Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Tarama Lazer Epilasyon

Tarama Lazer Epilasyon

Tarama Lazer Epilasyon Nedir?

Günümüzde sıklıkla tercih edilen lazer epilasyon cihazları arasında yer alan ve leda epi lazer epilasyon olarak da bilinen tarama lazer epilasyon işlemleri, geleneksel lazer epilasyon tekniklerine göre daha hızlı ve etkili bir yöntemdir. Bu teknik, lazer ışığını hedeflenen bölgelere tarayarak uygulayan bir lazer epilasyon tekniğidir.Bu gelişmiş teknik uygulanırken, diode lazer epilasyon cihazı kullanılmakta olup, 808 nanometre dalga boyuna sahip olan bir uygulamadır. 

Yeni nesil lazer epilasyon türlerinden birisi olan scanner lazer epilasyon işlemi ile, istenmeyen tüylerinizden kurtularak, arzuladığınız pürüzsüzlüğü elde edebilirsiniz.

Scanner Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Tüm ten renklerine uygulanabilen leda lazer epilasyon, uzman doktorlar tarafından planlanıp uygulanması gereken bir işlemdir. Lazer tarama seansında ilk olarak, kıl kökü yapısı analiz edilip, bu doğrultuda seans sayılar belirlenmelidir. Belirlenen bu seans sayıları doğrultusunda belli aralıklarda uygulanır. Yapım aşaması sırasında, tarama lazer epilasyonda kullanılan cihaz vücuda 3 cm uzaklıkta olacak şekilde uygulanmaktadır. Uygulanış sırasında cihaz, kıl köklerini tek tek tarayarak, kıl köklerini hedef almaktadır.

 Bu işlem sırasında lazer epilasyon cihazında soğutma başlığı olduğundan dolayı, olası acı ve hassasiyet durumları minimalize edilmiştir.

Kızılay, Ankara​ Tarama Lazer Epilasyon

Tarama Lazer Epilasyon işlemleri istenmeyen kıl probleminin ortadan kaldırılması ya da kıl yoğunluğunun azaltılması amacı ile uygulanan güvenli ve kalıcı epilasyon işlemleridir.

Tarama Lazer Epilasyon Sonrası Görülen Yan Etkiler Nelerdir?

Diğer lazer epilasyon işlemlerinde olduğu gibi lazer tarama seansında da belli başlı yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler, kişinin sağlığını büyük ölçüde etkileyen sonuçlar doğurmamaktadır. Scanner lazer epilasyon işlemi sırasında meydana gelen yan etkilerin başında, kızarıklıklar gelmektedir. Kızarıklık durumu kişiden kişiye göre değişen bir durumdur. Bu sebepten dolayı endişe edilecek bir durum söz konusu değildir. Olası kızarıklıklar birkaç saat içinde kendiliğinden geçmektedir. Bununla birlikte vücut yüzeyinde olası kaşıntılar meydana gelebilir. Meydana gelen kaşıntı hissi, genellikle birkaç gün içinde kendiliğinden geçmektedir. Ayrıca işlem sonrasında vücutta güneşe duyarlılık baş gösterebilir. Bu sebepten dolayı mutlaka lazer tarama seansı sonrasında güneşten korunmak için önlemler alınması gerekmektedir.

Scanner Tarama Lazer Epilasyon Uygulaması Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Scanner tarama lazer epilasyon uygulaması, vücudun farklı bölgelerinde istenmeyen tüylerden kolay bir şekilde  kurtulmak için kullanılmaktadır. Bahsi geçen bu bölgeler şunlardır;

Yukarıda belirtilen tüm bu bölgelere leda epi lazer epilasyon işlemi uygulanabilmektedir. Fakat burada unutulmaması gereken nokta, kıl yoğunluğu ve uygulanan bölgenin hassasiyet boyutune göre uygulanan epilasyon sıcaklığının değişiklik göstermesidir.

Tarama Lazer Uygulamasının Diğer Epilasyonlardan Farkı Nedir?

 • Uygulanan Teknoloji

Tarama lazer epilasyon, esas olarak cilt yüzeyini tarayan gelişmiş bir teknolojiye sahiptir. Bu nedenle cihaz vücuda hem lazer ışını verirken aynı zamanda da kıl yüzeyini taramaktadır. Ancak diğer lazer epilasyon işlemlerinde tarama işlemi uygulanmadığı için sadece sırada lazer ışınları verilmektedir. Bu nedenle tarama lazer uygulaması daha hızlı ve daha homojen bir şekilde işlem yapılmasına olanak sağlar.


 • Dalga Boyu

Lazer tarama seansında belirli bir dalga boyu kullanılır. Bu dalga boyutu genel olarak, 808 nanometreyi bulmaktadır.  Belirtilen bu dalga boyutu kıl köklerini tarayarak, kıl köklerinin daha iyi hedef alınmasını sağlar. Böylelikle istenilen pürüzsüzlük sağlanmış olur. 


 • Cilt Tipine Uyumluluk

Leda epi lazer epilasyon uygulaması her cilt tipine uygun bir lazer epilasyon prosedürdür. Bu nedenden dolayı tüm cilt tiplerine ve kıl köklerine aynı oranda etki ederek, kişiye  profesyonel çözümler sunar.


 • Otomatik Ayarlama Ayrıcalığı

scanner lazer epilasyon sistemleri genellikle cilt tipine,  kıl rengi ve yoğunluğuna uygun olarak kendini otomatik olarak algılayarak ayarlayabilmektedir. Bu durum, işlem sırasında kişinin daha fazla güvenli olmasını sağlamaktadır

.

Leda Epi Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

Tüm cilt ve kıl yapılarında profesyonel sonuçlar sunan lazer tarama seansının birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajların başında da şunlar gelmektedir;

 • Leda epi işleminde genel olarak 808 nanometreyi bulan dalga boyutları tercih edilmektedir. Bu dalga boyutu direkt olarak kıl köklerine nüfuz ederek, kıl köklerini tarayıp tüy sorununu tamamen ortadan kaldırılmasını sağlar.
 • Büyük cilt bölgelerinde hızlı bir şekilde tarayarak, lazer ışınlarının hızlı bir şekilde dağılmasını sağlar. Böylelikle büyük bölgelerde daha hızlı sonuçlar elde edilebilir. 
 • Bazı tarama lazer epilasyon sistemleri, cilt tipinizi ve saç renginizi otomatik olarak algılayarak uygun ayarları kullanır. Bu, işlem sırasında daha fazla güvenlik ve etkinlik sağlayabilmektedir.
 • Tüm cilt tiplerinde olumlu sonuçlar sunar.

Tarama Lazer Epilasyon Seans Süresi ve Sayısı Nedir?

Leda epi lazer epilasyonun genel olarak vücut bölgesinde ortalama olarak 6 sens uygulanmaktadır. Bu seans süreleri genel belirlenmiş süreler olup, sonuçları kişinin kıl tipi ve cilt yapısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kaç seans sonrası sonuç alınacağı, lazer epilasyon yaptıracak kişinin cilt ve kıl analizleri sonrasında net bir seans sayısı belirlenebilir. 

Tarama Lazer Epilasyon Fiyatları

Leda lazer epilasyon işleminin fiyatı, yapılan cilt analizleri sonucunda kıl yapısına ve yoğunluğuna göre belirlenmektedir Siz de detaylı fiyat bilgisi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Ankara Scanner Lazer Epilasyonda Neden Esmerlife Polikliniği?

Esmerlife, Ankara scanner lazer epilasyon işlemi konusunda oldukça profesyonel hizmetler sunmaktadır. Bünyesindeki uzman  doktorlar ile beraber titizlikle çalışarak, scanner lazer epilasyon sürecini en detaylı şekilde planlayıp yürütmektedir. Alanında uzun yıllardır deneyimi olan doktorlar, ilk olarak cilt tipinizi ve kıl kökünü dikkatli bir şekilde analiz eder. Bu doğruda, cildinize kaç seans uygulanacağı belirlenir. Böylelikle tüylerinizden sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Ankara Esmerlife polikliniğinde  kullanılan tüm leda epi lazer epilasyon cihazları FDA onaylı olup, sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış cihazlardır. FDA onaylı cihazlarımız ile cildinizde olası kötü durumlar yaşanmamış olur. Esmerlife, Kızılay tarama lazer epilasyon işlemi açısından oldukça avantajlıdır. Çünkü  hijyen standartlarına çokça dikkat etmektedir. Böylelikle sağlıklı ve profesyonel bir scanner lazer hizmeti sağlanmaktadır.

Yazımızın sonuna geldik! Lazer epilasyon uygulamaları ile ilgili detaylı bilgi almak ve merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri azaltmak veya kalıcı olarak yok etmek için kullanılan etkili bir yöntemdir. Bu nedenle gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir lazer epilasyon yöntemidir.

Scanner lazer epilasyon sanılanın aksine acıtmayan bir yöntemdir. Diode cihazı kullanıldığından dolayı acı hissiyatı en minimum seviyededir.

Tarama lazer epilasyon uygulaması sanılanın oldukça güvenilir bir işlemdir. Bu sebeple endişe duymadan gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. Çünkü herhangi bir olumsuz sonuç gözlemlenmemiştir. 

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Tarama Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Bayanlar İçin
  Tüm Vücut Bayan
  Tüm Bacak Bayan
  Alt Bacak Bayan
  Üst Bacak Bayan
  Tüm Kol Bayan
  Yarım Kol Bayan
  Kol Altı Bayan
  Genital Bölge Bayan
  Bikini Bayan
  Göbek Bayan
  Sırt Bayan
  Göğüs Arası Bayan
  Göğüs Ucu Bayan
  Yüz Bayan
  Bıyık Bayan
  Çene Bayan

  Erkekler İçin
  Sakal Üstü Erkek
  Kulak Erkek
  Boyun Erkek
  Ense Erkek
  Kaş Erkek
  Tüm Sakal Erkek
  Tüm Kol Erkek
  Yarım Kol Erkek
  Göğüs Erkek
  Sırt Erkek

  Randevu Al

  Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

  Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

   (0)Seçilen Hizmet