Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Nd Yag Lazer Epilasyon

Nd Yag Lazer Epilasyon

Nd Yag Lazer Epilasyon İşlemi Nedir?

Yeni nesil lazer epilasyon sistemi olan ND Yag lazer epilasyon, 1064 nm’lik bir dalga boyutuna sahip olup, aynı zamanda bronz tenli ve ince kıl tipine sahip kişilerde iyi sonuçlar veren bir cihaz türüdür. “Neodymium-doped yttrium aluminum garnet” olarak da bilinen bu cihaz türü ile kusursuz ve kalıcı bir pürüzsüzlük elde etmek oldukça mümkündür. 

Oldukça yüksek dalga boyutuna sahip olan bu lazer epilasyon türünde,  istenmeyen tüyler azalır veya kalıcı olarak yok olur hızlı sonuçlar gözlemlenebilir.

ND Yag Lazer Epilasyon Uygulaması Nasıl Yapılır?

Koyu tenli ve ince kıl yapısına sahip kişilerde kalıcı pürüzsüzlüğü vaad eden uygulama uzman doktorlar tarafından uygulanması gereken bir işlemdir. Bu işlem  cilde 3 cm uzaklıkta olacak şekilde yapılmaktadır. Aynı zamanda zamanda cilde soğutma işlemi de yapılmaktadır. Bu özelliği sayesinde olası acı ve ağrılarında önüne geçilmiş olunur. İşlem sonrasında pürüzsüz bir görünüm elde edilir.

Ankara Nd Yag Lazer Epilasyon

Nd yag Lazer Epilasyon işlemleri istenmeyen kıl probleminin ortadan kaldırılması ya da kıl yoğunluğunun azaltılması amacı ile uygulanan konforlu bir epilasyon uygulamasıdır. 

Nd: Yag Lazer Lazer Epilasyon Sonrası Görülen Etkiler Nelerdir?

Tüm lazer epilasyon işlemlerinde olduğu gibi Nd: Yag lazer işlemi sonrasında olası yan etkiler gözlemlenebilir. Bu yan etkilerin başında da, kızarıklar ve hafif şişlikler gelmektedir. Meydana gelen bu kızarık ve küçük şişlikler olası durumlardır. Bunun için endişeye kapılmaya gerek yoktur. Kızarık ve şişlikler işlemden birkaç saat sonra geçmektedir. Bununla beraber, ciltte hafif bir hassasiyet ve yanma hissi yaşanabilir. Bu his genellikle hafif olup soğutma jelleri veya losyonlarla hafifletilebilir. Ayrıca : Lazer ışığı, tüy köklerini hedef aldığı için tedavi sonrası kıl köklerinin dökülmesi normaldir. Bu dökülen tüyler, birkaç hafta içinde kendiliğinden kaybolmaktadır.

Nd Yag Lazer Epilasyon Faydaları Nelerdir?

Nd Yag lazer epilasyonunun, istenmeyen tüylerden kurtulmanın yanı sıra belli başlı alanlarda da fayda sağlamaktadır. Bahsi geçen alanlara sağladığı faydalar şunlardır;

 • Yaşlılık, hamilelik ve güneş lekelerinin solmasında
 • Epidermal lekeleri geçirmede
 • Pigmentasyon bozukluğu nedeniyle meydana gelen epidermal lekelerde
 • Dövme silme işlemlerinde
 • Tüy sarartma işlemlerinde
 • Tırnak mantarı tedavisinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu işlemlerde büyük faydalar sağlamaktadır.

Nd Yag Lazer Uygulamasının Diğer Epilasyonlardan Farkı Nedir?

Yag lazer epilasyon işleminin diğer epilasyon türlerine göre birçok farklılıkları vardır. Var olan bu farklılıklar, nd:yag lazer epilasyon cihazının tercih edilmesini oldukça kolaylaştırmaktadır. Belirtilen bu Nd yag lazer epilasyonun farkları şu şekildedir;

 • Pigmentasyon Problemlerine En İyi Çözüm: YAG lazer, pigmentasyon sorunlarına (örneğin, melazma veya güneş lekeleri) sahip kişilerde daha güvenli bir seçenek olabilir, çünkü diğer lazer türleri bu tür sorunları ağırlaştırabilir.
 • Daha Az İrritasyon: YAG lazer epilasyon, cildin yüzeyini daha az tahriş eder. Bu, tahrişe hassas olan veya hassas cilde sahip olan kişiler için daha uygun olabilir.
 • Geniş Cilt ve Kıl Tipi Uygunluğu: YAG lazer epilasyon, farklı cilt tiplerine ve kıl renklerine sahip kişilere uygulanabilir. Ayrıca koyu cilt tonlarına da etkili bir şekilde uygulanabilir iken, bazı diğer lazer türleri bu cilt tonlarında kullanımı sınırlayabilir.

Nd: Yag Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

Nd yag lazer işleminin, istenmeyen tüylerden kurtulmanın yanı sıra pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar nd: yag lazerin daha da ön plana çıkmasına yardımcı olmaktadır. Bahsi geçen bu avantajlar şu şekildedir;

 • Yara oluşturmadan, cilt yüzeyini olabildiğince yenilemektedir.
 • 4 mm’ye kadar kalınlığı olan mavi damar görünümünü iyileştirir.
 • İnce ve yüzeysel kılcal damar görünümünde, iyileşme sağlar.
 • Akne ve ve sivilcelerin hafiflemesine yardımcı olur.
 • Ciltte meydana gelen, kabarık damarsal genişlemenin önüne geçer.
 • Şarap lekesi olarak da bilinen lekelerin ve yüzeysel damar genişlemesi ile oluşan lekelerin azalmasına yardımcı olur.

Nd:YAG Lazer Epilasyon Fiyatları

Nd: Yag lazer epilasyon fiyatları kıl yoğunluğu, cihaz tipi ve seans sayısı gibi parametrelere göre değişmekte olup, uygulanacak olan bölgeye göre de farklılık göstermektedir. 

Özel seans takvimi ile kişiselleştirilen nd: yag lazer epilasyon seansı öncesinde, istenmeyen vücut kıllarından kurtulmak için periyodik seanslar belirlenir. Belirlenen bu periyodik seanslar için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

Nd: yag lazer uygulamalarımız hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek ve ücretsiz epilasyon atışı için randevu almak ya da Nd: Yag Lazer Epilasyon Fiyatları hakkında bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Nd Yag Lazer Epilasyonunda Neden Esmerlife Polikliniği?

Nd:yag lazer ankara bölgesinde oldukça tercih edilen bir işlemdir. Bu yüzden Esmerlife polikliniği, nd yag lazer epilasyon işlemi konusunda oldukça profesyonel hizmetler sunmaktadır. Bünyesindeki uzman  doktorlar ile beraber titizlikle çalışarak, nd- yağ lazer epilasyon sürecini en detaylı şekilde planlayıp yürütmektedir.  Esmerlife polikliniği nd- yag lazer Ankara bölgesinde revaçta olduğu için,  kaliteli bir hizmet sunmaktadır. 

Ankara Esmerlife polikliniğinde  kullanılan tüm nd yag lazer lazer cihazları FDA onaylı olup, sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış cihazlardır. FDA onaylı cihazlarımız ile cildinizde olası kötü durumlar yaşanmamış olur.  Esmerlife Kızılay, nd yag lazer epilasyon işlemi açısından oldukça avantajlıdır. Çünkü  hijyen standartlarına çokça dikkat etmektedir. Böylelikle sağlıklı ve profesyonel bir alexandrite lazer hizmeti sağlanmaktadır.

Yazımızın sonuna geldik! Lazer epilasyon işlemi ile ilgili detaylı bilgi almak ve merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

nd- yag lazer koyu ten ve ince tüylerde bile oldukça iyi sonuçlar veren bir işlemdir.  Bu nedenle nd- yag lazerin etkili ve acısız bir epilasyon yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenden dolayı, nd yag lazeri tercih ettiğinizde kalıcı bir pürüzsüzlüğü de sahip olmuş olursunuz.

Nd:YAG lazer epilasyonu sırasında acı veya rahatsızlık hissi, kişiden kişiye değişebilir. Öncesinde ve sonrasında da ufak ağrı veya hassasiyet meydana gelebilir Bu sebeple endişelenmenize gerek yoktur.

Yag laze uygulaması sanılanın aksine oldukça güvenilir bir olmaktadır. Bu nedenle, ns- yag lazer epilasyon işlemini gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. Herhangi bir olumsuz sonuç gözlemlenmemiştir. 

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Ankara ND:YAG Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Bayanlar İçin
  Tüm Vücut Bayan
  Tüm Bacak Bayan
  Alt Bacak Bayan
  Üst Bacak Bayan
  Tüm Kol Bayan
  Yarım Kol Bayan
  Kol Altı Bayan
  Genital Bölge Bayan
  Bikini Bayan
  Göbek Bayan
  Sırt Bayan
  Göğüs Arası Bayan
  Göğüs Ucu Bayan
  Yüz Bayan
  Bıyık Bayan
  Çene Bayan

  Erkekler İçin
  Sakal Üstü Erkek
  Kulak Erkek
  Boyun Erkek
  Ense Erkek
  Kaş Erkek
  Tüm Sakal Erkek
  Tüm Kol Erkek
  Yarım Kol Erkek
  Göğüs Erkek
  Sırt Erkek

  Randevu Al

  Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

  Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

   (0)Seçilen Hizmet