Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Ankara Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama Tedavisi

Ankara Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama Tedavisi

Kavitasyon Nedir? Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama İşlemi Neden Yaptırılmalıdır?

Kavitasyon ile zayıflama işlemi günümüzde oldukça tercih edilen bir işlemdir. Bu işlem, tıpkı ultrasonik ses dalgaları gibi yüksek frekanstaki titreşimlerin vücuda etki eetmesiyle, yağ hücrelerinin hedeflendiği bir non-invaziv vücut şekillendirme veya yağ yakma yöntemidir.Bu işlemde, ultrasonik ses dalgaları, cilt altındaki yağ dokularını parçalayarak, vücuttan atılmaktadır. 

Kavitasyon tedavisi özellikle vücut şeklini iyileştirmek, yağ kaybını hızlandırmak, selülit görünümünü azaltmak ve  cildi sıkılaştırmak için tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde vücut daha sağlıklı ve formda olmuş olur.

Kavitasyon Nasıl Uygulanır?

Kavitasyon uygulaması uygulanmadan önce mutlaka kişinin yağ oranı ve vücut kitle indeksi analiz edilir. Yapılan bu analizler sonucunda kişinin ihtiyacına göre kavitasyon uygulaması planı oluşturulur. Plan doğrultusunda kişiye uygulanacak dalga boyu ve hızlı belirlenir. Böylece kişinin yağ yakımı desteklenerek daha rahat kilo verimi desteklenir.

İşlem sırasında, cihaz başlığı tam olarak işlem yapılacak bölgeye uygulanarak, belirlenen düzeyde ultrason dalgaları gönderilir. Gönderilen bu dalgalar bazı özel hareketlerle desteklenerek, ortalama olarak 45 dakika boyunca uygulanır ve seans sonlandırılır. Seans sonrasında kişi daha sağlıklı ve formda bir vücut yapısına kavuşur.

Kavitasyon Çeşitleri

Bölgesel kavitasyon işleminde kullanılan 4 farklı teknik vardır. Kullanılan bu teknikler İşlem sırasında kullanılan teknolojiye ve cilt dokusuyla etkileşime girme biçimine göre değişiklik göstermektedir. Bahsi geçen bu kavitasyon şekilleri şunlardır;

  • Eximia kavitasyon 

Adını yapılan Eximia adlı cihazdan alan, eximia kavitasyon sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntem oldukça kolay ve acısız bir yöntem olmasının yanı sıra, aynı zamanda da non-invaziv bir yöntemdir. Eximia kavitasyon işleminde direkt olarak cilt altındaki yağlar hedeflenerek, ultrason dalgaları ile parçalanır. Böylelikle de yağlar sıvı bir form haline gelerek vücuttan atılır.


  • Ultrasonik kavitasyon

Son dönemde sıklıkla tercih edilen kavitasyon uygulamalarının başında gelen ultrasonik kavitasyon, daha az yağ oranına sahip kişilerde uygulanan bir işlemdir. Bu işlem genel hatlarıyla cilt altında oluşan yağları, yüksek ve ani basınç yardımıyla mikro baloncuk haline getirir. Mikro baloncuk haline gelen yağlar, patlayan yağ hücreleri dışarı atılır. Ultrasonik kavitasyon işlemi sırasında yağlar daha az olduğundan daha düşük frekanslar uygulanmaktadır. 

  • Vakumlu kavitasyon

Ultrasonik kavitasyon ile benzerlik gösteren vakumlu kavitasyon, son dönemde oldukça popüler olan bir kavitasyon tedavisidir. Bu kavitasyon işlemi, ultrasonik kavitasyondaki gibi direkt olarak yağları mikro baloncuk formuna çevirir. Fakat vakumlu kavitasyon yağ moleküllerini cilt yüzeyine yakınlaştırarak, yağları vakumlar. Böylece yağları vücut dışına atar. Vakumlu kavitasyon, vakumlu kavitasyondan bir diğer farkı ise kullanılan cihaz farklılığıdır. 

  • Radyofrekans kavitasyon

Radyofrekans kavitasyon, vücut şekillendirme ve yağ kaybı amaçlarıyla kullanılan bir estetik tedavi yöntemidir. Radyofrekans kavitasyon yönteminde, radyofrekans dalgaları kullanılarak bölgedeki yağlar eritilir. Böylelikle daha sıkı ve pürüzsüz bir vücut görünümü elde edilir. 

Hangi Bölgelere Kavitasyon Uygulanır?

Bölgesel kavitasyon işlemi, kişinin isteği ve uzman doktorlarımızın yapmış olduğu incelemeler sonucunca yapılmaktadır. Bu işlem sonucunda kişiye uygulanacak kavitasyon bölgeleri belirlenir. Genel olarak bölgesel kavitasyon işleminin uygulandığı bölgeler şunlardır;

Ankara Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama Tedavisi Seans Süreleri ve Sayıları

Kavitasyon tedavisinde uygulanan seans süreleri ve sayıları kişiye göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kesin bir şey söylemek yanlış olur. Bunun yerine ortalama olarak bir kavitasyon uygulaması ortalama olarak, 6-8 seans arasında değişiklik gösteriyor olup, seans sıklığı 3- 7 gün arasında değişmektedir. Bölgesel kavitasyonda kesin bir bilgi edinmek için bizimle ileitşime gereçbilirsiniz.

Kavitasyon ile Bölgesel İncelme Avantajları

Kavitasyon ile zayıflama işleminin sağlamış olduğu pek çok avantajı vardır. Bu avantajlar kavitasyon etkisini olumlu yönde etkilemektedir. Örneğin; kavitasyon ile zayıflama yöntemi, non- invaziv bir işlem olduğundan, kesi ve yara izi oluşmamaktadır. Bu sebeple de hızlı bir iyileşme gözlemlenmektedir. Bunun yanı sıra yağ yakımına destek verdiği için, selülit görünümünü de ortadan kaldırmaktadır. Oldukça iyi sonuçlar veren bu kavitasyon ile zayıflama işlemi, hızlı iyileştiğinden dolayı sonuçlarında hızlı bir şekilde elde edilmesini sağlar.

Ankara Kavitasyon Fiyatları

Kavitasyon fiyatları değişiklik gösterdiğinden dolayı, net bir fiyat bilgisi yapılan yağ ve kitle indeksi analizlerinden sonra belirlenmektedir. Bu yüzden kavitasyon fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Kavitasyon Tedavisi ile Bölgesel Zayıflama İşleminde Neden Esmerlife Polikliniği?

Ankara Kavitasyon işlemi konusunda yüksek bilinirliğe sahip bir işlemdir. Bu sebeple Esmerlife Ankara, kavitasyon konusunda profesyonel hizmetler sunmaktadır. Uzman doktorlar ile beraber lenf drenaj tedavisi detaylı şekilde planlanmaktadır. Kavitasyon işlemi yapılmadan önce, boy ve kilo indeksiniz incelenerek, vücuttaki yağ oranı tespit edilir. Yapılan bu tespit sonucunda, kişiye özel seans sayısı ve aralığı belirlenir. 

Kavitasyon tedavisi süreci titizlikle yürütüldüğü Esmerlife polikliniğinde, hijyen kuralları gözetilerek gerçekleştirilmektedir. Böylelikle daha sağlıklı bir kavitasyon işlemi uygulanmaktadır. Bununla beraber kavitasyon uygulamasında kullanılan cihazlar, FDA onaylı olup, sağlık bakanlığı tarafından onaylıdır. Ankara kavitasyon alanında profesyonel sonuçlar sunan Esmerlife kliniğinde sağlıklı bir bölgesel zayıflama süreci yaşayabilirsiniz.

Kavitasyon merkezleri arasında yüksek bilinirliğe sahip olan Esmerlife kavitasyon işlemi konusunda oldukça rağbet gören bir polikliniktir. Çünkü tüm süreçler profesyonel bir şekilde yürütülmektedir. Sizde sağlık bakanlığı tarafından onaylı Esmerlife polikliniğinde kaliteli bir süreç yaşamak için iletişime geçebilirsiniz.

Uzman ekibimiz ve geniş hizmet yelpazemizle sizin için en etkili çözümleri sunmaktan memnuniyet duyarız. Kızılay bölgesel zayıflama tedavilerimiz ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için tıklayın, hayalinizdeki vücuda bir adım daha yaklaşın!

Sıkça Sorulan Sorular

Kavitasyon uygulamasında belirli seans sayısı vermek doğru değildir. Çünkü herkese etki edecek seans sayısı farklıdır. Bunun nedeni her bireyin vücudundaki yağ oranı ve vücut kitle indeksinin farklı olmasıdır.

Kavitasyon oldukça kalıcı bir işlemdir. Fakat beslenme düzenine dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi halde tekrardan yağlanma sorunu ortaya çıkabilir.

Kavitasyon  uygulaması kilo vermede etkili bir işlemdir.kavitasyon  tedavisini yaptırırken mutlaka beslenme düzenine ve yaşantı tarzınıza da dikkat etmeniz gerekir. Böylelikle kilo verimini ve yağ yakımını destekleyebilirsiniz. 

Randevu Al

Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

    (0)Seçilen Hizmet