital beyazlatma işlemi ile anında çözülebilmektedir. Oldukça basit bir işlem olan genital beyazlatma işlemi, cilde anında nüfuz ederek, genital bölgedeki kararmaların açılmasını sağlar. Böylelikle kişi daha özgüvenli ve daha sağlıklı bir cinsel hayat yaşamaktadır.

Altın İğne Tedavisi

Çok kolay ve kısa süren bir prosedür olan Altın iğne uygulaması, tüm cilt tiplerine uygulanabilen bir prosedürdür. Bu işlem altın kaplı ince iğnelerin cilt yüzeyine uygulanması ile gerçekleşmektedir. Cilt yüzeyine uygulanan bu iğneler, ciltteki belirli sorunları hedef alarak cilt rejenerasyonunu teşvik eder. Böylece cilt görünümünün de büyük bir ölçüde iyileşme gözlemlenir. 

İğneli Radyofrekans

İğneli radyofrekans (RF), cilt gençleştirme ve cilt sıkılaştırma amacıyla kullanılan bir tür medikal cilt bakımı uygulamasıdır.  Bahsi geçen bu işlemde, cilt altına iğneler yardımıyla radyofrekanslar iletilmektedir. İletilen bu radyofreklanslar cilt dokusunu sıkılaştırmada, kırışıklıkları azaltmada  ve cilt rejenerasyonunu teşvik etmede etkin rol oynamaktadır.

Led Maske

ışık terapisi veya ışık maskesi olarak da bilinen led maske işlemi, cilt sağlığını ve görünümünü iyileştirmek, kırışıklıkları azaltmak, sivilceyi kontrol etmek, pigment lekelerini hafifletmek ve cilt tonunu düzeltmek amacıyla kullanılan bir tür non-invazif (cilt kesisi gerektirmeyen) cilt bakım yöntemidir. Bu işlemde her rengin belirli bir anlamı ve hizmet ettiği bir cilt sorunu vardır. Örneğin; kırmızı ışık kollajen üretimini artırırken, , mavi ışık sivilceleri kontrol etmeye, yeşil ışık pigment lekelerini hafifletmeye yardımcı olmaktadır.

Cilt Tedavisinde Medikal Cilt Bakımının Önemi Nedir?

Medikal cilt bakımı, cilt sağlığını ve görünümünü iyileştirmek için profesyonel bir dermatolog veya cilt bakım uzmanı tarafından uygulanan tıbbi veya kozmetik prosedürleri içerir. Bu tür tedaviler, cilt sorunlarını hedef alarak ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltabilir, sivilce izlerini düzeltebilir, cilt tonunu eşitleyebilif ve ciltteki pigment lekelerini azaltabilmektedir. Cilde ihtiyacı olan görünümü sunan medikal cilt bakımı, ciltteki belirli sorunları tedavi etmenin yanı sıra cildin daha genç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. 

 

Profesyonel gözetim altında gerçekleştirilen bu tedaviler, cilt tipine uygun şekilde uygulandığında etkili sonuçlar sağlayabilir ve cilt sağlığını korumak için önemli bir rol oynar. Bunun içinde cilt yapısı detaylı bir şekilde analiz edilerek uygun olan işlem belirlenir. Belirlenen işlem doğrultusunda cildin ihtiyacı olan seans sayıları ve seans aralıkları da belirlenerek, uygulamalar yapılır. Yapılan bu işlemler doğrultusunda cilt eski ışıltısına kısa sürede kavuşur. 

Cilt Bakımının Avantajları Nelerdir?

Cilt sağlığı bakımından pek çok avantaj sağlayan cilt bakımları, kişinin özgüvenin artmasında ve sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olmasında büyük rol oynamaktadır. Kişiye büyük faydalar sağlayan cilt bakım işlemlerinin avantajları şu şekildedir;

 • Sağlıklı Cilt: Cilt bakımı, işlemi cildin temiz, sağlıklı ve canlı kalmasını sağlayan önemli bir etkendir. Çok önemli olan bu etken, cildin daha sağlıklı ve ışıltı bir yapıya sahip olmasını sağlamaktadır. 
 • Yaşlanma Karşıtı Etkiler: Cilt bakımı prosedürleri, yaşlanma karşıtı  yapısıyla, kırışıklıkları azaltarak, ciltte meydana gelen olası sarkmaları ortadan kaldırabilmektedir. Bu sayede cilt daha sıkı ve elastikiyeti yüksek bir forma kavuşur.
 • Sivilce Kontrolü: Doğru cilt bakımı uygulamaları, ciltte çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelmiş sivilce sorununu kontrol altına alarak, sivilce oluşumunu engellemektedir. Aynı zamanda olası sivilce izlerinin de kaybolmasına yardımcı olur.
 • Eşitlenmiş Cilt Tonu: Cilde fazlasıyla fayda sağlayan Cilt bakımı, ciltte meydana gelen pigment sorununu hafifletebilir ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir. Bu sayede, cilt yüzeyi daha pürüzsüz ve daha parlak bir görünüme kavuşmuş olur.  
 • Duygusal ve Psikolojik Avantajlar: Cilt bakımı işlemleri fiziksel olduğu kadar, psikolojik olarak da  kişinin kendine olan güvenini artırmada önemli bir etkendir.  Cildi istediği görünümde olan kişi, daha özgüvenli ve daha güçlü bir psikolojiye sahip olmaktadır.
 • Cilt İltihaplarını Azaltma: Özellikle hassas ciltler için uygun ürünlerle yapılan cilt bakımı, cilt tahrişini azaltabilir ve ciltteki iltihapları kontrol altına alabilir.
 • Kendine Bakım ve Özsaygı: Cilt bakımı işlemleri genellikle, kendine saygı ve bakımı teşvik eder. Böylelikle kendinizi iyi hissetmenizi ve daha özgüvenli olmanıza olanak tanır..

Cilt Bakımı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt bakımı işlemlerinden sonra dikkat edilmesi gereken pekçok nokta vardır. Bu noktalar cilt bakımının hem fayda etmesine hemde ciltte olası cilt problemlerinin tekrardan baş göstermesini engeller. Bunun için cilt bakım prosüdüründen sonra yapmanız gerekenler şunlardır;

İlk olarak cilt bakımı işleminden sonra mutlaka güneş koruyucu ürünler kullanmanız gerekmektedir. Böylece cildiniz UV  ışınlarının zararlı etkilerinden korunmuş olunur. Bunun yanı sıra cildinizi bakımdan sonra da temiz tutmalısınız. Kirlenen cilt bariyeri, gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Bu sebeple bakımdan sonrada cildinize uygun temizleyicilerle temizlenmeli. Ayrıca cildinize makyaj yapacaksanız ağır yapılı ürünler kullanmamanın yanı sıra makyajınızı kesinlikle çıkarmadan uyumayın. Bu alışkanlık cildinizin olası alerjik durumlara karşı karşıya kalmasını engeller. Son olarak cilt bariyerini dışarıdan desteklemek adına, bol bol su içmeniz gerekmektedir. Böylece cildiniz nemlenerek, kuru kalması önlenir. 

Cilt Bakımı Seans Süresi ve Aralıkları Nasıldır?

Cilt bakımı seans aralıkları ve süresi hakkında net bir şey söylemek yanlış olacaktı. Bunun nedeni her cilt sorununa karşı farklı cilt bakım işleminin uygulanması olarak gösterilebilir.  Bu nedenle ilkönce cildiniz detaylı bir şekilde incelenmesi ve cilt analizi yapılması gerekmektedir. Çünkü herkesin cilt tipi ve c yaşamış olduğu cilt sorunları farklıdır. Yapılan bu analizler sonucu uygulanacak işlem net bir şekilde belirlenir. Belirlenen bu işlem doğrultusunda seans süreleri ve aralıkları da belirlenir. 

Eğer sizde cilt bakımı uygulamalarında  ihtiyacınız olan seans sayısı ve aralığını merak ediyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Cilt Bakımı Fiyatları

Ankara cilt bakımı işleminin fiyatı, yapılan cilt analizleri sonucunda cilt bakımı işleminin türüne ve seansına göre belirlenmektedir Siz de detaylı fiyat bilgisi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cilt Bakım İşlemlerinde Neden Esmerlife Polikliniği ?

Cilt bakım uygulamaları her ne kadar basit görünse de profesyonel olarak yapılması gereken bir işlemdir.  Bu nedenden dolayı, cilt bakım işlemini güvenilir polikliniklerde yaptırmanız önerilmektedir. Çünkü poliklinikler cilt bakımı konusunda, birçok avantaja sahiptir.

 

Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan Esmerlife kliniğini tercih ederek, sağlıklı bir cilt bakım deneyimi yaşayabilirsiniz. Süreç boyunca kliniğimizde,  detaylı cilt analizleri yapılmaktadır. Bu analizler sonucunda size en uygun cilt bakım prosedürü belirlenmektedir. Buna ek olarak Esmerlife kliniğinde  cilt bakımı cihazları, teknolojiyi yakından takip eden ve gelişmiş dermatolojik cilt bakım cihazlarıdır.

Ankara’da Cilt Bakımı İşlemlerinde En İyi Yer Neresidir ?

Ankara cilt bakımı konusunda oldukça popüler olan bir şehirdir. Ankara’da Esmerlife kliniği olarak, uzman doktorlar ile kaliteli ve sağlıklı bir cilt bakımı deneyimi sunmaktayız. Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış sağlık kurumlarından biri olarak cildinizi derinlemesine analiz ederek, en doğru cilt bakımı uygulaması belirlenmektedir. Belirlenen bu cilt bakımı uygulamaları cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Böylelikle olası cilt problemlerinden de kurtulmuş olunur.

 

Kullanmış olduğumuzcilt bakımı  cihazları son teknolojik cihazlar olup, sağlık bakanlık tarafından onaylıdır. Esmer life kliniğinde kullanılan bu son teknolojiye sahip cihazlar sayesinde hem sağlıklı bir cilt bakımı süreci geçirirken, hemde pürüzsüz bir cilt güzelliğine sahip olabilirsiniz. Siz de iyi bir cilt bakımı süreci  geçirmek istiyorsanız Ankara, cilt bakımı merkezlerinden olan  Esmerlife kliniğini ziyaret ederek, cilt bakım analizleri yaptırabilirsiniz.

Kızılay ‘da Cilt Bakımı Uygulaması Konusunda En İyi Yer Nerededir?

Kızılay cilt bakımı konusunda oldukça gelişmiş bir yerdir. Ankara Kızılay’da bulunan Esmerlife kliniğinde, tüm süreçler uzman doktorlar tarafından titizlikle yürütülmektedir. Özellikle kliniğimizde tüm cilt bakım işlemleri, dünya standartlarındaki hijyen kuralları gözetilerek yapılmaktadır. Böylelikle hastaların olası cilt sorunları ile karşı karşıya kalmasını engelliyoruz.

 

Uygulamış olduğumuz kişiye özel cilt bakım planı ile, herkesin cilt yapısına göre cilt bakımı işlemleri belirlenmektedir. . Böylelikle kişiye özel cilt bakımı seans sayısı ve seans aralığı belirlenmektedir. Kişiye özel planlanan bu cilt bakımı tedavi süreci, doktorların yapmış olduğu analizler sonucunda belirlenmektedir. Güvenilir ve sağlıklı bir epilasyon süreci için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Çünkü profesyonel cilt bakım rutinleri kişinin  cildin sağlığını, görünümünü ve uzun vadeli bakımını iyileştirmeye yardımcı olmaktadır. Bu nedenle kişinin cilt tipine göre uygulanan cilt bakımları kişinin cilt yapısına büyük katkı sağlamaktadır.

Profesyonel cilt bakımı; cilt sağlığını ve görünümünü iyileştirmek isteyen pek çok kişi tarafından uygulanabilmektedir. Belli bir yaş aralığı olmayan bu işlemler her yaş grubuna uygun olarak uygulanabilir olup, aynı zamanda muhteşem sonuçlar sunar. 

Profesyonel cilt bakım rutinleri, bireyin cilt tipi, özel ihtiyaçları, cilt sorunları ve hedefleri gibi faktörlere göre belirlenir. Bu nedenle cilt bakımı prosedürleri, detaylı analizler yapılmadan başlanılmalıdır. Bu nedenle cilt bakım işlemleri yapılırken kişinin cilt analizine göre belirlenmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Ankara Cilt Bakımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Randevu Al

  Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

  Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

   (0)Seçilen Hizmet