Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç Ekimi; Saç dökülmesi ve kellik gibi durumlarının neden olduğu estetik sorunları ortadan kaldırmak amacıyla uygulanan Saç Ekimi profesyonel saç tedavisi tekniği olup, saç analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Saç Ekimi Nedir? Tedavide Kullanılan Yöntemler Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımı içerisinden ulaşabilirsiniz.

Belirli bir sebepten dolayı saçların kökünden dökülmesi sonucunda uygun teknikler ile Saç Ekimi teknikleri ve yöntemleri uygulanmaktadır. Ekim tedavisinin temelinde, bu problemi yaşayan kişilerin kendi sağlıklı saç köklerinin tahribata uğramış olan bölgeye ekilmesi yatar.

Saç Ekimi

Saçın dökülmemiş ya da yapı olarak dökülmeyecek olan bölgesindeki kökler alınarak saç ekimi işlemleri tamamlanmaktadır. Bu sayede sanki saçlar hiç dökülmemiş gibi canlı ve sağlıklı bir görünüm meydana gelmektedir.

Saç Ekim Yöntemleri
BENZER TEDAVİLER
Saç Ekim Yöntemleri
Saç Ekim Yöntemleri saç dökülmesi ve saç seyrekliği gibi problemlerin ortadan kaldırılması amacı ile uygulanan klasik ve geliştirilmiş saç ekim tekniklerini içeren prosedürlerdir.

Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler

Ekim Tedavisi esnasında, modern tıbbın getirdiği yöntemler kullanılarak dökülme sorunu olan bölgelere doğal bir görünüm elde edilecek şekilde işlem yapılır.  Hangi sebeple saçın döküldüğü, kişinin saç derisinin yapısı ve diğer tüm faktörler göz önünde bulundurularak uygun yöntem belirlenir. Siz de Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak ve kliniğimizdeki ücretsiz ilk muayeneden faydalanmak isterseniz iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda size uygun bir tarihe randevu almak için de aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Günümüzde çok sayıda saç ekim yöntemi bulunmaktadır. Bu konuda doğru tekniğe karar vermek, hem saç ekiminin yapılacağı bölgenin hem de bu işlem için kullanılacak olan donör alanının zarar görmemesi açısından son derece önemlidir. Bu kapsamda kliniğimizde F-U-E Yöntemi, FUT Yöntemi, P-r-p + Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi, IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi, DHI Saç Ekim Yöntemi, Robotik Saç Ekim Yöntemi, Saç Aşısı ve Hücre Destekli Saç Ekimi yöntemleri uygulanmaktadır.

F-U-E Yöntemi ile Saç Ekimi

Foliküler Ünite Transplantasyonu yani F-U-E Saç Ekimi Yöntemi, donör saç bölgesinden( genellikle iki kulağın ortasında kalan bölüm kullanılır) ufak bir dairesel hareketle bir saç folikülleri çıkarılır. İlk işlemde bile ortalama 2000 greft çıkarılmakta olup, ihtiyaç duyulan miktar kadar işlem yapılabilmektedir. Elde edilen saç kökleri, 1 mm’den dahi küçük noktacıklar açılarak sorunlu olan bölgeye eklenir. İşlem sonrasında oluşan yaralar birkaç gün içerisinde geçiyor olup herhangi bir ağrı ya da sızı da yaşanmaz. Fut tekniğine göre daha az yan etkiye sahip olan F-u-e yönteminde ekilen saçlar ilk bir ay içerisinde dökülüp daha sonraki aylarda yeniden çıkar. Ekilen saç köklerinin deriye adapte olması minimum 1 yılı bulmaktadır.

FUT Yöntemi ile Saç Ekimi

FUT saç ekim yöntemi ile saç ekimi işleminde ilk olarak saç köklerinin enjekte edileceği donör bölgesine yani kişinin ense bölgesine işlem sırasında herhangi bir acı hissetmemesi için lokal anestezi uygulanmaktadır. Bölgenin uyuşması sağlandıktan sonra ise toplanmak istenen saç kökü sayısına karşılık gelecek şekilde bu bölgeden bir deri parçası alınmaktadır. Alınan bu deri parçası içerisinde kıl kökleri deriden ayrılır ve ayrılan bu greftler özel olarak petri kapları içerisine koyulmaktadır. Kişinin ense bölgesinde yapılan parça alma işleminden sonra açılan bölgeye dikiş atılarak o bölge kapatılmaktadır. Dikişli olan bu bölge yaklaşık 20 gün ile 1 ya içerisinde iyileşmektedir.  İyileşen bölgeye, hazırlanan greftlerin ekimi için ince uçlu iğneler yardımı ile kanallar açılır ve saç ekim işlemi tamamlanır.

