Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

FUT Saç Ekimi

FUT Saç Ekimi

FUT Saç Ekimi; Saç dökülmesi saç seyrekliği ve kellik gibi durumlarda en etkin tedavi yöntemi olarak tercih edilen saç ekimi işlemlerinde tercih edilen teknikler arasındaki FUT Saç Ekimi sağlıklı sonuçlar veren en iyi saç ekim teknikleri arasında yerini alan güvenli bir prosedür olup, tedavi planlaması öncesinde merak edilen FUT Tekniği Nedir? Nasıl Uygulanır? Kimler FUT ile Saç Ekimi Yaptırabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Saç seyrekliği, saç dökülmesi ya da kellik problemlerinin ortadan kaldırılması amacı ile tedavi amaçlı tercih edilen saç ekimi yöntemleri içerisinde kullanılan pek çok teknik bulunmaktadır. Bu teknikler içerisinde yer alan FUT Saç Ekimi tekniği, Folliculer Unit Transplation olarak adlandırılmaktadır.

FUT Saç Ekimi

Kısaca FUT tekniği olarak adlandırılan bu yöntem saç ekimi tedavileri ve işlemlerinde oldukça uzun bir süredir tercih edilen ve uygulanan bir tekniktir. Saç köklerinin donör olarak seçilen bölgeden şerit halinde çıkarılması ve ekim yapılacak saçsız bölgeye transfer edilmesi tekniği olan bu yöntem, diğer yöntemlere kıyasla saç kesimi gerektirmeyen ve kısa işlem süresi olanağı sunan bir saç ekim tedavisi tekniğidir.

Saç ekim tedavilerinde donör alandan alınan greftlerin toplanma tekniğini belirleyen bu yöntem öncesinde saç analizinin yapılması, greftlerin toplanacak olduğu bölgenin belirlenmesi ve toplam greft sayısının tespit edilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, saç ekim tekniğinizin belirlenmesine olanak sunabilirsiniz.

Saç ekimi tedavilerinde kullanılan teknikler, teknolojik sistemler ve iyileşme süreçleri hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da FUT Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

F-U-E Saç Ekim
BENZER TEDAVİLER
F-U-E Saç Ekim
Saç ekim tekniklerinden olan F-U-E Saç Ekim yöntemi saç ekim işlemlerinde ameliyat gerektirmeyen ve bu nedenle iyileşme süreci kısa olan bir işlemdir.

FUT Saç Ekim Tekniği

Oldukça yaygın kullanılan ve en popüler olan FUT Saç Ekimi tekniği, ense ya da iki kulak arasından genetik olarak dökülme eğiliminde bulunmayan saç köklerinin bulunduğu bölgedeki saçlı derinin anestezi eşliğinde şerit halinde alınması işlemidir. Şerit halinde alınan bu saçlı deri üzerindeki kökler yani greftler tek tek birimlere ayrılarak saçsız bölgede açılan kanallar içerisine yerleştirilmesi esasına dayanmaktadır.

Cerrahi bir işlem olarak adlandırılan ve anestezi ile bölgenin uyuşturulması sonrasında gerçekleştirilen bu teknik, köklerin tek tek toplanması yerine çoklu bir şekilde alınarak greftlerin daha hızlı toplanmasına ve işlem süresinin kısaltılmasına olanak sunan avantajlı bir saç ekim tekniği olarak tercih edilmektedir.

FUT Saç Ekim Tekniği Nasıl Uygulanır?

FUT Saç Ekimi tekniği öncesinde ilk olarak donör olarak tercih edilecek saçlı bölge ve bu bölgede bulunan sağlıklı saçların durumları analiz edilmektedir. Ekim yapılacak bölgeye ve ekilecek toplam greft sayısına göre donör bölgenin belirlenmesinin ardından dönor alana ortalama 15×2 cm büyüklüğünde kesi atılabilmesi için bölge anestezi eşliğinde uyuşturulmaktadır.

Bölgenin uyuşmasının ardından ince şeritler halinde atılan kesi doğrultusunda saçlı deri şeritleri bölgeden çıkartılmaktadır. Sağlıklı saç köklerinin bulunduğu ve ekim yapılacak alanda kullanılacak olan greftlerin yer aldığı bu şeritlerdeki kökler 2’li veya 3’lü greftler halinde ayrılmaktadır.

Her bir tanesi ortalama 1 mm çapına sahip olan greftler saç ekim yapılacak bölgenin uyuşturulması ve saçların çıkış yönüne göre kanalların açılmasının ardından tek tek yerleştirilmesi sonrasında işlem tamamlanmaktadır.

Bu aşamada saç şeritlerinin alınmış olduğu donör alan ise dikiş atılmakta ve pansuman yapılarak kapatılmaktadır. Dikiş atılan bölgede bulunan dikişler ise sağlıklı saç köklerinin bulunduğu alanda olması nedeni ile herhangi bir iz problemine yol açmadan eski sağlığına kavuşabilmektedir.

Donör alınandan alınan şeritler sonrasında atılan dikişin iyileşme süreci sonrasında bırakmış olduğu iz, saç boyunun çok kısa kesilmediği durumlarda kişiyi rahatsız eden estetik bir probleme yol açmadığını ifade edebiliriz. Ayrıca saç yapısının doğal bütünlüğünü bozmayan bir yöntem olduğunu da ifade etmemiz mümkündür.

FUT Saç Ekim Yöntemi Kimlere Uygulanabilir?

Saç dökülmesi, saç seyrekliği ve kellik gibi saç problemi olan tüm kişiler saç ekim tedavisi yaptırabilmektedir. Bununla birlikte saç ekim tedavisine uygun olan 22 yaşını tamamlamış tüm kadın ve erkeklerde dönor bölgesi yeterli olan kişilere FUT Saç Ekimi tekniği uygulanabilmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
FUT Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet