Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon Hizmeti ile Pürüssüz Bir Görünümün Sırrı Esmerlife Polikliniği'nde

Ankara erkek lazer epilasyon hizmeti ile pürüssüz bir görünüme, sağlıklı bir şekilde kavuşmak için hemen Esmerlife Polikinik’in uzmanlarıyla iletişime geçin . Böylece kalıcı pürüssüzlüğün keyfini çıkarın!

Erkek Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır?

Erkekler arasında, istenmeyen tüylerden kalıcı ve zahmetsiz bir şekilde kurtulmanın popüler bir yolu vardır. Bahsi geçen bu yol da lazer epilasyondur. Bu yöntem, lazer ışığının ciltteki melanin pigmenti ile tüy foliküllerinde bulunan pigmentlere nüfuz etme prensibi üzerine kuruludur. Lazer ışığı, epilasyon işlemi sırasında tüy foliküllerini hedef alarak ısı üretir, bu durumda folikülün büyüme yeteneğini sekteye uğratır. Erkekler için lazer epilasyon işlemi, tüylerin büyümesini kalıcı olarak durdurarak pürüzsüz ve istenilen görünümü sağlama amacını taşır.

Erkek Lazer Epilasyon

Çankaya / Kızılay Erkek Lazer Epilasyon işlemleri istenmeyen kıl probleminin ortadan kaldırılması ya da kıl yoğunluğunun azaltılması amacı ile uygulanan güvenli ve kalıcı epilasyon işlemleridir.

Erkek Epilasyon Bölgeleri Nelerdir ?

Son dönemde erkeklerde, kadınlar kadar lazer epilasyonu tercih etmektedir. Bu nedenle erkeklerin de vücutlarında belli noktalara lazer işlemi uygulamaktadır. Bahsi geçen bu lazer epilasyon bölgeleri şunlardır;

 • Omuz ve Sırt Bölgesi

Erkek lazer epilasyonda sıklıkla tercih edilen bir bölge olan omuz ve sırt bölgesi, erkeklerde tüylerin en yoğun olduğu bölgelerin başına gelmektedir. Bu bölgeye erkek lazer epilasyon işlemi uygulayarak, sağlıklı bir pürüssüzlüğe kavuşabilirsiniz. Detaylı bilgi için omuz ve sırt lazer epilasyon sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 • Kaş Ortası

Kaş lazer epilasyon çok yaygın olmasa da son dönemlerde tercih edilen bir lazer epilasyon işlemidir. Bu lazer epilasyon kaş ortasında istenmeyen kıllardan kurtulmak için yapılmaktadır. Kaş ortası lazer epilasyon işlemi hakkında detaylı bilgi edinmek için sayfamıza göz atabilirsiniz.

 • Göğüs Bölgesi

Erkeklerin göğüs bölgesinde kıllar olabiliyor. Bazen bu kıllar görüntü açısından kişiyi rahatsız edebiliyor. Bu nedenle lazer epilasyon yapılması gerekir. Sizde göğüs kıllarından kurtulmak istiyorsanız, göğüs lazer epilasyon sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Sakal Üstü

Sakal üstü lazer epilasyon erkekleri traş işleminden kurtaran, kusursuz bir işlemdir. Bu işlem erkek lazer epilasyon alanında çok fazla tercih edilmektedir. Sakal üstü lazer epilasyon konusunda detaylı bilgi için erkek sakal üstü lazer epilasyon sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 • Kemer Üstü Lazer

Kemer üstü lazer epilasyon işlemi, erkeklerin fazlasıyla tercih ettiği güvenli bir işlemdir. Bu işlem erkekler için oldukça güvenli ve sağlıklı bir uygulamadır. Kemer üstü lazer epilasyon işleminde aklınıza takılan sorulara cevap bulabilmek için, sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Erkek Lazer Epilasyon Cihaz Türleri

Erkekler için lazer epilasyon işlemlerinde kıl tipine ve yoğunluğuna göre farklı lazer epilasyon cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazla yapılan cilt ve kıl tipi analizlerinden sonra belirlenmektedir. Ancak  tüm lazer epilasyon cihazları her mevsim kullanıma uygundur. Bu sebeple her mevsim tüm lazer epilasyon cihazlarını tercih edebilirsiniz.

Erkek Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Erkeklerde ciltlerinin tahriş olmaması için lazer epilasyon öncesi pek çok noktaya dikkat etmeleri gerekir. Böylelikle sağlıklı bir lazer epilasyon süreci deneyimlemiş olurlar.

