Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

LPG ile Bölgesel Zayıflama

LPG ile Bölgesel Zayıflama

LPG Vakum Nedir? LPG Vakum Nasıl Yapılır?

Lipo massage olarak da bilinen LPG ile zayıflama işlemi, adını yapılan cihazdan almaktadır. oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Vücuda bir çok açıdan fayda sağlayan bu işlem, vücut üzerindeki cilt ve dokulara direkt olarak etki edip, cilde masaj yaparak cilt altındaki dokuları hafifçe uyarmış olur. Bunun sonucunda ise çeşitli estetik ve sağlık sorunlarında olumlu sonuçlar alınmış olunur. 

Bahsi geçen bu işlem, cilt üzerine hafif bir vakum uygulayarak ciltteki yağları cilt yüzeyine çıkararak daha net bir şekilde yoğunlaşmasını sağlar. Aynı zamanda başlık, cilt altındaki yağ hücrelerini, kan dolaşımını ve lenfatik drenajı teşvik eder.

Hangi Durumlarda LPG Vakum Uygulanır?

Yeni nesil lpg zayıflama zayıflama uygulamasının kullanıldığı durumlardan bahsetmek gerekirse, birçok durumda kullanılmaktadır. Ve bu işlem kişiye büyük fayda sağlamaktadır. Bahsi geçen bu işlemin uygulandığı durumlar şunlardır;

 • Selülit sorunundan dolayı, bacak bölgesinde portakal görünümü oluşan bireyler lpg vakum işlemi uygulanabilir.
 • Aynı zamanda vücut şeklinden memnun olmayan veya vücudundaki sıkılaşmanın daha da fazla olmasını isteyen kişiler için ideal bir seçimdir.
 • Bunun yanında dolaşım sistemi sorunları yaşayan kişilerde de gönül rahatlığıyla uygulanabilir.
 • Buna ek olarak estetik ameliyat yaptıran ve ameliyat sonrası ödem problemi yaşayan hastalarda da yine lpg işlemi yapılabilir.
 • Son olarak, sarkan deriler de elastikiyeti artırmak isteyen kişilerde lpg vakum tekniği kolaylıkla uygulanabilir.

LPG Vakum Avantajları Nelerdir?

 1. LPG vakum, cilt altındaki yağ hücrelerinin dolaşımını düzelterek cilt yüzeyini iyileştirmektedir. Bu doğrultuda selülit görünümününü gözle görülür bir oranda iyileştiemektedir
 2. Lpg ile zayıflama sayesinde, vücut hatları kişinin isteği doğrultusunda şekillenmiş ve sonucunda da ince bir vücut görünümüne sahip olunmuş olunur. 
 3. LPG zayıflama işleminde uygulanan vakum,  lenfatik sistemi  teşvik etmek için kullanılır. Bu, vücutta biriken fazla sıvıyı atılmasına yardımcı olabilir ve özellikle ödem sorunu yaşayan kişilere fayda sağlayabilir.
 4. Bahsi geçen bu işlem aynı zamanda cilt altındaki dokuların uyararak, cildin elastikiyetini artırmaktadır. Bu sayede yaşlanma belirtileri büyük ölçüde azalmış olur.
 5. Birçok faydası olan lpg prosedürü, ameliyat sonrası ödem ve doku iyileşmesini hızlandırmak için de kullanılmaktadır. Özellikle daha çok estetik ameliyat sonrası iyileşme sürecini hızlandırmak için uygulanabilir.
 6. LPG vakum işlemi non-invaziv bir prosedür olduğundan dolayı, cerrahi bir müdahale gerektirmez. Bu yüzden dolayı da ağrısızdır. Bu nedenle işlem sonrası iyileşme süreci çok hızlıdır.
 7. Bunun yanı sıra dolaşım sorunlarını tedavi etmek ve kan dolaşımını artırmak gibi avantajları mevcuttur. Böylece  bacaklardaki ödem ve ağrı hafiflemiş olur.
 8. Son olarak lpg işlemi kasları rahatlatmaya ve kas spazmlarını azaltmaya yardımcı olabilir.

LPG Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

Lpg tedavisinin gözle görülür büyük bir yan etkisine rastlanmamıştır. Fakat sadece işlem sonrasında meydana gelen küçük yan etkiler vardır. Bu yan etkiler kişinin yaşamsal fonksiyonunu etkilememekle beraber, işlemden bir kaç saat sonra bu yan etkiler ortadan kaybolmaktadır. Bahsi geçen bu yan etkiler genel olarak hafif kızarıklık, cilt kuruluğu, kaşıntı, hassasiyettir. Belirtilen bu etkiler kişiden kişiye göre değişiklik göstermekte olup, herkeste meydana gelen yan etkiler değildir.

Kimler LPG Tedavisi Yaptırabilir?

lpg tedavisi uygulaması konusunda doğru bir aday olup olmadığınızı anlamak için öncelikli olarak uzman doktorlarımız ile görüşme yapıp, bu görüşme sonucuna göre kesin bir bilgi verebilir. Ancak meydana gelen fazla yağlardan şikayetçiyseniz veya yaştan dolayı meydana gelen cilt değişimlerinden kurtulmak istiyorsanız, bunun yanı sıra kısa zaman için de estetik ameliyat olmuş ve ödemleriniz varsa ve bunlardan kurtulmak istiyorsanız, lpg işlemi için doğru bir aday olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu konuda daha detaylı bilgi için uzmanlarımız ile iletişime geçerek, yeni nesil lpg zayıflama konusunda doğru bir aday olup, olmadığınız konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

LPG ile Bölgesel Zayıflama Nasıl Uygulanır?

LPG ile Bölgesel Zayıflama, vakumlama ve dönme aksiyonları ile cilt yüzeyine ve cilt altı dokularına negatif basınç uygulayan bir mesaj tekniğidir. Bölgesel kilo problemi, selülit ve ödem gibi pek çok sorunda üstün etkili sonuçlara sahip olan bu sistem, kişiye giydirilen özel tedavi çorabı ile uygulanmaktadır. Sistem başlığının vücut üzerinde daha rahat ve konforlu bir şekilde gezdirilmesine olanak sunan bu çorabın giyilmesinin ardından işleme geçilmektedir.

Uygulama bölgesine göre 3 farklı sistem başlığı bulunan bu cihaz üzerinden probleme uygun sistem ayarlamaları yapıldıktan sonra yoğunluk, yön ve hız ayarlamaları doğrultusunda motorize rulmanlar cilt yüzeyinde gezdirilmektedir. Bu işlem cilt ve cilt altına masaj etkisi ile ulaşmaktadır. Vakumlama etkisi ile de dokuyu kendi içerisine çekip bırakarak dokular arasındaki hareketliliği arttırmaktadır.

Sistem başlığının tüm tedavi bölgesini taramasının ardından işlem tamamlanmakta ve özel tedavi çorabının çıkarılmasının ardından seans sonlanmış olmaktadır. Oldukça güçlü olarak tanımlanan bu masaj tedavisi sonrasında çok yönlü etkiler elde edilmektedir.

LPG Seans Süresi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

LPG vakum uygulaması için seans süreleri ve sayıları, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bunun temel nedeni, uygulanacak bölgelerin ve işlem yapılacak bölgedeki sorunun büyüklüğü, herkese göre değişiklik göstermesidir. Bu nedenle kişiye göre seans sayısı ve aralıkları değişmektedir. 

LPG Vakum Fiyatları

Yeni nesil lpg zayıflama işlemi fiyatları değişiklik gösterdiğinden dolayı, net bir fiyat bilgisi yapılan yağ ve kitle indeksi analizlerinden sonra belirlenmektedir. Bu yüzden lpg ile zayıflama prosedüründe seans fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara LPG Vakum İşleminde Neden Esmerlife Polikliniği?

LPG ile zayıflama Ankara bölgesinde sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. Bu sebeple Esmerlife Ankara, lpg vakum prosedürü konusunda profesyonel hizmetler sunmaktadır. Uzman doktorlar ile beraber lpg vakum uygulaması detaylı şekilde planlanmaktadır. lpg işlemi yapılmadan önce, boy ve kilo indeksiniz incelenerek, vücuttaki yağ oranı tespit edilir. Yapılan bu tespit sonucunda, kişiye özel seans sayısı ve aralığı belirlenir. 

Yeni nesil lpg zayıflama sürecinin titizlikle yürütüldüğü Esmerlife polikliniğinde,  hijyen kuralları gözetilerek gerçekleştirilmektedir. Böylelikle daha sağlıklı bir yeni nesil lpg zayıflama işlemi uygulanmaktadır. Bununla beraber lpg vakum uygulamasında kullanılan cihazlar, FDA onaylı olup, sağlık bakanlığı tarafından onaylıdır. Ankara lpg vakumlama alanında profesyonel sonuçlar sunan Esmerlife kliniğinde sağlıklı bir bölgesel zayıflama süreci yaşayabilirsiniz.

Esmerlife Kızılay, lpg vakum  işlemi konusunda oldukça rağbet gören bir polikliniktir. Çünkü tüm süreçler profesyonel bir şekilde yürütülmektedir. Sizde sağlık bakanlığı tarafından onaylı Esmerlife polikliniğinde kaliteli bir süreç yaşamak için iletişime geçebilirsiniz.

Uzman ekibimiz ve geniş hizmet yelpazemizle sizin için en etkili çözümleri sunmaktan memnuniyet duyarız. Ankara bölgesel zayıflama tedavilerimiz ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için tıklayın, hayalinizdeki vücuda bir adım daha yaklaşın!

Sıkça Sorulan Sorular

LPG vakum tekniği ile incelme işlemi oldukça kolay ve rahat bir süreçtir. Bu teknikte genel olarak dokular vakum yöntemi ile sıkılaştırılarak, hedef bölgedeki kan akışının hızlanması hedeflenmektedir. Böylelikle hızlanan akışıyla beraber yağ hücreleri küçültülerek, vücutta istenilen incelme sağlanır.

LPG masajı sayesinde kan ve lenf dolaşım artışını 2 kat daha fazla artmaktadır. Ayrıca cilt yüzeyine direkt olarak etki ettiğinden dolayı, cilt altı dokularının yeniden oluşmasını sağlar. Buda lpg masajının gözle görülür bir etkiye sahip olduğunu gösterir.

LPG ile zayıflama birçok kişiye uygulanabilir. Fakat aşırı varis durumu yaşayan, kanama sorunu yaşayanlara, hamilelere, epilepsi hastalarına ve kanser tedavisi gören bireylere uygulanması uygun görülmemektedir. Bu yüzden bu kişilere mevcut durumu düzeldikten sonra uygulanması daha doğrudur.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
LPG ile Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Randevu Al

  Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

  Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

   (0)Seçilen Hizmet