Hücre Destekli Saç Ekimi

Hücre Destekli Saç Ekimi

  Hücre Destekli Saç Ekimi; Saç ekim yöntemleri içerisinde yer alan Hücre Destekli Saç Ekimi tekniği saç ekimi sonrasında doğal saç gelişimini uyarmak amacı ile kişinin kendi vücut dokusundaki hücrelerin kullanıldığı bir prosedür olup, saç analizi ve saç ekimi işlemi öncesinde merak edilen Hücre Destekli Saç Ekim Nedir? Nasıl Uygulanır? Kimler Yaptırabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Saç ekimi tedavisinin etkinliğinin arttırılması ve ekilen saçların sağlıklı bir şekilde büyümesinin teşvik edilmesi amacı ile uygulanan Hücre Destekli Saç Ekimi işleminin, saç ekimindeki temel amacı, hücrelerin üreme ve büyüme potansiyellerinden yararlanmaktır. Yani saç tellerinin yeniden oluşturulması ve saç dökülmesi görülen bölgede yeni hücrelerin üretilmesini hedeflemektedir. Böylece saç ekimi tedavisi sonrasında hücre ile desteklenmiş daha sağlıklı saç çıkışı elde edilmiş olmaktadır.

  Mikro enjeksiyon yöntemi ile uygulanan bu saç ekimi yöntemi, saç ekimi sonrasında doğal saç gelişimini uyarmak amacı ile kişinin kendi vücut dokusundaki hücrelerin kullanıldığı bir işlemdir. Saçlı deriye enjekte edilen hücreler ile ölmüş ya da hasar görmüş tüm kıl folikülleri aktive edilerek saç büyümesi ve uzamasına katkı sağlanmaktadır. Ayrıca yeni ekilmiş foilükllein de sağlıklı bir şekilde uzaması desteklenmektedir.

  Hücre Destekli Saç Ekimi

  Diğer saç ekimi tekniklerine kıyasla hücre ile saç büyümesini arttırmak, sağlıklı ve yoğun saçların uzamasını sağlamak gibi olumlu etkilere sahip olan destekleyici tedavi öncesinde saç analizinin yapılması ve tedavi parametrelerinin oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Hücre tedavisi ile saç ekimi tedavisinin yapıldığı bu yöntem hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Hücre Destekli Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi
  IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi tekniği saç köklerinin canlılığının arttırılması amacı ile greftlerin ekim işlemine kadar özel bir solüsyonda bekletilmesi ve soğutulması prosedürüdür.

  Hücre Destekli Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  Hücre Destekli Saç Ekimi yönteminde kişinin kendi hücrelerinin elde edilebilmesi için ilk olarak kulak arkasından az bir yağ dokusu ya da kolundan az miktarda kan alınmaktadır. Alınan bu yağ dokusu ya da kan çoğaltma işleminden geçirilmektedir. Bu işlemin ardından  hücrelerce zengin olan bir sıvı elde edilmektedir. Bu sıvı mikro enjeksiyon yöntemi ile cilt altına verilmek üzere cihaza yerleştirilmektedir. Mikro enjeksiyon yöntemi ile ekim yapılacak bölgeye enjekte edilen hücre sonrasında ekim işlemine geçilmektedir.

  Hücreden zengin sıvının elde edilmesi sonrasında saç ekim tedavisinin işlem basamaklarına geçilmektedir. Bu aşamada sağlıklı saç köklerinin bulunduğu alandan greftlerin toplanabilmesi için F-U-E saç ekim tekniğinden yararlanılmaktadır. Bu teknik ile toplanan greftler Saç Ekimi tedavisinin basamaklarında olduğu gibi aynı formda ilerleyerek; kanallar açılmakta ve bu kanallara her bir greft tek tek yerleştirilmektedir. Greftlerin yerleştirilmesinin ardından da tedavi sonlandırılmaktadır.

  Tüm bu işlemler anestezi uygulanarak yapılmakta ve yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından uygulamanın konforlu bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

  Kimler Hücre Destekli Saç Ekimi Yaptırabilir?

  Hücrelerinin bölme, üretme ve yenileme özelliklerinden yararlanıldığı Hücre Destekli Saç Ekimi genellikle ileri seviyede saç dökülmesi problemi yaşayan kişilere uygulanan bir tekniktir. Ayrıca bu teknik yalnızca saç ekimi ve saç dökülmelerinde değil kaş ve sakal bölgelerinde görülen dökülme problemlerinde de uygulanabilmektedir.

  Hücre Tedavisinin Saç Ekimi İşlemindeki Etkileri

  Hücre Destekli Saç Ekimi, saç ekimi tedavisinin etkinliğini arttıran ve hızlı iyileşme süreci sağlayan bir tekniktir. Bunun yanı sıra özellikle iyileşme süreci sonrasında ekilen saç köklerinin kalitesini ve büyüme hızını da arttırmaktadır. Saçların ekildiği bölgeye adaptasyon sürecini onararak arttıran ve her bir saç folikülünü besleyerek saçları güçlendiren bu tedavinin en önemli etkisi ise; daha sağlıklı saç kökleri ile dökülme riskini en aza indirmesidir. Böylece saç ekimi sonrasında gür, sağlıklı ve doğal saçlar ile yüksek verim elde edilmiş olmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Hücre Destekli Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×