 

Bunun için kesinlikle tüyler işlemden önce jiletle kısaltılması gerekir. Bu sayede kıl kökleri daha net gözükür. Aynı zamanda işlem öncesinde kolonya, parfüm, deodorant gibi kozmetik maddelerin kullanılmaması gerekir. Çünkü kullanılan tüm kozmetik ürünler, cildin daha fazla kızarmasına ve tahriş olmasına sebep olabilir.

 

Ek olarak lazer tedavisine başlamadan en az 1 ay 45 gün bronzlaştırıcı uygulamalardan veya  tatil sonrası oluşan güneş yanıklarından uzak durulması gerekir. Bunun yanı sıra solaryum gibi güneş ışınlarını taklit eden uygulamalardan da kaçınılmalı.

Erkek Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Erkeklerde lazer epilasyon işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır. Bu hususların başında ise cilt bakımı gelmektedir. Cilt bakımı,  erkek lazer epilasyon işlemi sonrasında kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çünkü cildin olabildiğince az tahriş olması gerekir. Böylelikle daha pürüzsüz ve yumuşak bir görünüm sağlanır.

Aynı zamanda losyonlardan ve parfümlerden kaçınılmalıdır. Bu sayede erkek epilasyon uygulaması sonrası oluşabilecek tahrişlerin önüne geçilir. Aynı zamanda kızarıklık kaşıntı gibi istenmeyen durumlar yaşanmamış olunur. Bunun yanı sıra epilasyon sonrası, güneş kremi kullanılması asla ihmal edilmemeli. Bu alışkanlık epilasyon sonrası güneşin zararlı etkilerinden korunmasına yardımcı olacaktır.

 

Lazer epilasyon işleminden sonra olabildiğince sıcak su, sauna veya hamam gibi yüksek sıcaklıktaki aktivitelerden kaçınılarak, cildin daha az tahriş olması sağlanır.

Erkek Lazer Epilasyon Öncesi Temizlik Nasıl Yapılmalı?

Erkek lazer epilasyonu öncesi temizlik, işlemin daha etkili ve konforlu olmasını sağlamak için önemlidir. Bu nokta da kesinlikle işlem yapılacak alanı hafif sabunlu su ile kirden ve yağdan arındırın. Ardından kısa bir tıraş makinesi veya tıraş bıçağı ile işlemden 3-4 gün önce tüylerinizi alın ve losyon, krem veya serum gibi cilt bakım ürünlerini kullanmayı bırakmanız gerekir. Çünkü Bu ürünler erkek lazer epilasyon işlemleri sırasında, tüy köklerinin görünmesini engeller. Bunun yanı sıra lazer epilasyon işlemine giderken, kesinlikle rahat giysiler giymeye özen gösterin. Erkek Lazer Epilasyon Seans Süreleri Nedir?

Erkeklerdeki lazer epilasyon seans süreleri yapılan detaylı bir cilt ve kıl tipi analizi sonucunda belirlenmektedir. Çünkü herkesin cilt yapısı, kıl kökü yoğunluğu ve kıl kökleri farklıdır. Bu nedenle yapılan işlem her ne kadar aynı olsa da elde edilen sonuçlar farklı olmaktadır.

 

Erkek lazer epilasyonun bölgelere göre seans süreleri aşağıdaki gibidir. Bu sürelerde kıl yoğunluğu gibi etkenlere göre değişkenlik olabilir.

 

🔸Erkek Lazer Epilasyon Bölgeleri

🕐Seans Süreleri (1 seanslık süreleri)

🔸Omuz ve Sırt Bölgesi

25-35 dakika

🔸Kaş Ortası

10-15 dakika

🔸Kollar

20-25 dakika

🔸Bacaklar

30-35 dakika

🔸Boyun Bölgesi

10-15 dakika

🔸Sakal Üstü

10-15 dakika

🔸 Erkek Genital Bölge

10-15 dakika

Erkekler Lazer Epilasyon Seans Sayısı Neden Daha Fazladır?

Erkek lazer epilasyon işlemlerinin kadınlardan daha fazla olmasının sebebi, erkeklerin kıl kökü dayanıklılığının, kadınlara göre daha fazla olmasıdır. Bunun yanında kıl kalınlıkları ve renkleri de erkeklerde daha yoğun ve baskındır. Bu nedenle erkek lazer epilasyon işlemi, kadınlara uygulanan lazer işlemine göre daha fazla seans sayısına sahiptir.

