Radyofrekans

Radyofrekans

  Radyofrekans; Ameliyatsız incelme uygulamaları içerisinde yer alan Radyofrekans selülit ve bölgesel yağlanmanın olduğu tüm alanlar ve yüz bölgesindeki sarkmalara karşı kullanılan ısı kontrollü güvenli bir sistemi olup, vücut analizi ve klinik değerlendirme öncesinde merak edilen Radyofrekans Nedir? Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve Etkileri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Radyofrekans enerjisi ile bölgesel incelme ve selülit tedavisi uygulamaları, bölgesel kilo problemi olan bölgede cilt ve cilt altı depo yağ dokusunu ısıtarak parçalayan bir sistemdir. Parçalanan yağ hücrelerinin lenf kanalı aracılığı ile vücuttan atılımını sağlayan bu yöntemin etkinliği radyo dalgaları sayesinde elde edilmektedir.

  Uygulama bölgesini radyo frekans enerjisi ile 41 ila 43 dereceye kadar ısıtarak yağ hücrelerinin ısınmasını sağlayan bu işlem, cilt altında 50 ila 55 dereceye kadar ulaşan ısısı ile bu yağ hücrelerinin küçülmesini ve parçalanmasını sağlamaktadır. Bu olumlu etkiler ile depo ve dirençli yağ olarak ifade edilen bölgesel kilo sorununu çözümlerken aynı esnada uygulama bölgesinde sıkılaştırma etkisi ortaya çıkarmaktadır.

  Radyofrekans

  Radyo frekans dalgalarının yağ dokularını termik etki ile parçaladığı bu yeni nesil teknolojik sistem öncesinde yağlanma derecesinin belirlenmesi, sorunlu bölgelerin tespit edilmesi ve özelleştirilmiş seans planlamasının hazırlanması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Seanslar şeklinde uygulanan radyo frekans ile bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi hakkında merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Radyofrekans fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Elektroterapi
  BENZER TEDAVİLER
  Elektroterapi
  Elektroterapi pasif jimnastik etkisi bulunan ve bu etki ile kas dokularını çalıştırarak yağ dokularını parçalayan güvenli bir tedavi yöntemidir.

  Radyofrekans ile Bölgesel Zayıflama Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Vücutta bölgesel kilo problemi olan hemen hemen her bölgeye uygulanan Radyofrekans tedavisi, radyo frekans cihazının sistem başlığı aracılığı ile uygulanmaktadır. Cilt yüzeyinde kontrollü bir tarama yapılmasına olanak sunan bu başlık cildin ve cilt altı dokularının ısıtılmasını sağlamaktadır.

  Uygulama esnasında ısı artışına bağlı gelişen hassasiyet ve acı durumunun en aza indirilmesi amacı ile uygulama bölgesine lokal anestezik krem sürülebilmektedir. Böylece işlemin daha konforlu ve rahat geçmesi sağlanmaktadır.

  Radyofrekans Enerjisi Seans Süresi, Seans Sayısı ve Seans Aralığı

  Radyofrekans ile bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Uygulama bölgesinin genişliğine göre ortalama 15 ile 30 dakikalık seans süresine sahip olan bu işlem haftada 2 kez ve 4 hafta şeklinde planlanarak uygulanmaktadır. Seans planı ve seans süresi yağlanma derecesine ve uygulama bölgesine göre değişiklik gösterebildiği için uygulama öncesinde ön kontrol önerilmektedir.

  Radyofrekans Enerjisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

  Radyo frekans enerjisi cilt ve cilt altı dokuları ısıtarak yağ hücrelerini parçalayan bir işlemdir. Yağ yakımı ve lenf drenajı sağlayan bu tedavi sonrasında cilt altı dokusunda oluşan ısı artışına bağlı hassasiyet görülebilmektedir.

  Doku hücrelerini ani ısı artışı ile aktive ettiği için kızarıklığa eşlik eden bir gerginlik hissi oluşabilmektedir. Bu durum uygulama sonrasında görülmesi beklenen olası yan etkiler olarak ifade edilebilmektedir. Bu etkiler herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan 1 ila 2 saat içerisinde hafifleyerek kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Sosyal ve profesyonel hayatı etkilemeyen ve iyileşme süreci gerektirmeyen bu tedavinin bilinen bir yan etkisi olmamakla birlikte, işlem sonrasında günlük hayata dönmek mümkündür.

  Radyofrekans Sonrası Görülen Etkiler

  Radyofrekans ile zayıflama tedavisi sonrasında görülen etkiler kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Ancak işlem sonrasında tedavinin ilk etkilerini görmek mümkündür. Uygulamadan hemen sonra cilt altında oluşan ısı artışı ile hücre içi diffüzyon artmaktadır. Bu durum depolanan enerjilerin metabolizmasını arttırmaktadır. Yani yağ hücrelerini küçülterek parçalamaktadır. Bu etki sonucunda da bölgesel incelme tedavisinden beklenilen etki mekanizması çalışmış olmaktadır.

  Tüm bu olumlu etkilerin yanı sıra dokular arası ısı artışı lenf dolaşımının hızlanmasını sağlamaktadır. Bu aktivite drenajı düzenlerken, kas sıkılığı artmakta ve doku hücrelerini harekete geçirerek cilt sıkılaştırma etkisi göstermektedir. Yani işlem sonrasında incelme elde edilirken sıkı ve pürüzsüz bir vücut formuna sahip olunmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Radyofrekans Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×