Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Bacak Lazer Epilasyon

Bacak Lazer Epilasyon

Bacak Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon bölgeleri arasında en çok tercih edilen bacak lazer epilasyon, bacak bölgesindeki istenmeyen tüyleri hedefleyen bir işlemdir. Bu işlem sayesinde  uzun süreli bir pürüzsüzlük elde edilir. Bahsi geçen bu  işlemde, belirli bir dalga boyuna sahip lazer ışığı kullanılarak tüy foliküllerine zarar verilir. Böylelikle lazer epilasyon  ışığı, bacakta bulunan tüy foliküllerindeki melanin (pigment) emilimini yaparak, bacak bölgesindeki kılların tamamen ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Bacak Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Bacak bölgesine uygulanan lazer epilasyon işlemi sanılanın aksine çok basit, oldukça etkili ve acısız bir uygulamadır. Güvenilirliği yüksek olan bu işlemde, cihaz seçiminden önce kişinin kıl kökleri detaylı şekilde analiz edilir. Yapılan analiz sonucunda, kıl kökü yoğunluğu ve kıl yapısı incelenir. İncelemeler sonucunda, uygun lazer epilasyon çeşidi belirlenir.  Sonrasında lazer epilasyon işleminden en az 3 gün önce kişi, jiletle bacak bölgesi temizlenmesi gerekir. Temizlik  işlemi  sonrasında lazer uygulanabilir. Uygulama sırasında yapılan lazer atışları tekli atışlar halinde uygulanmaktadır. Bu atışlar sonucunda kişi sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

Bacak Lazer Epilasyon Kaça Ayrılır?

Bacak lazer epilasyon işlemi 2 farklı uygulama türüne sahiptir. Bu türler kişinin ihtiyacı doğrultusunda ve uzmanların analizleri sonucunda belirlenmektedir. Bahsi geçen bu lazer epilasyon türlerinden biri yarım bacak lazer epilasyon, diğer ise tüm bacak lazer epilasyondur.

 

Yarım Bacak Lazer Epilasyon

 

Yarım bacak lazer epilasyonu, genellikle bacakların diz altı kısmını kapsayan bir lazer epilasyon türüdür. Bu yöntemde dizden aşağı bölgeyi hedeflediği gibi, aynı zamanda baldırlar ve bazen ayak bileklerini ve ayakların üst kısmını da kapsayabilmektedir.

 

Tüm Bacak Lazer Epilasyon

 

Tüm bacak lazer epilasyonu genel olarak, dizlerin hem üstü hem de altı dahil olmak üzere bacakların tamamını kapsayan bir işlemdir. Bu işlem genel olarak, baldırlar, dizler, ve uylukları aynı zamanda da ayak bileklerinden itibaren ayakların üst kısmına kadar olan alanı hedefleyen bir uygulamadır.

Bacak Lazer Epilasyon Seans Süreleri Nedir?

Bu konuda net bir şey söylemek için önce bacak bölgesinde detaylı bir cilt ve kıl tipi analizi yapılması gerekmektedir. Çünkü herkesin cilt tipi kıl kök ve yoğunluğu farklıdır. Bu sebeple kesin bir seans sayısı yapılan analizlerden sonra belirlenir. Eğer ihtiyacınız olan seans sayısını merak ediyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bacak Lazer Epilasyon Fiyatları

Bacak bölgesi lazer epilasyon işleminin fiyatı, yapılan cilt analizleri sonucunda kıl yapısına ve cihaz türüne göre belirlenmektedir. Böylelikle cihaz türüne ve seans sürelerine/ aralığına göre fiyatlar belirlenmektedir.  Siz de bacak lazer epilasyon fiyatları hakkında detaylı fiyat bilgisine sahip olmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Bacak Lazer Epilasyon İşleminde Neden Esmerlife Polikliniği?

Ankara Lazer Epilasyon merkezi”, “Ankara lazer epilasyon tavsiyesi” gibi aramalar yaptığınızda da göreceğiniz üzere Ankara, lazer epilasyon kliniği açısından birçok kurum alternatifi barındırmaktadır.

Ankara Lazer Epilasyon Klinikleri arasında tercihte bulunurken hem üstün hijyen kurallarına uygun, hem kaliteli hizmet sağlayan yerleri tercih etmeniz gerekir. Bunun için güvenlik ve kalite açısından aklınızdaki oluşan tüm soru işaretlerini en minimuma indirecek, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış lazer epilasyon polikliniklere verebilirsiniz. Bu polikliniklerde bulunması zorunlu olan doktor kontrolününün getirdiği güvenilirlik, FDA onaylı olmak zorunda olan cihazların kalitesi, kliniklerin hijyen standartlarını karşılaması ve polikliniklerin yerine getirilmesi gereken şartların sağladığı faydalar, aklınıza takılan pekçok olumsuz soru işaretini geride bırakmaktadır.Esmerlife Polikliniği olarak yılların vermiş olduğu tecrübe ve deneyim ile birlikte sahip olduğumuz, FDA onaylı yüksek teknolojili cihazlar ve uzman personelimizle ziyaretçilerimizi %100 memnun etme çabamız bizim ayrıcalıklarımız arasındadır. 

 

Güvenilir ve sağlıklı bir bacak lazer epilasyon süreci için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bacak lazer epilasyon genel olarak 6 seans sonrasında bitmektedir. Fakat bu durum kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. O yüzden net bir süre sayısı söylemek yanlış olacaktır. Bu nedenden dolayı kesin bir seans sayısı için kıl kökü analizi yaptırıp, bunun sonucunda seans sayısı bilgisi edinmeniz daha doğru olacaktır.

Bacak bölgesine uygulanan komple bacak lazer epilasyon işlemi ortalama olarak 40-45 dakika sürmektedir. Fakat bu süreler kıl köklerinin kalınlığına ve kıl kökü yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Bacak lazer epilasyon işlemi sonrasında kılların dökülmesi, ortalama olarak ilk işlemden 15-20 gün sonra gerçekleşmektedir. Bu belirtilen süreç kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Randevu Al

Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

    (0)Seçilen Hizmet