Kadın Saç Ekimi

Kadın Saç Ekimi

  Kadın Saç Ekimi; Erkekler kadar kadınlar için de önemli olan ekim tedavisi prosedürünün uygulandığı Kadın Saç Ekimi saç seyrekliği ve saç dökülmesi gibi erkek tipi dökülmeleri üstün etkili ve kalıcı sonuçlar ile ortadan kaldıran saç ekim tedavisi olup, saç analizi ve klinik muayene öncesinde merak edilen Kadın Saç Ekim Tedavisi Nasıl Yapılır? İyileşme Süreci Nasıldır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Saç dökülmesi problemi pek çok etkene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Genetik yatkınlık, yaralanma sonucu saç kayıpları, kullanılan ilaçlar sonucunda oluşan seyreklik ya da kellik pek çok kişiyi estetik açıdan etkileyen negatif bir durumdur. Bu problemin ortadan kalkması amacı ile uygulanan tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Ancak bu tedavi yöntemleri içerisinde kullanılan, kalıcı etkilere sahip ve istenilen saç yoğunluğunun elde edilmesini sağlayan yöntemin Saç Ekimi olduğunu söyleyebiliriz.

  Yaygın olarak erkekler tarafından tercih edilen saç ekimi operasyonları gelişen teknolojiler ve geliştirilmiş saç ekimi metotları sayesinde hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilir prensipleri ve teknikleri içerisinde barındırmaktadır. Kadın Saç Ekimi operasyonlarının da yapılmasına olanank sunan bu teknikler ve metotlar doğrultusunda kadınlarda da sıklıkla görülen saç seyrekliği ve saç dökülmesi gibi problemler üstün etkili ve kalıcı sonuçlar ile ortadan kaldırılarak istenilen gür saçların kavuşulmasına olanak sunulmaktadır.

  Kadın Saç Ekimi

  Kadınlarda saç ekimi yapılmasına olanak sunan kadın saç ekim operasyonu öncesinde saç dökülme tipinin analiz edilmesi, kullanılacak tekniğe karar verilmesi, dönor alanın tespit edilmesi ve toplanacak greft sayısının belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanabilir, saç ekimi tedavisinin planlanmasına olanak sunabilirsiniz.

  Kadın saç dökülme tipleri ve dökülme tipine uygun saç tedavisi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Kadın Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Saç Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  Saç Ekimi
  aç dökülmesi ve kellik gibi durumlarının neden olduğu estetik sorunları ortadan kaldırmak amacıyla uygulanan Saç Ekimi kalıcı profesyonel saç tedavisidir.

  Kadın Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  Kadın Saç Ekimi işlemi öncesinde yapılan ön kontrol çok önemlidir. Bu ön kontrol operasyonun planlaması ve başarısı açısından oldukça önemlidir. Ön kontrol esnasında dökülme şikayeti ile gelen kadın hastanın ilk olarak saç dökülme tipi analiz edilmektedir. Bu analiz esnasında ön ve tepe kısmında dökülmeler gözlemleniyor ise bu dökülme “erkek tipi saç dökülmesi” olarak adlandırılmakta ve saç ekimi için uygunluk göstermektedir.

  Dökülme tipinin analiz edilmesinin ardından sağlıklı saç köklerinin alınacağı bölgeye yani donör alana karar verilmektedir. Dönör alanın da belirlenmesinin ardından F-U-E Saç Ekim tekniği kullanılarak sağlıklı saç kökleri tek tek toplanmaktadır. Daha sonrasında saç yapısına ve karar verilen metoda uygun bir şekilde kanal açma işlemleri gerçekleştirilerek her bir greft istenilen yoğunluğa ve alın çizgisine göre doğru açılarda yerleştirilmektedir. Her bir greftin yerleştirilmesinin ardından işlem sonlandırılmaktadır.

  Tüm bu Kadın Saç Ekimi operasyonu lokal anestezi eşliğinde yapılmakta olup, işlem esnasında hasta herhangi bir şekilde ağrı ya da acı hissetmemektedir. Bununla birlikte saç ekimi operasyonları esnasında saçlarını kestirmek istemeyen kadınlar için de DHİ Saç Ekim yöntemi olarak adlandırılan bu metot ile traşsız saç ekimi uygulanabilmektedir. Böylece saç ekimi sonrasında oluşabilecek kozmetik problemin de önüne geçilebilmektedir.

  Kadın Saç Ekimi Sonrasında İyileşme Süreci

  Saç ekimi operasyonları sonrasında özellikle ilk üç gün hastaların dinlenmesi önerilmektedir. İlk 3 günün ardından ilk yıkamanın önerilen aşamalar ile yapılmasına dikkat edilmelidir. Yıkama periyotlarına dikkat edilmesi saç ekim tedavisinin etkinliği açısından oldukça önemlidir.

  İyileşme süreci içerisinde ilk iki haftanın sonunda ekim yapılan yerlerde şok dökülme olarak adlandırılan bir dökülme ile karşılaşılmaktadır. Bu dökülmeler tedav sonrasında iyileşme süreci içerisinde görülmesi beklenen bir etkidir. Ekilen köklerin hızlı bir şekilde döküldüğü bu şok dökülmenin ardından ortalama 3 ay içerisinde yen saçlar ince bir şekilde kendini göstermeye başlamaktadır. Ortalama 8 ay sonrasında ise saçlar istenilen yoğunlukta ve hacimde uzamaya başlayarak Kadın Saç Ekim tedavisinin ilk etkilerini göstermeye başlamaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kadın Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×