Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Mavi Peeling

Mavi Peeling

Mavi Peeling; Cilt yenileme işlemi olan Mavi Peeling güneş hasarının ciltte yol açtığı leke kırışıklık gibi sorunları cildin hasarlı olan en üst tabakasını soyarak iyileştiren etkin bir prosedür olup, cilt analizi ve cilt bakımı planlaması öncesinde merak edilen Mavi Peel Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Etkileri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Bir cilt soyma işlemi olan peeling, cildin en üst katmanındaki hasarlı ve yıpranmış cilt dokusunun giderilerek yenilenmesini sağlayan bir cilt tedavisidir. Cilt katmanındaki bazal membranın uyarılması amacı ile yapılan bu soyma işlemi derin, orta ve yüzeyel soyma etkisi ile cildin kendini tamir etme mekanizmasını harekete geçiren, ölçü dokuları uzaklaştıran ve yenileyen bir işlemdir.

İç ve dış faktörler sonucunda hasarlarmış cilt yüzeyinin farklı konsantrasyonlara sahip kimyasallar sürülerek soyulmasını sağlayan bu cilt tedavisindeki Mavi Peeling, hassas ve sorunlu cilt tiplerinde kullanılan en etkili yöntemdir. Kuruluk, sivilce ve akne lekesi, güneş lekesi, mimik çizgileri ve ince kırışıklıklarda tercih edilen bu yöntem ciltteki homojen görünümün elde edilmesini sağlayarak daha canlı ve parlak bir doku oluşumu sağlamaktadır.

Mavi Peeling

Cildi orta soyma etkisi ile uyararak yenileyen peeling yöntemi öncesinde cilt problemlerinin tespiti ve kontrollü soyma parametrelerinin oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilir, özelleştirilmiş tedavi planlamasının hazırlanmasına olanak sunabilirsiniz.

Cilt problemlerine göre uygulanan ve cilt yenileme tedavileri içerisinde maksimum etkiler ortaya çıkaran peeling uygulaması hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Mavi Peeling fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Mavi Peeling Nasıl Uygulanır?

Orta dereceli soyma etkisine sahip olan Mavi Peeling arındırılmış ve temizlenmiş cilde uygulanmaktadır. Bu nedenle işlem ilk olarak cilt tipine göre özel olarak hazırlanmış cilt temizleme ürünleri ile arındırılmaktadır.

Cildin kir, toz ve makyaj kalıntılarından arındırılmasının ardından cilt problemine ve cilt tipine göre ayarlanan konsantrasyon ışığında bir aplikatör ya da fırça yardımı ile peeling formülasyonu sürülmektedir. İstenilen bölgenin tümüne kimyasal ürün konsantrasyonunun sürülmesinin ardından beklemeye geçilmektedir.

İşlemin süresi cilt problemine ve dokudaki hasara göre belirlenmekte olup, soyma etkisinin çalışmasının ardından peeling cilt yüzeyinden temizlenerek arındırılmaktadır. Daha sonrasında nem desteğinin sağlanması ve cildin yatıştırılması için nemlendirici uygulanarak işlem sonlandırılmaktadır.

Mavi Peeling Sonrası Görülen Etkiler

Mavi Peeling sonrası görülen etkiler cilt problemine, peeling konsantrasyonuna ve uygulama yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Ancak epidermis, papiller ve retriküler dermis katmanına kadar etki gösteren bu uygulama orta derinlikte tercih edildiği için üst katmanlarda hasar oluşturmaktadır. Bu hasar sonucunda da özellikle cilt lekesi problemlerinde ve cilt tonu eşitsizliklerinde başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Ciltte homojen görüntünün yakalanmasını sağlayan peeling sonrasında cilt lekesi problemi çözümlenirken aynı esnada kuruluk, matlık ve cilt tonusundaki kabalaşma problemleri de giderilmektedir. Cilt doku hücrelerinin yenilenmesini ve sağlıklı yüzeyin oluşmasını sağlayan bu işlem ile cilt kalitesi de artmaktadır.

Çok yönlü etkiye sahip olan peeling uygulamasının en belirgin etkisi ile geniş gözenek problemleri üzerindedir. İşlemden sonra gözenekler sıkılaşmakta ve yağlanma problemini azaltmaktadır. Bununla birlikte rejenerasyon sürecini başlattığı için yara iyileşmelerinde ve sivilce – akne gibi cilt lezyonlarını tedavi etmektedir.

Mavi Peeling Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Mavi Peeling işleminin seans süresi, seans sayısı ve seans aralıkları cilt sağlığına ve cildin peeling işlemine vermiş olduğu yanıta göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle peeling ile cilt tedavisi öncesinde ön kontrol önerilmektedir.

Mavi Peeling Yan Etkisi Var Mı?

Akne ve sivilce tedavisi, sivilce ve akne izi tedavisi, güneş ve yaşlılık lekeleri, açık por problemleri ve daha pek çok cilt probleminde tercih edilen Mavi Peeling işlemi sonrasında cilt yüzeyinde hafif kızarıklık, soyulma ve pullanma görülmektedir. Bu durum işlemden sonra görülmesi beklenen olası etkilerdir. Enfeksiyon ve skar izi oluşma gibi yan etkilere sahip olmayan bu işlem sonrasında güneş hasarlarının oluşmaması için cildin güneş koruyucu kremler sürülerek korunması önerilmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Mavi Peeling Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet