Ödemi Engellemenin Püf Noktaları

Ödemi Engellemenin Püf Noktaları

  Ödemi Engellemenin Püf Noktaları; Pek çok kişinin şikayetçi olduğu Ödemi Engellemenin Püf Noktaları öncesinde ilk olarak ödemin vücut içindeki sıvının dışarı çıkmasıyla doku aralarında ve cilt altında oluştuğu bilinmekte olup, Ödem problemlerinde Su Tüketimi, Fiziksel Aktivite ve diğer yöntemler hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Ödemi Engellemenin Püf Noktaları

  Vücut içindeki sıvının dışarı çıkmasıyla doku aralarında ve cilt altında birikmesiyle ödem oluştuğunu, ödemi engellemenin ve ödemi vücuttan atmanın püf noktalarını derledik sizler için.

  Tüketilen su ve tuz miktarı, stres, düzensiz beslenme, kullanılan ilaç takviyeleri gibi birçok nedene bağlı olarak vücudun ödem tutmakta olduğunu, “Genellikle diyette olan danışanlarımızda da diyet sürecinde çok sık karşılaştığımız durum olan ödeme gelin küçük dikkatler ve takviyelerle savaş açalım.

  Lenf Drenaj
  BENZER TEDAVİLER
  Lenf Drenaj
  Lenf Drenaj basınç masajı yapan cihazlar ile birlikte vücutta bulunan lenf noktalarından başlayarak, basınçlı uyarılar oluşturan bir basınç terapisidir.

  Su Tüketimi

  Ödemi Engellemenin Püf Noktaları içerisinde su tüketimi bulunmaktadır. Günde en az kg başına 30 ml su tüketimi ödemin 1 numaralı düşmanıdır. Yaklaşık içeceğiniz 1.5-2 litre su vücudunuzda ödem oluşmasını engelleyecektir.

  Maydanoz

  Maydanoz güçlü bir idrar söktürücüdür ve ödem problemlerinde sıklıkla kullanılır. Sizde sabah kahvaltınıza yada salatalarınıza ilave edebilir ekstradan bitki çaylarınıza da bir tutam ekleyebilirsiniz.

  Ananas

  Hem lezzetli hem de ödem atmanızda yardımcı harika bir meyve. İster kendisini tüketin ister probiyotik yoğurdun üstüne dilimleyin ama muhakkak ödem şikayetiniz varsa tüketin.

  Karbonhidrat Tüketimi

  Aşırı karbonhidrat tüketimi özellikle beyaz un, şekerlemeler  ve pirinç gibi glisemik indeksi yüksek olan karbonhidratlar yerine tam buğday, kepek ve yulaf gibi glisemik indeksi düşük karbonhidratlar vücutta oluşan ödemi azaltacaktır.

  Alkol Tüketimi

  Günlük aldığınız alkol miktarı ve sıklığı vücuttaki ödemi etkileyen bir unsurdur. Bunu göz önünde bulundurursak tüketim sıklığını ve miktarını olabildiğince azaltarak alkol tüketirken yanında içeceğiniz su ödemi minimuma indirecektir.

  Fiziksel Aktivite

  Düzenli yapılan egzersiz vücuttaki sıvı dengesinin de korunmasına ve düzenlenmesine yardımcı olmaktadır. Gün içinde yapacağınız 30-45 dk tempolu yürüyüş ödem probleminizi azaltacaktır.

  Kiraz Sapı

  Günlük hayatımızda çok fazla tükettiğimiz siyah çay ve kahve yerine bitki çaylarına yer vermeniz ödem probleminizi azaltacaktır. Özellikle iyi bir idrar söktürücü ve ödeme iyi gelen kiraz sapını tek başına ya da farklı bitki çaylarıyla karıştırarak tüketebilirsiniz.

  Muz

  İçeriğinde yer alan potasyumla ödem atmaya yardımcı olan muza günlük beslenmenizde yer verebilirsiniz. 1 adet küçük boy muzu 1 porsiyon meyve yerine tüketebilirsiniz. Kadınlar için günde 2 porsiyon, erkekler için günde 3 porsiyon meyve vitamin ve mineral açısından tüketilmelidir.

  Nar

  Yüksek lif içeriğiyle bağırsakların çalışmasına yardımcı olan nar aynı zamanda ödem atmaya da yardımcıdır. Şeker içeriğinden dolayı miktarı abartmadan günlük beslenmenizde yer verebilir salatalarınıza az miktarda ekleyerek renklendirebilirsiniz.”

  Tuz Tüketimi

  Günlük gereksinimden fazla alınan tuz size ödem olarak dönecektir. Dünya sağlık örgütü birçok hastalığı da tetikleyen tuz tüketimini günlük 5 gramın üstünde tutulmaması gerektiğini bildirmiştir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Ödemi Engellemenin Püf Noktaları Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×