Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Fibrocell Hücre Tedavisi

Fibrocell Hücre Tedavisi

Fibrocell Hücre Tedavisi; Cilt yenileme, cilt gençleştirme ve antiaging uygulama arasında yer alan Fibrocell Hücre Tedavisi çoğaltılmış fibroblastların cilt doku hücrelerini aktive etmesi ve hücre sentezini arttırması amacı ile uygulanmakta olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlamaıs öncesinde merak edilen Fibrocell Hücre Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Etkileri Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Hücresel Doku Yenileme olarak da adlandırılan Fibrocell Hücre Tedavisi, hücre destekli bir otolog tedavidir. Cilt gençleştirme ve cilt yenileme işlemlerinde kullanılan bu tedavi yöntemi, çoğaltılmış fibroblastların cildin alt katmanındaki doku hücrelerini aktive etmesi ve hücre sentezini arttırması amacı ile uygulanmaktadır.

Fibroblast hücre kültürü olarak da tanımlanabilen bu işlem fibroblast hücrelerinin çoğaltılarak kullanıldığı bir enjeksiyon tedavisi olması nedeni ile “Fibrocell” ismini almaktadır. Cildin yapı taşı kollajen ve elastin hücrelerinin üretimini tetikleyerek yaşlanma belirtileri olan cilt deformasyonlarının, sarkmalarının, kırışıklıklarının ve lekelerin hafifletilmesi ve geciktirilmesi sağlanmaktadır.

Fibrocell Hücre Tedavisi

Cildi gençleştiren, cilt kalitesini arttıran ve doku hücrelerini aktive eden bu enjeksiyon tedavisi öncesinde genetik, çevresel ve yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan cilt deformasyonlarının cilt analiz testi ile incelenmesi ve enjeksiyon alanlarının tespit edilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilirsiniz.

Cilt tedavileri içerisinde cilt yenileme ve cilt gençleştirme tedavisi olarak uygulanmakta olan Fibrocell hakkında merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Fibrocell Hücre Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Mezolift
BENZER TEDAVİLER
Mezolift
Çeşitli cilt problemlerinde kullanılan Mezolift, cildi destekleyen vitamin, mineral, hyalüronik asit ve protein gibi ürünlerin hedef dokuya iletilmesini sağlayan bir mikroenjeksiyon uygulamasıdır.

Fibrocell Hücresel Doku Yenileme Nasıl Yapılır?

Fibrocell Hücre Tedavisi kişiden alınan bir dokunun ya da kanın laboratuvar ortamında özel kültürlerden geçirilmesi sonrasında elde edilen hücrelerin steril koşullarda tekrar kişiye enjekte edilmesi esasına dayanan bir cilt gençleştirme tedavisidir.

İşlem esnasında  hücrelerin elde edilmesi için P-R-P tedavisinde olduğu gibi kişiden kan alınmaktadır. Bu kan laboratuvar kültüründen geçilerek istenilen fibroblast hücre sayısında ve yoğunluğuna erişilmesinin ardından enjeksiyon uygulamasına geçilmektedir.

Elde edilen etken maddenin hedef bölgeye enjeksiyonu öncesinde bölgeye lokal anestezik krem sürülmektedir. Böylece enjeksiyona bağlı acı ya da ağrı hissi en aza indirilmektedir. Daha sonrasında ince uçlu iğne aracılığı ile mikro enjeksiyon şeklinde uygulama yapılmaktadır. Etken maddenin enjeksiyon bölgelerinden cilt altına iletilmesinin ardından tedavi sonlanmaktadır.

Kimler Fibrocell Hücre Tedavisi Yaptırabilir?

Cilt gençleştirme etkisi orta yaş sonrasında daha belirgin olan bu tedavi; mimik çizgisi, kırışıklık, gevşeme, sarkma, leke ve iz problemleri bulunan her yaştan kadın ve erkekler tarafından tercih edilebilir bir enjeksiyon uygulamasıdır.

Fibrocell Seans Süresi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Fibrocell Hücre Tedavisi seans şeklinde uygulanan bir tedavidir. Tedavinin seans sayısı genellikle kişiden kişiye göre değişmekte olup; cilt problemine, hedef dokunun durumuna, yaşa ve cinsiyet faktörlerine göre değişiklik göstermektedir. Ancak tedavinin olumlu etkilerinin belirgin bir şekilde elde edilebilmesi için en az 2 seans uygulama önerilmektedir. Seans sıklığı 4 hafta ara ile uygulanırken; seans sayısı hakkında net bilgi almak için ön kontrol önerilmektedir.

Fibrocell Hücre Tedavisi Etkileri

Hücre destekli bu enjeksiyon tedavisi, taze ve genç fibroblastların hedef dokulara bırakıldığı bir uygulamadır. Enjeksiyon işlemi sonrasında cilt doku katmanlarına iletilen fibroblastlar elastin ve kollajen üretimini hızlandırmaktadır. Böylece doku taze hücre ile zenginleştiği için cilt altında dolgunluk hissi ortaya çıkarırken uygulama sonrasında parlak, dinamik ve canlı bir görünüm kendini göstermektedir.

İlk seanstan itibaren maksimum etkiler ortaya çıkaran bu tedavi, sağlıklı ve taze hücrelerin enjeksiyonu ile birlikte mat ve soluk görümünün önüne geçmektedir. Daha parlak ve pigmentasyon sorunlarının önüne geçen taze doku hücreleri, elastikiyet kaybı, mimik çizgisi ve iz gibi sorunların da hafifleyerek azalmasına yardımcı olmaktadır.

Tedavinin etkileri 3 – 5 yıl belirgin bir seviyede sürmektedir. Tekrarlanabilir özellikte olan bu uygulama yaşlanma belirtilerini geciktirmesi ve doku sağlığını iyileştirerek deformasyonların önlenmesi açısından etkinlik süresi sonrasında tekrar edilmesi önerilmektedir.

Fibrocell Tedavisinin Yan Etkisi Var mı?

Kişinin kendi dokusundan ya da kendi kanından elde edilen etken maddenin yine kişiye enjekte edilmesi esasına dayanan Fibrocell Hücre Tedavisi herhangi bir kimyasal ürün ya da ekstra uygulama olmaması nedeni ile oldukça güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Bilinen herhangi bir yan etkisi olmayan bu uygulamadan hemen sonra iğne giriş yerlerinde kızarıklık ve şişlik görülebilmektedir. Bu olası etkiler ortalama 1 ila 2 saat içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Fibrocell Hücre Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet