EPN Elektroporasyon İğnesi

EPN Elektroporasyon İğnesi

  EPN Elektroporasyon İğnesi; Cilt tedavilerinde ve bakım uygulamalarında kullanılmakta olan EPN Elektroporasyon İğnesi cilt bakımı ve cilt tedavilerinde kullanılan ürünlerin cilt katmanlarına doğrudan iletilmesini sağlayan mikro iğneli cihaz olup, işlem öncesi merak edilen EPN Elektroporasyon İğnesi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Etkileri Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt yenileme ve cildin doğal iyileşme sürecini aktif etme amacı ile kullanılan EPN Elektroporasyon İğnesi, cildin orta katmanının uyarılmasını sağlayan mikro iğnelere sahip bir cihazdır. Cilt bakımı ve cilt tedavileri içerisinde kullanılan ürünlerin cilt katmanlarına doğrudan iletilmesini sağlayan EPN kalem, ciltte hasar oluşturmadan uyarım sağlanması amacı ile kullanılmaktadır.

  En yenilikçi ve son nesil ilaç verme cihazı olarak ifade edilen EPN kalem, cilt üzerine direk olarak uygulanmaktadır. Cilt katmanlarında hasar ve yara izi gibi olumsuz etkiler oluşturmadan etkinliğini gösteren bu kalem ile sağlıklı doku hücrelerinin üretimi aktive edilmekte ve terapi esnasında kullanılan profesyonel ürün ve besinlerin direkt olarak cilt altına iletimi sağlanarak cilt problemlerinin çözümlenmesi hedeflenmektedir.

  EPN Elektroporasyon İğnesi

  Sorunlu ve hasarlı cilt dokusunu mikro iğneleme yöntemi ile cildin onarım sürecini aktive ederek tamir eden ve iyileştiren EPN teknolojisi öncesinde cilt problemlerinin teşhisi, yaygınlığı ve probleme yönelik hazırlanacak serumların belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Cilt katmanlarına etkili solüsyon iletimi sağlayan ve dokunun onarım sürecini aktive eden otomatik iğneleme ve elektroporasyonu birleştirme özelliğindeki bu teknolojik sistem hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da EPN Elektroporasyon İğnesi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Altın İğne Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Altın İğne Tedavisi
  Altın İğne Tedavisi, mikro boyutlu altın iğneler ile cilt problemlerine mikro boyutlu iyileşme odakları oluşturarak etki eden bir cilt tedavisi prosedürüdür.

  EPN Elektroporasyon İğnesi Özellikleri

  Otomatik mikro iğneleme ve elektroporasyonun bir arada bulunduğu bu yeni nesil teknolojik sistem, yüz ve kafa derisine uygulanan solüsyonun farklı derinliklere iletimini ve cildin doku onarım mekanizmasını geliştirmektedir. Otomatik mikro iğneleme ile çık kısa sürede mikro kanallar açan EPN Elektroporasyon İğnesi, elektrostimulasyon ile açılmış olan bu mikro kanallardan ürün emilimini yüksek oranlarda ve acısız – ağrısız bir şekilde gerçekleştirmektedir.

  Sivilce ve akne problemi, skar izi, güneş ve yaşlılık lekeleri, saç rejenerasyonu, cilt germe, geniş gözenek problemi ve cilt kırışıklıkları gibi sorunlarda tercih edilen bu teknolojik sistem, 0 – 2 mm iğne derinliklerine ve derinlikleri ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Serbest ayarlama özelliğine sahip deliş derinlikleri ile probleme ve hedefe uygun etkin bir tedavi yapılmasına olanak sunmaktadır.

  EPN Elektroporasyon İğnesi Nasıl Uygulanır?

  Uygulama süresi kısa ve güvenli olan EPN Elektroporasyon İğnesi tedavisi içerisinde kullanılan iğneler steril, tek kullanımlık ve hastaya özgüdür. Tek kullanımlık iğnelerin elektrod adı verilen sistem başlığına yerleştirilmesi ile uygulamaya geçilmektedir.

  İşlem ilk olarak cilt temizliğinin yapılması ile gerçekleştirilir. Toz, kir ve makyaj kalıntılarından arındırılan ve rahatlatılan cilt yüzeyinde mikro iğneli elektrod başlığı dik bir açı ile tutularak taranmaktadır. İğne deliş derinlikleri cilt problemine, problemin bulunduğu cilt katmanına göre tercih edilerek ayarlanmaktadır.

  Doku uyarımı yapılması ve cildin ihtiyaç duymuş olduğu ürünlerin nüfus etmesi amacı ile hazırlanmış olan sülosyonlar ise işlem esnasında cilt altına nüfuz etmeye başlamaktadır. İlaç alma oranını maksimum seviyeye çıkaran bu işlemin sorunlu bölgede düzenli ve kontrollü taramalar ile yapılmasının ardından sonlanmaktadır.

  EPN Elektroporasyon İğnesi Sonrası Etkiler

  Maksimum ilaç iletimi sağlayan EPN Elektroporasyon İğnesi tedavisinin ilk etkileri uygulamadan hemen sonra gözle görülebilir seviyededir. Açılan mikro kanallardan moleküler ağırlığı yüksek olan ürünlerin iletiminin sağlanması ile fibroblastlara nüfuz etmektedir. 0 ila 2 mm derinliklerinde mikro iğneler ile doku uyarımının sağlanması ve destek ürünlerin nüfuz etme kapasitesinin artması ile cilt probleminde azalma, hafifleme hatta yok olma gibi başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  Bir cilt yenileme etkisi ortaya çıkaran bu işlemde oluşturulan kontrollü hasarlar hücre yenilenmesini ve dokunun kendi kendini onarım sürecini aktif etmesi ile cilt kalitesinde artış ortaya çıkmaktadır. Cilt ve cilt altı dokularını iyileştiren bu işlem ile birlikte daha sağlıklı, canlı, renk tonu eşitlenmiş, kırışıklıkları açılmış ve gözenekleri küçülmüş bir görünüm elde edilmektedir.

  Kollajen ve elastin üretimini tetikleyen, cilt yenileme etkisine sahip olan bu işlem, cilt yüzeyine dikey bir şekilde uygulandığı için cilt ve cilt altı dokularındaki tahribatı minimum seviyededir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  EPN Elektroporasyon İğnesi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×