Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Sakal Ekimi

Sakal Ekimi

Sakal Ekimi; Sakal Ekimi genetik, kaza ya da bir hastalık sonucu sakal bölgesinde sakal çıkmaması ya da sakal alanlarındaki şekilsizliklerin düzeltilmesini amaçlamakta olan etkin ve güvenli bir tedavi prosedürü olup, klinik muayene ve tedavi planlaması öncesinde merak edilen Sakal Ekim Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? Kimler Sakal Ekim Tedavisi Yaptırabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Köselik, sakal seyrekliği ya da travmalara bağlı sakal azlığı erkekler için estetik görünümde önemli sorunlara yol açabilmektedir. Erkekler için yüz formunun ve estetik duruşun önemli bir unsuru olan sakal sorunu pek çok alternatif yöntem ile giderilmeye çalışılmakta ancak bu alternatif yöntemlerin pek çoğu sakal kıl köklerinin daha fazla hasar görerek dökülmesine yol açabilmektedir.

Sakal dökülmesi, yaralanmaya bağlı bazı bölgelerde görülen sakalsızlık, genetik nedenler sonucunda yaşanan köselik ve kullanılmış ilaçlar sonucunda oluşabilen seyreklik gibi problemlerde en ideal tedavi yöntemi olarak tercih edilen Sakal Ekimi, sağlıklı saç köklerinden alınan greftlerin yüz hattına uygun şekilde sakal bölgesine ekilmesi işlemi olarak ifade edilebilmektedir.

Sakal Ekimi

İstenilen sakal yoğunluğunun elde edilmesine olanak sunan sakal ekim operasyonu öncesinde sağlıklı köklerin alınacak olduğu transfer bölgenin yanı donör bölgesinin tespiti, toplanacak greft sayasının belirlenmesi ve sakal şeklinin oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Sakal ekim tedavisine ilişkin merak ettiğiniz tüm sorularınızı ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Sakal Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Kaş Ekimi
BENZER TEDAVİLER
Kaş Ekimi
Kadın ve erkekler tarafından güvenle tercih edilen Kaş Ekimi, kaş hacminde azalmalar ve kaş kalınlığının incelmesi olarak ortaya çıkan olumsuz tablolarda kıl yoğunluğunun yüz formuna uygun arttırılmasına yönelik yapılan tedavidir.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal Ekimi, saç ekimi operasyonlarında olduğu gibi sağlıklı saç köklerinin saç ekimi teknikleri kullanılarak sakal bölgesine transfer edilmesi / nakil edilmesi esasına dayanan bir işlemdir. Doğal, estetik ve istenilen sakal yoğunluğunun oluşmasına olanak sunan bu işlem, F-U-E Saç Ekim tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Ancak işlem öncesinde istenilen yoğunluğa uygun toplanacak greft sayısına ve donör olarak seçilecek bölgeye karar verilmektedir.

Genellikle donör bölge olarak, sağlıklı saç köklerinin yoğun olarak bulunduğu iki kulak arasında kalan ense bölümü tercih edilmektedir. Bu bölgeden F-U-E tekniği ile toplanan greftler yüz hattında oluşturulmuş sakal çizgisine ve yoğunluğuna uygun bir şekilde açılan kanallara tek tek yerleştirilmektedir.

İşlem anestezi eşliğinde gerçekleştirilen bu nedenle acı ve ağrı hissi oluşturmadan tamamlanan bir operasyondur. Bu operasyon sırasında doğal bir sakal görünümünün elde edilmesi amacı ile her bir greft sakalların doğal çıkış yönlerinde ve açılarında yerleştirilmektedir. Her bir greftin tek tek doğru açı ve planlama ile yerleştirilmesinin ardından işlem acısız ve ağrısız bir şekilde tamamlanmaktadır.

Sakal Ekimi Kimler Yaptırabilir?

Erkeklerde hormonal değerler ve sakalların çıkma seviyeleri birbirleri ile ilişkilidir. Bu nedenle hormon seviyesinin daha düzenli bir aralığa ulaşmış olduğu dönemlerde Sakal Ekimi operasyonlarına başvurmaları önerilmektedir. Bu amaçla 20 ila 22 yaş aralığından sonra tüm sakal problemi yaşayan erkekler bu işleme başvurabilirler. Ayrıca travma ya da yaralanma sonucunda sakal bölgesinde açıklık bulunan kişilere de uygulanabilen başarılı bir operasyondur.

Sakal Ekimi Sonrasında İyileşme Süreci

Sakal Ekimi tedavisi sonrasında greftlerin yerleştirilmesi için açılan kanallarda kabuklanmalar kendini göstermektedir. Bu kabuklar iyileşme süreci içerisinde beklenilen olumlu etkilerdir. Ortalama 15 gün içerisinde kabukların dökülmesi ile beraber sakallarda yoğun bir dökülme kendini göstermektedir. Şok dökülme olarak adlandırılan bu tablo sağlıklı sakal kıllarının uzaması aşamasında önemli bir durumdur. Ortalama 4 ila 8 ay süren bu şok dökülme sonrasında doğal çıkış hızına uygun yeni ve sağlıklı sakal kılları kendini göstermeye başlamaktadır. Ortalama bir yılın sonunda ise doğal görünümlü sakal formu oluşmuş olmaktadır.

Sakal Ekimi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sakal Ekimi sonrasında önerilen sakal yıkama prosedürünün dışına çıkılmaması gerekmektedir. Bunun dışında kabukların tümü dökülene kadar önerilen şampuan ve losyonların haricinde bir ürün kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Bu aşamada kabukların kendiliğinden dökülmesi beklenmeli ve bu kabuklar yerlerinden kesinlikle kaldırılmamalıdır.

Sakalların kısaltılması ve düzeltilmesi aşaması ise iyileşme süreci sonrasında önerilen zaman dilimi içerisinde yapılmalıdır. İyileşme süreci içerisinde sakalların kesinlikle makine ile kısaltılmaması gerekmektedir. Yani ekim bölgesindeki greftlerin sakal bölgesinde aktif olması ve iyileşme sürecini desteklemesi sebebi ile bu süreç içerisinde uzama eğilimlerinde olduklarını söylemek mümkündür. Bu nedenle onay verilmesi halinde traş olunması gerekmektedir.

Sakal Ekimi Sonrası Görülen Yan Etkiler

Sakal ekim operasyonu dahil diğer tüm ekim tedavileri kişilerin kendi saç köklerinden alınan greftler ile gerçekleştirildiği için herhangi bir yan etki ya da risk taşımayan oldukça başarılı bir işlem olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Sakal Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet