Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Koltuk Altı Lazer Epilasyon

Koltuk Altı Lazer Epilasyon

Koltuk Altı Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Uygulanır?

Koltuk altı lazer epilasyon son dönemlerde oldukça tercih edilen bir işlemdir. Hem sağlık açısından hem de estetik açıdan fayda sağlayan koltuk altı lazer epilasyon, hijyen sorunlarına yol açan koltuk altı tüylerinin lazer ışınları ile yok edilmesini amaçlayan kalıcı epilasyon yöntemidir. Bu yöntem sayesinde koltuk altındaki tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmak isteyen kişiler kalıcı bir pürüzsüzlüğüe sahip olacaktırlar. 

 

Bu işlem uygulanmadan önce uzman doktorlarımız kol altındaki kıl tipini ve yoğunluğunu incelerler. Yapılan bu incelemeler sonrasında ise kişiye özel bir lazer epilasyon süreci başlatılır. Bu süreç kaç seans uygulanacağını ve seans aralıklarını belirlemektedir. Belirlenen bu seans sıklığı sonrasında kişiye deneme atışları yapılır. Yapılan bu deneme atışları kişinin cildinde hangi lazer epilasyon cihazının kullanılacağını belirler. Sonra da belirlenen cihaz ışığında işlem yapılmaya başlanır. İşlem öncesinde mutlaka kişinin koltuk altını jiletle alması istenir. Böylece lazer epilasyon cihazı kılları daha net görür. Bu evrelerden sonra kişiye epilasyon işlemi yapılır.

Koltuk Altı Lazer Epilasyonda Hangi Cihazlar Kullanılır?

Koltuk altındaki tüyleri kalıcı bir şekilde yok etmek için farklı farklı lazer epilasyon cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar tamamen kişinin cilt tipine, kıl yoğunluğuna ve kıl tipine göre değişmektedir. Bu nedenle koltuk altına uygulanacak lazer epilasyon cihazı kıl ve cilt analizlerinden sonra belirlenmektedir. Bunun içinde deneme atışları yapılmaktadır. Ancak aşağıda belirtilen tüm lazer epilasyon cihazları koltuk altı epilasyonu için kullanılabilir. Bahsi geçen bu cihazlar şunlardır;

Koltuk Altı Epilasyonundan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Lazer epilasyon işleminden sonra mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu noktalar hem koltuk lazer epilasyon işleminden daha net ve olumlu sonuçlar almanızı sağlar hem de koltuk altının tahriş olmasını engellemiş olursunuz. Bunun için işlemden hemen sonra kesinlikle sıcak su ile duş almamaya özen gösterin. Çünkü sıcak su epilasyon sonrasında tahrişe neden olabilir. Bununn yanı sıra kesinlikle epilasyon sonrasında kese gibi cildi tahriş edebilecek uygulamalardan kaçının. Aynı zamanda 1 hafta sauna, güneş ve solaryum gibi işlemlerden de uzak durmanız gerekir. Eğer dışarı çıkmanız gerekiyorsa mutlaka 30 spf’lik güneş kremi kullanın.

Koltuk Altı Lazer Epilasyon İşleminin Yan Etkileri Var mıdır?

Koltuk altı lazer epilasyon uygulamasının sanılanın aksine olası bir yan etkisi yoktur. Özellikle lenf bezlerinde herhangi bir soruna yol açmaz. Bunun yanı sıra ter bezlerine de olumsuz bir etkisi yoktur. Bu sebeple gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. Ancak işlem sonrasında hafif kızarıklar, kaşıntılar ve hassasiyetler meydana gelebilir. Bu oldukça normal bir durumdur endişelenmenize gerek yoktur. Aynı zamanda bu olası etkiler kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Koltuk Altı Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Koltuk altı lazer işlemi seans sayısı ve aralıkları hakkında kesin bir şey söylemek için önce koltuk altı bölgesi detaylı bir şekilde incelenmeli. İnceleme yapılırken uzmanlarımız cilt ve kıl tipi analizi yapmaktadır. Çünkü herkesin cilt tipi kıl kök ve yoğunluğu farklıdır. Bu sebeple kesin bir seans sayısı yapılan analizlerden sonra belirlenir. Eğer ihtiyacınız olan seans sayısını merak ediyorsanız, bizimle iletişime geçerek,  deneme atışları ve analizler yaptırarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Koltuk Altı Lazer Epilasyon Fiyatları

Koltuk altı lazer epilasyon işleminin fiyatı, yapılan cilt analizleri sonucunda belirlenen seans süreleri ve cihaz türüne göre belirlenmektedir. Bu yüzden dolayı siz de koltuk altı bölgesi lazer epilasyon fiyatları hakkında detaylı fiyat bilgisine sahip olmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Koltuk Altı Lazer Epilasyon İşleminde Neden Esmerlife Polikliniği?

Ankara Lazer Epilasyon merkezi”, “Ankara lazer epilasyon tavsiyesi gibi aramalar yaptığınızda da göreceğiniz üzere Ankara, lazer epilasyon kliniği açısından birçok kurum alternatifi barındırmaktadır.

 

Ankara Lazer Epilasyon Klinikleri arasında tercihinizi yaparken hem hijyen hem kalite hem de güvenlik açısından sou işaretlerinizi minimuma indirmek için önceliğinizi Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış polikliniklere verebilirsiniz. Bu polikliniklerde bulunması zorunlu olan doktor kontrolününün getirdiği güvenilirlik, FDA onaylı olmak zorunda olan cihazların kalitesi ve polikliniklerin yerine getirilmesi gereken şartların sağlandığı faydalar birçok olumsuz soru işaretini geride bırakmaktadır.

Esmerlife Polikliniği olarak yılların vermiş olduğu tecrübe ve deneyim, sahip olduğumuz, FDA onaylı yüksek teknolojili cihazlar ve tüm ekibi, personeliyle ziyaretçilerimizi %100 memnun etme çabamız bizim ayrıcalıklarımız arasındadır. 

 

Güvenilir ve sağlıklı bir koltuk altı lazer epilasyon süreci için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Koltuk altı epilasyonu, koltuk altı bölgesindeki tüylerin kalıcı olarak azaltılması veya yok edilmesi amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Ancak bu işlem, terleme sorunlarına etki etmez. Çünkü lazer epilasyon işlemi ter bezlerine etki etmemektedir.. Bu sebeple Koltuk altı epilasyonu sadece tüylerin büyümesini engellemeyi hedefler ve bu nedenle tüylerin yeniden çıkmasını geciktirebilir veya azaltabilir.

Koltuk altı epilasyonu, bölgeyi kıllardan tamamen temizlemeyi hedefler. Fakat bu durum birazda kişinin genetiği ile de alakalıdır. Bu yüzden kesin bir şey söylemek yanlış olacaktır. 

Koltuk altı kıllarının kaç seansta biteceği yapılan analizler sonucunda net olmaktadır.Çünkü bu analizlerde cilt tipi kıl kökleri incelenerek, buna uygun seans süreleri elirlenir. Fakat ortalama olarak 4-6 seans arasında koltuk altındaki kıllar biter

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Koltuk Altı Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet