Ankara Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak amacıyla yaptırılan bir kozmetik işlemdir. Bu yöntemde, lazer epilasyon cihazı yoğun ışık enerjisi yayarak,  tüy foliküllerine odaklanır. Lazer epilasyonun çalışma prensibi, ışığın renkli cisimler tarafından emilmesi ve bu ışık enerjisinin ısıya dönüşmesi ilkesine dayanır. Tüylerin rengini belirleyen melanin pigmenti, lazer ışığını emerek ısıya dönüştürür. Bu ısı, tüy foliküllerini hedef alır ve onların büyüme yeteneğini zayıflatır. Böylelikle kalıcı pürüzsüzlük sağlanmış olunur.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon oldukça güvenilir bir işlem olup, tüylerinizden kalıcı bir şekilde kurtulmanızı sağlar. Oldukça güvenilir olan bu işlemde, yüksek yoğunluklu lazer ışığı kullanılarak kıl köklerine ısı enerjisi verilir. Bu ısı enerjisi sayesinde kıl kökleri direkt olarak hedeflenerek, tekrar çıkması engellenir. 

Kızılay, Ankara​ Lazer Epilasyon

Kadın Lazer Epilasyon işlemleri istenmeyen kıl probleminin ortadan kaldırılması ya da kıl yoğunluğunun azaltılması amacı ile uygulanan güvenli ve kalıcı epilasyon işlemleridir.

Lazer Epilasyonda Tedavi Süreci Nasıl İşler?

Esmer Life polikliniğinde lazer epilasyon süreci titizlikle yürütülmektedir. Uzman doktorlarımız tarafından yürütülen epilasyon süreci sonrasında, lazer epilasyon yaptıran kişilerde kusursuz bir pürüzsüzlük gözlemlenir.

 

 • Bunun için ilk olarak epilasyon alanında uzman doktorlarımız tarafından cildiniz kapsamlı bir şekilde analiz edilir. Bu analiz sürecinde cilt tipi, kıl kökü ve kıl yoğunluğu detaylı bir şekilde incelenir.
 • Yapılan bu analizler sonucunda doktorlarımız, sizin için en uygun lazer epilasyon türünü belirlerler. Bu doğrultuda deneme atışları yapılır. Yapılan deneme atışları sayesinde cildin lazer epilasyona nasıl tepki vereceği gözlemlenir.
 • Ardından size özel planlanan, lazer epilasyon süreci başlar. Kişiye özel lazer epilasyon planı sayesinde, kaç seansta tüylerinizden kurtulacağınız belirlenir.
 • Buna ek olarak doktorlarımız epilasyon süreci sonrasında cildinizin zarar görmemesi için önerilerinde bulunur.
 • Son olarak güvenli bir lazer epilasyon süreci sonrasında kalıcı bir pürüzsüzlük elde elde edilir.

Kadın Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri

Kadın lazer epilasyon uygulamasını, lazer epilasyon yaptıracak olan kişinin isteği doğrultusunda birçok bölgeye uygulamaktayız. Bahsi geçen bu bölgeler şunlardır;

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon işleminde, etkili ve kalıcı sonuçlar elde etmek için oldukça dikkat edilmesi gerekir. İşlem öncesinde dikkat edilmesi gereken bu önemli noktalar şu şekildedir:

 

 • İşlemden bir gün önce mutlaka tüylerinizi jilet gibi yöntemle kısaltın.
 • İşlem öncesi mutlaka kozmetik ürünlerden uzak durun.
 • İşlemden önce mutlaka bronzlaştırıcı uygulamalardan kaçının.
 • Tüy sarartıcı gibi işlemlerden uzak durun.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon işleminden sonra dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Özellikle lazer epilasyondan hemen sonra oluşabilecek durumlara karşı alınan önlemler, lazer epilasyon sürecinin başarılı ve sorunsuz bir şekilde sonuçlanmasına katkı sağlar.

 • Mutlaka ilk 24 saat çok sıcak su, sauna vb. sıcak uygulamalardan uzak durun. Bu durum cildinizin kızarmasını ve tahriş olmasını engeller.
 • Uygulama sonrası güneş kremi sürmeyi ihmal etmeyin.
 • Peeling, parfüm veya kolonya gibi tahrişe neden olabilecek şeylerden olabildiğince uzak durmanız gerekmektedir.
 • Pamuklu veya yumuşak kumaşlı kıyafetler tercih edilmelidir.

Lazer Epilasyon Seans Süresi ve Aralıkları Nasıldır?

Bu konuda net bir şey söylemek için önce detaylı bir cilt ve kıl tipi analizi yapılması gerekmektedir. Çünkü herkesin cilt tipi kıl kök ve yoğunluğu farklıdır. Bu sebeple kesin bir seans sayısı yapılan analizlerden sonra belirlenir. Eğer ihtiyacınız olan seans sayısını merak ediyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Cihaz Çeşitleri

Lazer epilasyon cihazları, herkese göre  farklılık gösteren bir durumdur. Çünkü herkesin kıl yapısı farklıdır. Bu nedenle lazer epilasyon yaptıracak kişi için en doğru lazer epilasyon cihazı belirlenirken,  incelemeler yapılır ve bu doğrultuda karar verilir. Bahsi geçen bu lazer epilasyon cihazlarının hangi kıl tipine uygun olduğunu tablodan inceleyerek, bilgi sahibi olabilirsiniz.

Cihaz Çeşitleri

Cilt Tipi/ Kıl Yapısı

ND:Yag Lazer CihazıBronz Ten/İnce Tüy
Buz Lazer Cihazı İnce/ Sarı Tüy
Alexandrite Lazer CihazıBeyaz Ten/Kalın Tüy
Diode Lazer Cihazı İnce/ Sarı Tüy

*Buz lazer ve Diode lazer epilasyon cihazı aynı cihazlardır sadece kullanılan başlık farkları vardır.

Kadın Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon işleminin fiyatı, yapılan cilt analizleri sonucunda kıl yapısına ve cihaz türüne göre belirlenmektedir Siz de detaylı fiyat bilgisi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca lazer epilasyon fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kadın Lazer Epilasyon İşleminde Neden Esmerlife Polikliniği?

Lazer epilasyon işlemi her ne kadar basit görünse de kendi başınıza yapacağınız bir işlem değildir. Bu nedenden dolayı, lazer epilasyon işlemini güvenilir polikliniklerde yaptırmanız önerilmektedir. Çünkü poliklinikler lazer epilasyon konusunda, birçok avantaja sahiptir.

Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan Esmerlife kliniğini tercih ederek, sağlıklı bir lazer epilasyon süreci yaşayabilirsiniz. Süreç boyunca kliniğimizde, ücretsiz deneme atışları yapılmaktadır. Bu atışlar sonucunda size en uygun lazer epilasyon cihazı belirlenmektedir. Buna ek olarak Esmerlife kliniğinde tüm lazer epilasyon cihazları, teknolojiyi yakından takip eden ve gelişmiş dermatolojik lazer cihazlarıdır.

Ankara’da Lazer Epilasyonu En İyi Yapan Yer Neresidir?

Ankara’da Esmerlife kliniği olarak, uzman doktorlar ile kaliteli ve sağlıklı bir lazer epilasyon deneyimi sunmaktayız. Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış sağlık kurumlarından biri olarak cildinizi derinlemesine analiz ederek, en doğru lazer epilasyon cihazı belirlenmektedir. Belirlenen lazer epilasyon cihazının cilt üzerindeki etkilerini daha net gözlemleyebilmek için deneme atışları yapılmaktadır. Yapılan bu deneme atışları ile kişiler için kişiselleştirilmiş lazer epilasyon süreci planlanmaktadır.

Kullanmış olduğumuz tüm lazer epilasyon cihazları son teknolojik cihazlar olup, sağlık bakanlık tarafından onaylıdır. Esmer life kliniğinde kullanılan bu son teknolojiye sahip cihazlar sayesinde hem sağlıklı bir süreç geçirirken hem de pürüzsüz bir güzelliğe sahip olabilirsiniz. Siz de iyi bir lazer epilasyon süreci geçirmek istiyorsanız Ankara Esmerlife kliniğini ziyaret ederek, ücretsiz analizler ve deneme atışları yaptırabilirsiniz.

