Karbon Peeling

Karbon Peeling

  Karbon Peeling; Cilt lekesi, yağlı cilt problemi, akne sorunu, gözenek problemi gibi çeşitli problemlerde kullanılan bakım ve tedavi prosedürü Karbon Peeling lazer ve karbon solüsyonunun kullanıldığı  güvenli ve onarıcı bir işlem olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Karbon Peeling Nasıl Uygulanır? Etkileri Nelerdir? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Karbon Peeling ile cilt bakımı, aktif karbon maddesinin kullanıldığı bir lazer ile cilt tedavisidir. Cilt yüzeyine sürülen aktif karbon solüsyonunun lazer enerjisinin ısı ve ses dalgalarıyla emilimi sonucunda buharlaşması ile etkinliğini gösteren bu uygulama cilt lekesi, gözenek problemi, yara, akne ve sivilce izi gibi derin cilt problemlerinin iyileştirilmesini sağlamaktadır.

  Cilt dokusundaki gözeneklerin içerisine giren aktif karbon solüsyonunun koyu rengi ile etki mekanizmasını çalıştıran karbon peel, cilt katmanlarında kontrollü ısı artışına yol açarak doku hücrelerini aktive etmesi sağlamaktadır. Kollajen ve elastin üretimini tetikleyen, pigment hücreleri üzerinde etkili olan, cilt yağ dengesini sağlayan ve gözenekleri büzüştürerek daraltan bu uygulama sonrasında cilt yenileme etkisi ile daha parlak ve dinamik bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

  Karbon Peeling

  Lazerle cilt yenileme tedavisi olarak adlandırılan karbon peel işleminin cilt dokusundaki iyileştirici ve yenileyici kombine etkilerinden yararlanmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, cilt probleminize uygun tedavi planlaması oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Aktif karbon parçacıklarının cilt yüzeyine sürülerek lazer ışınları ile patlatılması esasına dayanan bu cilt bakımı hakkında merak ettiğiniz sorularınızı ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Karbon Peeling fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Mavi Peeling
  BENZER TEDAVİLER
  Mavi Peeling
  Cilt yenileme işlemi olan Mavi Peeling güneş hasarının ciltte yol açtığı leke kırışıklık gibi sorunları cildin hasarlı olan en üst tabakasını soyarak iyileştiren etkin bir cilt soyma işlemidir.

  Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

  Aktif karbon maddesinin kullanılmış olduğu Karbon Peeling ile cilt bakımı işlemi ilk öncesinde ilk olarak cilt temizlenmektedir. Cilt tipine uygun temizleyiciler ile cildin toz, kir ve makyaj kalıntılarından arındırılmasının ardından aktif karbon solüsyonu cilt yüzeyine sürülmektedir.

  Sıvı formdaki karbon solüsyonunun cilt altına iletiminin sağlanması ve emiliminin gerçekleşmesi için 15 dakika gibi çok kısa bir süre beklenmektedir. Solüsyonun kurumasının ardından lazer sistem başlığı ile düzenli atışlar yapılmaktadır.

  Cilt yüzeyine sürülen karbon solüsyonu düzenli ve kontrollü lazer atışları ile ciltten temizlenmektedir. Isı ve ses dalgaları ile etkinliğini gösteren bu temizleme işlemi, ortalama 20 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

  Kuruyan aktif karbonun ciltten lazer ile temizlenmesinin ardından cildin nem dengesinin karşılanması için cilt tipine uygun nemlendiriciler sürülerek masaj yapılmaktadır. Nemlendirici ile yatıştırılan cildin UV ışınlarının hasarından korunması amacı ile güneş koruyucu krem sürülmesinin ardından uygulama sonlandırılmaktadır.

  Karbon Peeling Sonrası Görülen Etkiler

  Karbon Peeling ile cilt bakımı ve cilt tedavisi işlemi etkilerini hemen gösteren ve cilt kalitesini çok yönlü etki ile arttıran bir uygulamadır. Akif karbon maddesinin ve lazerin ciltteki iyileştirici ve tedavi edici etkilerinden yararlanıldığı bu tedavi, cildin kollajen yapılarını uyarmaktadır.

  Kuruyan küllerinin lazer ışınları ile ani patlatılması ile doku hücrelerindeki bu uyarılma gözeneklerde kapanma refleksi oluştururken, cildin en üst katmanında bulunun ölü dokunun mikroskobik pulcuklar şeklinde dökülmesini sağlamaktadır. Peeling etkisi ortaya çıkaran bu etkinlik sonrasında da yağ salınımı azalmış, gözenekleri küçülmüş, mat görünümde aydınlanma yakalanmış ve pigmentasyon sorunları giderilmiş ve yenilenmiş bir görünüm elde edilmektedir.

  Karbon Peeling Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Karbon Peeling tedavinin amacına göre seans şeklinde uygulanabilmektedir. Cilt problemine, problemin derinliğine ve cildin tedaviye vermiş olduğu yanıta göre oluşturulan seans aralıkları genellikle 1 ila 2 haftadır. Pek çok cilt problemine 4 – 5 seans ile optimum yanıtlar veren uygulamanın seans planlaması için ön kontrol önerilmektedir.

  Karbon Peeling Yan Etkileri Var Mı?

  Aktif karbon solüsyonunun lazer teknolojisinin ısı ve ses dalgaları ile parçalanarak buharlaştırılması esasına dayanan bu işlemde atışlar sırasında cilt katmanlarında ısı artışı oluşmaktadır. Bu ısı artışından kaynaklanabilecek acı ve ağrı hissi sistem başlığında bulunan soğutma sistemi ile en aza indirilmekte ve hafif bir batma hissi şeklinde kendini göstermektedir. Ancak cilt hassasiyetinin artması ile kızarma ve şişme gibi olası geçici etkiler görülebilmektedir.

  Bu etkiler kalıcı hasar oluşturmayan ve işlemden sonra görülmesi beklenen etkiler olup, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan hafifleyerek kaybolmaktadır. Sosyal ve profesyonel hayatı etkilemeyen bu tedavinin, cilt ve cilt altı dokularında, çevre dokularda ve organlarda bilinen bir yan etkisi yoktur.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Karbon Peeling Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×