Erkek Lazer Epilasyonun Zararı Varmıdır?

Erkek lazer epilasyon işleminin bilinen ve rastlanan hiçbir zararı yoktur özellikle üreme, sperm kalitesi ve sayısı gibi cinsel durumlara etki etmemektedir. Bunu yanında cinsel hayatı da olumsuz yönden asla etkilememektedir. Bu sebeple erkek lazer epilasyon işlemini gönül rahatlığıyla, uzman kişilere yaptırabilirsiniz. Böylece sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme sahip olabilirsiniz.  

Kızılay Erkek Lazer Epilasyon Seans Fiyatları

Erkek lazer epilasyon merkezinde, işlemin fiyatı uygulanacak bölgeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenden dolayı Ankara erkek lazer epilasyon fiyatları sayfamızı inceleyerek, detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Ankara Erkek Lazer Epilasyonunda Neden Esmerlife Polikliniği?

Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış polikliniklerde, erkek lazer epilasyon işlemi yaptırmak, cilt sağlığı açısından daha uygun olacaktır. Çünkü sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlı polikliniklerde; FDA onaylı lazer epilasyon cihazları kullanılmaktadır. Bundan dolayı da ciltte olası kötü durumlar meydana gelmemektedir.

Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan Esmerlife kliniğini tercih ederek, sağlıklı bir erkek lazer epilasyon süreci yaşayabilirsiniz. Süreç boyunca klinikte, kıl tipinize uygun lazer epilasyon cihazının belirlenmesi için deneme atışları yapılmaktadır. Yapılan deneme atışları sonrasında kıl köküne en uygun lazer epilasyon cihazı belirlenmektedir. Böylece konforlu bir epilasyon süreci yaşanır. Buna ek olarak Esmerlife kliniğinde tüm lazer epilasyon cihazları teknolojiyi yakından takip eden, gelişmiş dermatolojik lazer cihazlardan oluşmaktadır. 

Kızılay Esmerlife Polikliniği’nde uygulamış olduğumuz kişiye özel erkek lazer epilasyon tedavi planı ile, tüm erkek hastaların kıl tipine ve yoğunluğuna göre lazer epilasyon işlemi yapılmaktadır. Böylelikle her hastanın lazer epilasyon seans sayısı ve seans aralığı farklılık gösterir. kişiye özel planlanan lazer epilasyon tedavileri, sonucunda belirlenmektedir. Güvenilir ve sağlıklı bir epilasyon süreci için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Erkekler için lazer epilasyon genellikle kalıcı veya uzun süreli tüy azaltma sonuçları sunan etkili bir seçenektir. Bu nedenle erkek lazer epilasyon işlemini tercih edip, uzun süreli bir kalıcılık sağlanabilir.

Bu konuda kesin bir şey söylemek yanlış olacaktır. Çünkü seans süresi ve aralıkları kıl yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Erkek lazer epilasyon kişiden kişiye göre değiştiğinden dolayı deneme atışı yapmadan önce net bir bilgi veremeyiz. Fakat genelde seans sayıları 6,8 ve 10 seans arasında değişmektedir.

Erkekler için cihaz seçimi yapılmadan önce bir analiz yapılmaktadır. Bu analiz cilt tipi kıl kökü ve kıl yoğunluğu analizleridir. Bu analizler sonucunda lazer epilasyon cihaz tercihinde bulunulur. Detaylı bilgi için lazer “epilasyonda kullanılan cihazlar“ adlı içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Bu konuda genel olarak ergenlik sonrasında lazer epilasyona başlayabileceğini söyleyebiliriz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Çankaya Erkek Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Bayanlar İçin
  Tüm Vücut Bayan
  Tüm Bacak Bayan
  Alt Bacak Bayan
  Üst Bacak Bayan
  Tüm Kol Bayan
  Yarım Kol Bayan
  Kol Altı Bayan
  Genital Bölge Bayan
  Bikini Bayan
  Göbek Bayan
  Sırt Bayan
  Göğüs Arası Bayan
  Göğüs Ucu Bayan
  Yüz Bayan
  Bıyık Bayan
  Çene Bayan

  Erkekler İçin
  Sakal Üstü Erkek
  Kulak Erkek
  Boyun Erkek
  Ense Erkek
  Kaş Erkek
  Tüm Sakal Erkek
  Tüm Kol Erkek
  Yarım Kol Erkek
  Göğüs Erkek
  Sırt Erkek

  Randevu Al

  Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

  Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

   (0)Seçilen Hizmet