Kızılay’da En İyi Lazer Epilasyon Nerededir?

Ankara Kızılay’da bulunan Esmerlife lazer epilasyon merkezinde, tüm süreçler uzman doktorlar tarafından titizlikle yürütülmektedir. Özellikle kliniğimizde tüm lazer epilasyon işlemleri, dünya standartlarındaki hijyen kuralları gözetilerek yapılmaktadır. Böylelikle kişilerin olası cilt sorunları ile karşı karşıya kalmasını engelliyoruz.

Uygulamış olduğumuz kişiye özel lazer epilasyon tedavi planı ile, tüm kişilerin kıl tipine ve yoğunluğuna göre lazer epilasyon işlemi yapmaktayız. Böylelikle her kişinin lazer epilasyon seans sayısı ve seans aralığı farklılık göstermektedir. Kişiye özel planlanan lazer epilasyon tedavi süreci, doktorların yapmış olduğu analizler ve deneme atışları sonucunda belirlenmektedir. Güvenilir ve sağlıklı bir epilasyon süreci için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Lazer epilasyon işlemleri genel olarak kökten çözüm sağlayan ve pürüzsüz görünüm sunan bir hizmettir. 

Lazer epilasyon uygulamasından sonra dökülme gözlemlenebilir. Fakat bu durum kişinin cilt tipine, kıl yoğunluğuna ve hormonal durumlara göre değişiklik göstermektedir.

Lazer epilasyon işlemleri sanılanın aksine ağrılı veya acılı bir işlem değildir. 

Epilasyon işlemlerinin genel manada riskine rastlanmamaktadır. Fakat deneyimli kişiler tarafından ve yapılacak kişinin cilt tipine göre uygulanmalıdır. Bu nedenden dolayı deneyimli ve kişilerce kontrollü bir şekilde yapılmalıdır. Buna ek olarak hamile bireyler için lazer epilasyon işlemini önermemekteyiz.

Solaryum sonrası lazer epilasyon yaptırılması pek önermemekteyiz. Çünkü cilt pigmenti koyulaştığı için, lazer ışınları cildi kıl kökü olarak algıladığı için zarar verebilmektedir.

Batık kıl görünümüne lazer epilasyon uygulanabilir. Böylece hem batık kıllardan kurtulabilir hem de sivilce ve çilek bacak görünümüne son verilebilir.

Lazer epilasyon uygulamasından sonra güneşe çıkılmasında herhangi bir sorun gözlemlenmektedir. Epilasyondan sonra güneş kreminizi sürerek ve güneş altında çok fazla vakit geçirmemeye özen göstererek, güneşe çıkabilirsiniz.

Hormon tedavisi gören kadınlarda epilasyon yaptırabilir. Fakat istedikleri sonucun elde edemezler. Bu yüzden mutlaka hormon tedavilerini tamamladıktan sonra lazer epilasyon yaptırmalarını öneririz.

Yüz lazer epilasyon işleminden sonra yüz bölgesinde hafif kızarıklar oluşabilir. Oluşan bu kızarıklar cilt tipine göre değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda bu kızarıklıklar kısa sürede geçebilir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Ankara Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Bayanlar İçin
  Tüm Vücut Bayan
  Tüm Bacak Bayan
  Alt Bacak Bayan
  Üst Bacak Bayan
  Tüm Kol Bayan
  Yarım Kol Bayan
  Kol Altı Bayan
  Genital Bölge Bayan
  Bikini Bayan
  Göbek Bayan
  Sırt Bayan
  Göğüs Arası Bayan
  Göğüs Ucu Bayan
  Yüz Bayan
  Bıyık Bayan
  Çene Bayan

  Erkekler İçin
  Sakal Üstü Erkek
  Kulak Erkek
  Boyun Erkek
  Ense Erkek
  Kaş Erkek
  Tüm Sakal Erkek
  Tüm Kol Erkek
  Yarım Kol Erkek
  Göğüs Erkek
  Sırt Erkek

  Call Now Button
  ×