P-r-p+ Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi

P-r-p+ Ozon yöntemi ile saç ekim işlemlerinde, ilk olarak hastadan belirli miktarlarda kan alınır ve alınan bu kan laboratuvar ortamında platetlerine ayrılır. Platetler, özel yöntemler ile filtrelenmekte ve muhafaza edilmekte sonuç olarak ise P-r-p elde edilmektedir. Elde edilen bu P-r-p maddesi ozonlanmakta ve daha sonra uygulama yapılacak olan bölgeye enjekte edilmektedir. İşlem sırasında kişiye lokal anestezi uygulanmakta olup herhangi bir ağrı ya da acı hissi oluşmamaktadır.

IcreGraft Yöntemi İle Saç Ekimi

Bu ekim yönteminde, saç köklerinin alınması ve uygulanan teknikler tamamen F-u-e yöntemi ile aynıdır. IceGraft yöntemi genellikle bir saç ekim tekniği olarak sayılmaz. Çünkü bu tekniğin tek farklı, F-u-e yöntemi ile alınan saç köklerinin özel bir solüsyon içerisinde bekletilmesidir. Solüsyon içerisinde bekletilen saç kökleri çok daha canlı ve sağlıklı bir hâl alır. Bekleme sonrasında yine F-u-e yönteminde olduğu gibi saç kökleri deriye eklenir.

DHI Saç Ekim Yöntemi

DHI Saç Ekim Yöntemi, sağlıklı saç köklerinin alınması için herhangi bir kesi vs. açılmaz. Özel bir kalem olan implanter kalem yardımı ile toplanan saç kökleri, işlem yapılacak olan bölgeye direkt olarak ekilmektedir. Diğer yöntemlere nazaran daha konforlu ve iyileşme süreci olarak daha avantajlıdır.

Robotik Saç Ekim Yöntemi

Robotik Saç Ekimi Yöntemi, kişinin tüm saç derisinin farklı açılardan fotoğrafı çekilerek bilgisayar ortamında atılır ve özel teknoloji ile geliştirilmiş teknikler ile bu bölgeler 3 boyutlu olacak şekilde görüntülenir. Uygulama yapılacak olan alanın daha yakın ve net bir şekilde görüntülenmesi esasına dayanan bu yöntemde, robot F-u-e tekniği uygulanır. Çift odacıklı vakumlu yuvarlak bir alet ile saç kökleri toplanır ve yine bu alet ile donör bölgeye kıl kökleri ekilir.

Saç Aşısı

Saç aşısı, genellikle saç dökülmesi ve saç derisi problemi olan kişilere uygulanan bir tekniktir. Kişiden alınan kan, özel yöntemler ile birlikte kanın içerisindeki zengin maddeler ayrıştırılır. Bu zengin maddeler, birtakım vitaminler ve P-R-P ile karıştırılarak özel bir formül hâline getirilir. Saç köklerine ince uçlu iğneler ile enjekte edilen bu formülasyon sayesinde, var olan saç kökleri daha canlı bir hâl alırken aynı zamanda saç olmayan bölgelere de yayılarak yeni saçın oluşması sağlanır.

Hücre Destekli Saç Ekimi

Diğer saç ekim yöntemlerinden farklı olan hücre destekli saç ekim tekniği, kişinin kulağının arka bölgesinden ufak bir yağ dokusu ya da belirli bir miktarda kan alarak uygulanır. Alınan yağ dokusu, laboratuvar ortamında hücresine ayrılarak saç köklerine enjekte edilir. Enjekte esnasında, F-u-e tekniği uygulanır ve işlem boyunca hastaya lokal anestezi uygulanır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet