F-U-E Saç Ekim

F-U-E Saç Ekim

  F-U-E Saç Ekim; Saç ekim tekniklerinden olan F-U-E Saç Ekim yöntemi saç ekim işlemlerinde ameliyat gerektirmeyen ve bu nedenle iyileşme süreci kısa olan bir işlem başarısı oldukça yüksek bir teknik olup, saç analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen F-U-E Tekniği Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Kimler Yaptırabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Saç ekimi tedavilerinde sağlıklı saç köklerinin bulunduğu verici bölgedeki yani donör alandaki köklerin farklı teknikler kullanılarak alınması ve alıcı bölgeye transfer edilmesi işlemi ile ekim tedavisi gerçekleşmiş olmaktadır. Bu aşamada donör alandan alınan saç köklerinin toplandığı farklı tekniklerin bulunduğunu söyleyebiliriz.

  F-U-E Saç Ekim

  Donör saha olarak adlandırılan sağlıklı saç köklerinin alınarak seyrek ya da saçsız bölgeye tranfer edilmesi esnasında kullanılan yöntemlerden bir tanesi F-U-E Saç Ekim tekniğidir. Foliküler Ünite Ekstrasiyonu olarak adlandırılan bu teknik, diğer saç ekim teknikleri ile kıyaslandığında oldukça konforlu ve saç köklerinin daha fazla bölgeden hızlı toplanmasına olanak sunan bir tekniktir.

  Donör alana yani verici alana kesi ya da dikiş atılmasına ihtiyaç duyulmadan gerekli olan tüm greftlerin daha kısa sürede toplanmasına olanak sunan bu işlem öncesinde; saç seyrekliğinin ya da azlığının incelenmesi, donör sahanın belirlenmesi ve istenilen yoğunluğa uygun ekilecek greft sayısının tespiti için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Saç ekimi tedavileri içerisinde iz oluşturmadan greft toplanmasına olanak sunan teknik hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da F-U-E Saç Ekim fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  FUT Saç Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  FUT Saç Ekimi
  FUT Saç Ekimi Saç köklerinin donör olarak seçilen bölgeden şerit halinde çıkarılması ve ekim yapılacak saçsız bölgeye transfer edilmesi tekniğidir.

  F-U-E Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  Saç ekimi tedavisinden istenilen etkilerin ve istenilen yoğunluğun alınabilmesi için ilk olarak saç analizi yapılmaktadır. Bu saç analizi ile greftlerin toplanacak olduğu donör alana karar verilmekte; ayrıca istenilen yoğunluğa bağlı toplam greft sayısına karar verilerek alın çizgisinin oluşturulmasına geçilmektedir. Bu çizgi ekim yapılacak bölgelerin belirlenmesini sağlarken aynı zamanda doğal görünümün yakalanması için de önemli bir basamağı oluşturmaktadır.

  F-U-E Saç Ekim tekniği, sağlıklı saç köklerinin daha yoğun olarak görüldüğü iki kulak arasındaki ense bölümündeki köklerin işlem için geliştirilmiş olan mikro motorlar aracılığı ile toplanması prensibine dayanan bir uygulamadır. Bu mikro motorların içerisinde bulunan özel uçlar yardımı ile donör alandan her bir saç folikülü greft şeklinde toplanarak 2’li ya da 3’lü gruplar haline ayrılmaktadır.

  Greftlerin gruplar halinde ayrılmasının sonrasında ekim yapılacak alanda saçların çıkış yönüne uygun kanallar oluşturularak, greftler kalınlıklarına ve çıkış yönlerine göre bu kanallara yerleştirilmektedir. Ortalama 2 – 4 saat süren greft toplama işlemlerinin ve nakil işlemlerinin anestezi eşliğinde gerçekleşmesi sebebi ile acı ve ağrı hissi oluşmamaktadır.

  Ekim işleminin tamamlanmasının ardından saç köklerinin toplandığı donör alan pansuman yapılarak kapatılmaktadır. Böylece oluşabilecek enfeksiyon ya da komplikasyon riskinin önüne geçilmektedir.

  F-U-E Saç Ekim Kimler İçin Uygundur?

  F-U-E Saç Ekim tekniği; saç seyrekliği, saç azlığı ya da kellik gibi problemi olan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilen oldukça hızlı bir işlemdir. Bununla birlikte kaza, yaralanma veya hastalık gibi nedenlerden ötürü saçsızlık problemi bulunan ya da kafa derisinin bir bölümünde saç bulunmayan tüm herkese başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

  F-U-E Saç Ekim Tekniğinin Avantajları

  F-U-E Saç Ekim tekniğini diğer saç ekim tekniklerinden ayıran en önemli özellik kesi, dikiş ya da yara izi bulunmamasıdır. Buna bağlı olarak diğer tekniklere kıyasla iyileşme süreci daha kısa olup, cerrahi kesi barındırmaması nedeni ile işleme bağlı komplikasyon riskini de minimum seviyeye çekmektedir.

  Günümüzde geliştirilmiş ve kullanılmış en ideal saç ekim tekniği olarak adlandırılan F-U-E tekniği yalnızca ense bölgesinden değil kulakların üst bölümünde bulunan sağlıklı saç köklerinin toplanmasına da olanak sunmaktadır. Böylece verici alan seçeneklerinin daha geniş olmasını sağlamaktadır. En önemli avantajı ise bir seans içerisinde ortalama 2000 ila 5000 greft ekimi gerçekleştirilebilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  F-U-E Saç Ekim Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×